Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bir kere güldü, konu nerelere geldi.
Banlı Üye
Katılım
19 Ara 2017
Mesajlar
1,756
Çözümler
1
Tepki puanı
982
6 HİZMET YILI
Bilgisayarda Start PXE Over IPv4 Hatasının Çözümü, Start PXE Over, Start PXE Over IPv4 açılış hatası, Start PXE Over IPv4 hatası, Start PXE Over IPv4 sorunu,Start PXE Over IPv4 hatası ve çözüm,Pencerenin sağ alt tarafı,Start PXE Over IPv4 hatası ve çözümler,Bilgisayarda bu hata alınınca,Bilgisayarda bu hata,çözmeden uzun süreli kullanım,Add Boot Option menüsüne, harici disk, Enable UEFI Network Stack,System Configuration, Integrated NIC,Save as Custom User Settings,Boot Sequence,
:resim:
start-pxe-over.jpg


Bilgisayar kullanıcıları genellikle bir harici disk taktıktan sonra Start PXE Over IPv4 hatası ile karşılaştıklarını belirttiler. İşletim sistemlerinin kapandıktan sonra acıkmamasına kadar sonuçları olan bu hata aslında erkenden ortadan kaldırılabiliyor.
Start PXE Over IPv4 Hatası Çözüm Adımları
Bilgisayarda bu hata alınınca karşılarına format atar gibi bir ekran gelir. Bu ekran üzerinden izlemeniz gereken yol ise şu şekilde;
-BIOS Setup menüsüne gelin ve Enter tuşuna basın,
-Karşınıza gelen ekran üzerinde sol tarafta bulunan menü listesi içerisinden System Configuration ve sonrasında Integrated NIC yollarını izleyin.
-Bir sonraki adım olarak ise Enable UEFI Network Stack kutusunu işaretleyip alt tarafta bulunan Apply tuşuna basmanız gerekiyor.
-Karşınıza bir uyarı penceresi gelecek ve üzerinde ‘’Save as Custom User Settings?’’ yazacak, siz burada OK butonuna basarak devam etmelisiniz.
-Pencerenin sağ alt bölümünde bulunan EXİT butonuna tıkladıktan sonra gelen pencere üzerinden yine sol taraftaki menü listesine gelin. Buradan Settings ve sonrasında Boot Sequence yollarını izleyin.
-Açılan son sayfa üzerinde ise Add Boot Option menüsüne tıklayın.
-Açılan pencere üzerindeki hiçbir kutucuğa dokunmadan OK butonu ile devam edin ve EXİT butonuna tıklayın,
start-pxe-over-hatasi-320x260.jpg

Yapılan bu işlemler sonunda Start PXE Over IPv4 çözümü noktasındaki ilk işlemleri tamamlamış olacaksınız. Bir sonraki adım bilgisayar kendisini yeniden başlattıktan sonra devam edecek.
Çözümde 2. Adım
Bilgisayar yeniden başladıktan sonra karşınıza gelen ekran üzerinden Onboard NIC(IPV4) menüsüne gelerek Enter butonuna basın. Yaptığınız bu işlem bir önceki yaptığınız Start PXE Over IPv4 hatası çözüm adımlarını kaydederek bilgisayarın normal bir şekilde açılmasını sağlıyor.
Yaşanan bu hata yeterli teknik bilgiye sahip olmayan bilgisayar kullanıcıları tarafından bilgisayarın bir daha açılmayacağı yönünde değerlendiriliyor. Bu değerlendirme sonrasında kullanıcılar servise yada forumlara bilgisayar açılmıyor sorunu yaşadıklarını bildiriyorlar.
Aslında bu sorun harici disklerin bilgisayarda yaşanan bir hata dolayısı ile sabit hard disk olarak görülmesinden kaynaklanıyor. Bu durumun çözümü ise yukarıdaki işlemlerden sonra sağlanmış oluyor. Ancak sorunu çözmeden uzun süreli kullanım bilgisayarda kalıcı hasarların yada önemli dosyaların kaybolmasına neden olabilir.
DİP NOT:
Sorun hala devam ediyorsa işi bilen ehli bir kişiye göstermenizi tavsiye ediyorum.
Çözüm yöntemleriyle çözüme ulaşmayı denemeniz durumunda risk tamamen size aittir.
Herhangi bir sorumluluğu memoryhackers.org ailesi olarak kabul etmemekteyiz
.Bunu da hatırlatmadan geçmeyelim istedik.


 
The Devil Is Back
Banlı Üye
Katılım
15 Ocak 2018
Mesajlar
550
Çözümler
1
Tepki puanı
486
6 HİZMET YILI
Böyle hatalarla karşılaşanlar için yararlı bilgi teşekkürler
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst
  AdBlock Detected
Elbette, reklam engelleme yazılımı, reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin bazı yararlı ve önemli özelliklerini de engeller. Mümkün olan en iyi site deneyimi için lütfen bir dakikanızı ayırarak AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.