Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İnsta ♥ @LazHayalet ♥
Efsane Üye
Katılım
12 May 2016
Mesajlar
5,530
Çözümler
33
Tepki puanı
4,174
Ödüller
17
Sosyal
8 HİZMET YILI
Avustralya,Avustralya bitcoin,kripto para düzenlemeleri,düzenleme,yasak,kurallar,kural,bitcoin,bitcoin haber,bitcoin haberleri,bitocin haberleri 2018,memoryhackers,kripto para,kripto para haber,kripto para haberleri,kripto para haberleri 2018,kripto para borsası,güncel haber,
2JzV9A.jpg

Avustralyalı yetkililer 3 Nisan 2018 tarihinde ülkede faaliyet gösteren kripto para borsalarına yönelik yeni kurallar getirdiler. Kripto paralar kullanılarak yapılan kara para aklama işlemlerine karşı tasarlanan bu kurallara ülkedeki tüm kripto para borsa platformları uymak zorunda kalacak.
Avustralya’da çalışmalarını sürdüren resmi düzenleyici kurum AUSTRAC tarafından internet ortamında yayınlanan verilere göre ülkedeki “dijital para borsalarının” kuruma kayıt yaptırmaları gerecek. Bu gerekliliğin yanı sıra borsaların faaliyetlerini rapor etme ya da kimlik doğrulama gibi konulara ilişkin birçok prosedürü yerine getirmeleri beklenecek.

Avustralyalı yetkililerden gelen bu hamlenin ülkede uygulanan mevcut kripto para düzenlemelerindeki eksiklikleri tamamlamaya yönelik uygulandığını söyleyebiliriz. Eski düzenlemeler birtakım vergilendirme süreçlerini ve kullanıcıların kimlik bilgileriyle ilgili durumları kapsıyordu.

Öte yandan kripto paralarla ilgili dolandırıcılık olaylarının ani bir artış göstermesinden rahatsızlık duyan Avustralya Vergi Dairesi geçtiğimiz hafta vergi mükelleflerinden bu konuya ilişkin görüşlerini bildirmelerini istemişti. Mükelleflerin bildirdikleri görüşler ışığında kripto paralardan elde edilen kâr oranlarının en iyi şekilde nasıl vergilendirilebileceği sorusunun cevabı arandı.

Yetkililer tarafından kara para aklamayı önlemek amacıyla getirilen yeni kuralların ardından kripto para borsa platformlarının dört temel kurala uymaları gerecek. Bahsi geçen kurallar şu şekilde sıralanıyor:
  1. Kara para aklamayı önleme (AML) ve terörizmin finanse edilmesine engel olma (CTF) protokollerini uygulamak,​
  2. Müşterilerinin kimlik bilgilerini kontrol etmek ve doğrulamak,​
  3. Şüpheli durumları ve değeri 10.000 doların üzerinde olan nakit para işlemlerini AUSTRAC’e bildirmek,​
  4. Belirli bilgilerin kaydını yedi yıl boyunca saklamak.​
Yeni düzenlemeler altı aylık bir geçiş sürecinden sonra uygulanmaya başlanacak. Bu süreç boyunca AUSTRAC gereklilikleri yerine getirmekte zorlanan borsa platformlarına karşı hoşgörülü bir yaklaşım sergileyecek.​
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst
  AdBlock Detected
Elbette, reklam engelleme yazılımı, reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin bazı yararlı ve önemli özelliklerini de engeller. Mümkün olan en iyi site deneyimi için lütfen bir dakikanızı ayırarak AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.