Android hakkında bilgi sahibi olanlar bakabilir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Süper Üye
Ödüller
6
7 HİZMET YILI
Arkadaşlar Vestel Venus v3 5580 kullanıyorum telefona root atmak istiyorum unroot yapınca garanti geri gelir mi?

Banlı Üye
6 HİZMET YILI
Root Atıktan Sonra Garantiden Çıkar Diye biliyom hangi root olura olsun atınmı garanti çıkar

Süper Üye
Ödüller
6
7 HİZMET YILI
Root Atıktan Sonra Garantiden Çıkar Diye biliyom hangi root olura olsun atınmı garanti çıkar
Garantiye götürmeden önce unroot yaparsak anlarlar mı onu diyorum. Vestel telefonlarda knox sayacı var mı manasında

gençler yardım edin bilgisi olan varsa
araştırdım unroot yapıp götürebilirsin dediler ama

☕Grapher ツ
Süper Üye
Ödüller
6
6 HİZMET YILI
Android cihazlarda verilen Root (Yönetici) izninin geri alınmasına unroot denir. Root yetkisine sahip bir cihazın teknik servise gönderilmesi için unroot işlemi yapılıp, cihazın ilk günki haline çevirilmesi gerekmektedir. Bu gibi çeşitli durumlarda cihazlara unroot işlemi yapılır.

Banlı Üye
6 HİZMET YILI
Root yetkisi aslında garanti dışı bırakır.Yanlız bu yetki cihazdan kaldırılabilir olduğundan garanti içinde yapılacak işlemlerden önce cihazdan kaldırıldığı için cihaz garanti dışı kalmiyor.Rootlanmis cihazdan root yetkisini kaldırmadan servise gonderirsen garanti dışı sayarlar.Neden yasal yollardan izin verilmiyor root yetkisi olan kullanıcı sistem dosyalarına müdahale edebilir buda cihaza zarar verebilir ve teknik seevislik durumlarmeydana çıkar buda üretici firmaya maliyet demek.Bu sebebten izin verilmiyor

Seçkin Üye
6 HİZMET YILI
unroot yaparsan farketmezler diyolarda ama hepsi yanlış söylüyor bir kere root attınmı gider sistem dosyalarında dğeişiklik oluyor geri getirmen inkansız yapmadan önce 2 kere düşün :D

Enkaz altındayım canım belki başka baharlara
Editör
Ödüller
8
Sosyal
7 HİZMET YILI
Root napıcan nerde kullanıcan pek işine yaramaz unroot atsan da farketmez gidip root atma ama eğer root atiysan git telin surumunu yukseltmek icin rom at ondan daha iyi en azindan tel daha iyi olur fakat o rom da ufak tefek skntilar da olabilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
  AdBlock Detected
Elbette, reklam engelleme yazılımı, reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin bazı yararlı ve önemli özelliklerini de engeller. Mümkün olan en iyi site deneyimi için lütfen bir dakikanızı ayırarak AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.