Bilgisayarım Sürekli Kapanıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Isse Kun
Emektar Üye
Ödüller
13
Sosyal
7 HİZMET YILI
Merhaba arkadaşlar samsung dizüstü bilgisayar kullanıyorum ve sürekli kendini kapatıp duruyor.Bilgisayari acarak güzel bir temizlik yaptım.işlemci macununu tazeledim fanlarda bulunan tozları vb temizledim fakat hala kendini kapatıyor bu sorunu nasıl çözebilirim?

Seçkin Üye
6 HİZMET YILI
Laptop eskimi? eskiyse fazla ısınma yapıp kendını kapatıyor.

Arkadaşlar pc donanımdan anlayan varsa arkadasa yardımcı olsun.

The Best Cheaters
Süper Üye
Ödüller
6
7 HİZMET YILI
Merhaba arkadaşlar samsung dizüstü bilgisayar kullanıyorum ve sürekli kendini kapatıp duruyor.Bilgisayari acarak güzel bir temizlik yaptım.işlemci macununu tazeledim fanlarda bulunan tozları vb temizledim fakat hala kendini kapatıyor bu sorunu nasıl çözebilirim?
benımde benzeri basıma geldi belli bi zaman sonra pc direk kendini kapatıyor yada reset atıyordu ben pek umursamıyordum sonra kendi cabalarımla pc nın fanı işlevini yitirmiş eski performansı vermedigini anladım sonra bir baktım sabah 05:45'de pc kapandı ve bir daha acılmadı (FAN YANDI) gittim fan aldım 80 tl ye taktım calıstı güzelce pc nin kapanma sebebi fandan kaynaklanıyor yeterli sogutmayı saglıyamadıgı için ilk zamanlar reset atma dönemleri zaten o bir belirti ondan sonra kapanıyor kendiniz power'e basınca acılıyor ondan sonra kısa bir zaman gecince birden gidiyor ebedi yolculuguna.

Cehalet Mutluluktur
Süper Üye
Ödüller
9
8 HİZMET YILI
Ana kart üstündeki voltaj ölçümlerini yap, herşey normal ise sıcaklık da normal ise ya harddiskinde sorun vardır ya da raminde.

Diğer bir seçenek olarak Windows'un açılıştaki onarım menüsüne gir(F8 ile). "Sistem hatalarında otomatik yeniden başlatmayı devredışı bırak" seçeneğini seçerek başlat. Hata anında yani reset atmadan önce mavi bi ekran vermesi gerekiyor, o ekranın resmini at yardımcı oluruz.

Onu da yapamazsan Bilgisayarım>Yönet>Olay Görüntüleyicisi>Windows Günlükleri>Sistem bölümünün içerisinde Kırmızı Bir Şekilde "Hata" yazan bölüme çift tıkla, oradaki ayrıntılı bilgileri paylaşırsan yardımcı oluruz.

Isse Kun
Emektar Üye
Ödüller
13
Sosyal
7 HİZMET YILI
Bilgisayarin isinda gibi bir durumu yok temizlik yapmadan once sicak hava cikariyordu simdi soguk hava cikariyor yani isinma durumu soz konusu değil

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
  AdBlock Detected
Elbette, reklam engelleme yazılımı, reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin bazı yararlı ve önemli özelliklerini de engeller. Mümkün olan en iyi site deneyimi için lütfen bir dakikanızı ayırarak AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.