• Üyelik paylaşımı yasaktır! Hesabınızı başkalarına vermeyin! Hesap paylaşımları yasaklama ile sonuçlanacaktır.

Android Root Nasıl Atılır ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

merty

Onaylı Üye
Beğeni Puanı
1
[font=helvetica, arial, sans-serif]Root kelimesinin sözlük anlamı kök demektir. Root işlemini gerçekleştirerek cihazda kök erişime yani tam kontrole sahip oluruz.[/FONT]
[font=helvetica, arial, sans-serif]ROOT’un yararları:[/FONT]
[font=helvetica, arial, sans-serif]1- Sistem üzerinde tam kontrol.[/FONT]
[font=helvetica, arial, sans-serif]2- Yeni bir recovery imajı yükleme ve sistem yedeği alma.[/FONT]
[font=helvetica, arial, sans-serif]3- Değişik rom’lar yükleme.[/FONT]
[font=helvetica, arial, sans-serif]4- Değişik kernel (Çekirdekler)’ler yükleme.[/FONT]
[font=helvetica, arial, sans-serif]5- Root Erişimi gerektiren uygulamaları çalıştırma. (nedir.com)[/FONT]
[font=helvetica, arial, sans-serif]Ayrıca 
Lütfen, Giriş yap veya Kayıt ol içerikteki bağlantıyı görüntülemek için!
 Neden Root adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.[/FONT]

[font=helvetica, arial, sans-serif]Android cihaz nasıl ROOT yapılır?[/FONT]
[font=helvetica, arial, sans-serif]Adım 1:[/FONT]
[font=helvetica, arial, sans-serif]
Lütfen, Giriş yap veya Kayıt ol içerikteki bağlantıyı görüntülemek için!
 her zaman en son sürüm olan KingRoot adlı uygulamayı indirin.[/FONT]

[font=helvetica, arial, sans-serif]Adım 2:[/FONT]
[font=helvetica, arial, sans-serif]Uygulamayı telefonumuza normal bir uygulama yükler gibi yükleyin ve açın. Ardından bir işlem yapacak ve işlem sonucunda çıkan “TRY TO ROOT” butonuna basın.[/FONT]
[font=helvetica, arial, sans-serif][font=helvetica, arial, sans-serif]Adım 3:[/FONT]

[font=helvetica, arial, sans-serif]Ekrana “Root Successfully” yazısı geldiği zaman cihazımız başarıyla root olmuş yani kök dizine erişim açık olacaktır.[/FONT]
[/FONT]

[font=helvetica, arial, sans-serif][font=helvetica, arial, sans-serif][font=helvetica, arial, sans-serif]Önemli Notlar !!![/FONT]
[/FONT]
[/FONT]

[font=helvetica, arial, sans-serif]– Root atmak telefonu garanti dışı bırakabilir!![/FONT]

[font=helvetica, arial, sans-serif]– Cihaz root işlemi ardından yeniden başlayabilir![/FONT]
[font=helvetica, arial, sans-serif][font=helvetica, arial, sans-serif][font=helvetica, arial, sans-serif]– Root işleminin ardından telefona çince bir uygulama yüklenecektir. Sistem bakım uygulamasıdır isteğe bağlı silinebilir.[/FONT][/FONT][/FONT]

[font=helvetica, arial, sans-serif]Garanti Silinebilir Sorumluluk Kabul Etmiyorum[/FONT]
[font=helvetica, arial, sans-serif]                                                                                                         Bir Repi Çok Görmeyelim :)[/FONT]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt