Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bir kere güldü, konu nerelere geldi.
Banlı Üye
Katılım
19 Ara 2017
Mesajlar
1,756
Çözümler
1
Tepki puanı
982
6 HİZMET YILI
Bilgisayarda msvcp140d.dll Hatası İçin Çözüm Yolu, msvcp140d.dll, msvcp140d.dll çözümü, msvcp140d.dll hatası, msvcp140d.dll hatası giderme, msvcp140d.dll sorunu,msvcp140d.dll hatası vermesine neden olabiliyor, sistem geri yükleme,Program Hataları,sistemin kararsızlık ,Çözüm Yolları,programı silip baştan yüklemek, sorunun hala devam etmesi, msvcp140d.dll hatası ve çözümleri, msvcp140d.dll hatası ve çözüm, msvcp140d.dll hata, msvcp140d.dll hatası, msvcp140d.dll hata ve çözümleri, msvcp140d.dll hataları, msvcp140d.dll hataları ve çözüm,
:resim:
msvcp140d.dll-hatasi.png

msvcp140d.dll hatası Neden Yaşanır?
Bu sorunun yaşanmasındaki en büyük etken program dosyalarının eksik yada bozuk olarak indirilmesi oluyor. Bazı durumlarda ise program dosyaları sağlam oluyor ancak zamanlar programla alakalı yada alakasız birkaç dosya indirilmesi sistemin kararsızlık yaşayarak msvcp140d.dll hatası vermesine neden olabiliyor. Bu durumda yukarıdaki işlem sorununuzu çözecektir ancak sorunun hala devam etmesi halinde yapmanız gereken son şey programınızdaki projelerinizi yedekledikten sonra programı silip baştan yüklemek olacaktır.

Bir diğer çözüm ise sistem geri yükleme yaparak bozulmuş .dll dosyanızın eski haline gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu durum kaydettiğiniz projelerinizi etkilemeyeceği için yedek almanıza gerek bulunmuyor. Ancak tabi ki her türlü sorun ile karşılaşabileceğiniz için dosyaları yedeklemenizde fayda oluyor

Program Hataları İle Karşılaşmamak İçin Yapılacaklar
Açtığınız birçok programda .dll hataları ile sıkça karşılaşıyorsanız yapmanız gereken ilk şey bilgisayarınıza gereğinden fazla program yükleyip geri silmemeniz oluyor. Silinen programın dosyaları hala bilgisayarda bulunduğu için boş dosyaları silme programı indirerek bilgisayarınızdaki bu gereksiz atıkları ortadan kaldırabilirsiniz.


Bilgisayar programlarının açılışı sırasında karşılaştığımız bir sürü .dll hatalarından bir tanesi demsvcp140d.dll hatası olarak karşımıza çıkıyor. Diğer tüm hataların bir çözümü olduğu gibi bu hatanın da basit bir çözüm yöntemi bulunuyor.

msvcp140d.dll Hatasının Çözüm Yolları
ilk olarak yapmanız gereken şey msvcp140d.dll hatası alınan dosyanın internet ortamında hatasız versiyonunu bulun. Bulmak oldukça basit olacaktır çünkü internete msvcp140d.dll dosyası indir yazdığınızda karşınıza yüzlerce site çıkacaktır. Daha sonrasında ise aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekiyor;

1-)32 bit yada 64 bit olarak bilgisayarınıza uygun dosyayı indirdikten sonra eğer bilgisayarınız 32 bit ise C:/Windows/System32 dosyasının içerisine atın. Ancak bilgisayarınız 64 bit ise C:/Windows/SysWOW64 dosyasının içerisine atmanız gerekiyor.

2-)Dosyaları belirtilen dosyaların içerisine attıktan sonra aynı dosyanın var olduğu hatası ile karşılaşacaksınız bu durumda dosyayı değiştir diyerek devam edin.

3-)Dosya atma işlemini tamamladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

4-)PC yeniden başladıktan sonra yapmanız gereken işlem Windows + R tuşlarına aynı anda basarak gelen pencereye ‘’regsvr32 msvcp140d.dll’’ yazın ve Enter tuşuna basın.

İşlemleri sırasıyla ve eksiksiz bir şekilde yaparsanız yaşadığınız msvcp140d.dll hatası sorunundan kurtulabilirsiniz.
 
Son düzenleme:
Banlı Üye
Katılım
2 Mar 2018
Mesajlar
244
Tepki puanı
50
6 HİZMET YILI
arkadaşlar kısaca bi program var dll suite duymussunuz muklaka simdi onu indirin ***** atın ara deyip tüm sorunları arıyor kayıt defterleri dll leri filan düzeltiyor düzeltemsi icin oto kapat yapın yada kendiniz kapatıp acın
 
The Devil Is Back
Banlı Üye
Katılım
15 Ocak 2018
Mesajlar
550
Çözümler
1
Tepki puanı
486
6 HİZMET YILI
Çoğu zaman karşılaştığım hata bazı proqramlarda teşekkürler yararlı +
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst
  AdBlock Detected
Elbette, reklam engelleme yazılımı, reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin bazı yararlı ve önemli özelliklerini de engeller. Mümkün olan en iyi site deneyimi için lütfen bir dakikanızı ayırarak AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.