• Üyelik paylaşımı yasaktır! Hesabınızı başkalarına vermeyin! Hesap paylaşımları yasaklama ile sonuçlanacaktır.

Android Akıllı Telefon Programsız Hızlandırma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ufuk

Emektar Üye
Emektar Üye
Katılım
30 Ara 2015
Mesajlar
1,152
Beğeni Puanı
134
[font='Source Sans Pro', arial, sans-serif] İnternette Android telefonları hızlandırma yöntemlerini anlatan birçok yazı bulunmakta fakat nerdeyse hepsi bu işlemi çeşitli uygulamalar yükleyerek yapmakta. Fakat biz bu yazımızda program kullanmadan hızlandırma işlemi yapacağız. Bu yöntemleri Samsung, LG, Sony, Htc ve General Mobile gibi markaların akıllı telefonlarında kullanabilirsiniz.[/FONT]
[font='Source Sans Pro', arial, sans-serif] [/FONT]
[font='Source Sans Pro', arial, sans-serif]    Ne kadar yeni ve ne kadar pahalı olursa olsunlar teknolojik cihazlar alındığı ilk günden itibaren gittikçe yavaşlamaya başlarlar. Bunun sebebi yazılımsal veya donanımsal sınırları olabilir. En ufak yavaşlamada bile bir çözüm yolu aramakta hemen herkesin bildiği şu ön bellek yani ram tamizleme programlarını kurmaktayız. Elbet bu tarz uygulamalar gerçekten fayda etmekte ama bazı uygulamalar ekstra pil tüketimi haricinde etkileri olmamakta.
[/FONT]

[font='Source Sans Pro', arial, sans-serif]1. Pano Temizleme[/FONT]
[font='Source Sans Pro', arial, sans-serif] [/FONT]
[font='Source Sans Pro', arial, sans-serif]   Kopyaladığınız tüm yazılar , linkler hatta aldığınız ekran görüntüleri bile akıllı telefonunuzun pano denilen kısmında günlerce belkide haftalarca burada kalır. Bu durum hem veri güvenliğinizi tehlikeye sokar hem de telefonunuzun yavaşlamasına neden olur. Temizlemek için telefonunuzun mesaj bölümünü açıp aşağıda işaretlenen yere tıklayın ve sonrasında panoya tıklayıp temizle seçeneğine tıklayın.
[/FONT]

[font='Source Sans Pro', arial, sans-serif]2. Uygulamaları Kapatın[/FONT]
[font='Source Sans Pro', arial, sans-serif] [/FONT]
[font='Source Sans Pro', arial, sans-serif]    Akıllı telefonlar genelde üreticilerinin içine yerleştirdiği gerekli gereksiz birçok uygulama ile gelir. Bu gereksiz yada kendinizin yükleyip kullanmadığınız uygulamaları devre dışı bırakarak telefonunuzun RAM ve işlemcisini rahatlatmak adına aşağıda gösterilen işlemi yapabilirsiniz. Tüm uygulamaları kapatmanızı tavsiye etmiyorum sadece önemli bir işlevi olmayan uygulamaları kapatmanız sizin açınızdan iyi olacaktır.
[/FONT]

[font='Source Sans Pro', arial, sans-serif]3. Animasyonları Kapatın[/FONT]
[font='Source Sans Pro', arial, sans-serif] [/FONT]
[font='Source Sans Pro', arial, sans-serif]    Pek bilinmeyen bu özelliğe telefonunuzda geliştirici seçenekleri açıksa ulaşabilirsiniz. Eğer bu menü kapalı durumdaysa telefonunuzun menüsünden cihaz hakkındaya tıklayıp yapım numarasına birkaç kez tıklayarak bu seçeneği aktif edebilirsiniz. Daha sonra geliştirici seçeneklerine tıklayarak aşağıda görmüş olduğunuz 3 seçeneğide kapalı hale getirin ve telefonunuzda ki inanılmaz değişimi görün  Eğer önce ki halinin daha iyi olduğunu düşünürseniz ( bunu düşüneceğinizi hiç sanmıyorum ) bu işlemleri aynı yolu izleyerek geri alabilirsiniz.
[/FONT]
[font='Source Sans Pro', arial, sans-serif]Ekstra : Ön Bellek Temizleme[/FONT]
[font='Source Sans Pro', arial, sans-serif]    Tek tek tüm uygulamaların ön bellekte bıraktığı verileri temizlemek yerine sadece birkaç dokunuşla bu işi halletmek büyük bir rahatlık sağlamakta. Bilgisayarlarımda ve telefonlarımda uzun zamandır kullandığım CCleaner ve Advanced Mobile (System) Care programları ön bellek temizleme için ideal uygulamalardır. Bu uygulamaları Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Eğer program kullanmak istemiyorsanız telefonunuzun ayarlar kısmına girerek Kayıt yeri‘nde bulunanÖnbelleklenen veriler seçeneğinden tüm önbelleği tek seferde silebilirsiniz. Bu işlemi günde en az bir kez uygulayınız.[/FONT]
[font='Source Sans Pro', arial, sans-serif] 
[/FONT]

[font='Source Sans Pro', arial, sans-serif]Tüm bu işlemlerden sonra telefonunuzu yeniden başlatın.[/FONT]
[font='Source Sans Pro', arial, sans-serif] [/FONT]
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...


Üst Alt