Bilgisayarımda Keylogger Var Mı ? Diye Şüphelendiysen Buraya !

retex

Retex Medya Android
Seçkin Üye
Beğeni Puanı
55
1: Ctrl + alt + delete tuşlarına basıp "işlemler" menüsüne geliyorsunuz. Services.exe karşısında SYSTEM yerine admin vs. yazıyorsa keylogger vardır.

2: c:/windows/system32 klasörüne girin. SystemDll32.exe ve SystemDll32.log dosyalarını görüyorsan pc’de keylogger var demektir. Buda bir başka yöntem. Format atmanız iyi olacak, format atmadan silmek için bilgisayarı güvenli kipta çalıştırıp regedit’e girin. ( Başlat, çalıştır’dan regedit yazın ) HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\C urre ntVersion\Run anahtarı altındaki SystemDll32 ismindeki anahtarı sil ve bilgisayarı yeniden başlatın.

3: Ctrl+Alt+Shift+x tuşlarına basınca karşınıza bir şifre sorma ekranı çıkıyorsa bilgisayarınızda keylogger vardır. Format öneririm.

4: Başlat / Çalıştır / Cmd yazıp ms-dos penceresini açıyoruz ve komut satırına: netstat -an | find ":25" yazıyoruz. "25" keylogger in SMTP portudur. Bu komutu yazdıktan sonra komut satırının altında boşluk olur ve yeni komut satırına geçerse keylogger yok demektir.

Peki keylogger’den charlarımızı, şifrelerimizi nasıl koruyabiliriz?

1) Free uzantılı adreslere girmeyerek. Mesela domainismi.com.tr.cx gibi.
2) İyi bir virüs koruması kullanarak. Ayrıca çeşitli anti-keylogger programları da var. İyi bir güvenlik istiyorsanız bunları da kullanın.
3)Şifre girerken Başlat+Programlar+Erişilebilirlik+Ekran Klavyesini kullanmak. Ama bunu da öğrenebilen keylogger mevcuttur.
4) .exe uzantılı dosyalara dikkat etmek. Güvenmediğiniz sitelerden program çekmemek. Özellikle download sitelerinden bilmediğiniz tanımadığınız kişilerin linklerine tıklamayınız.
5) Deepfreze kullanarak.
6) Herhangi bir cafede şifre girmeyerek. Şifre girseniz dahi evinize geldiğinizde bu şifreleri güvenlik amaçlı değişin.

Vaktimi ayırıp paylaştığım bu başlığı okuyan kişilere teşekkür ediyorum. Keylogger hakkında sizin eklemek istediğiniz veya açmamı istediğiniz bir başlık olursa yorum kısmında belirtiniz.

(alıntıdır.)

SivassLee

Gariban bir Sivaslı
Süper Üye
Beğeni Puanı
135
Kaydediyorum dostum konuyu en kısa zamanda bilgisayarımda bakıcam bunlara. Gayet faydalı olmuş teşekkürler

jegu

Üye
Beğeni Puanı
7
services.exe nin karşısında hiçbirşey yazmıyo onu nasıl öğrenebilirim

Z1pperNt

Onaylı Üye
Beğeni Puanı
12
I'll watch it on my PC as soon as I'm home, I'm sure it will help

Basteth

Gubarwave 波マリファナ
Süper Üye
Beğeni Puanı
89
kontrol ettim hiçbirşey çıkmadı paylaşım için teşekkürler yararlı bir konu ve önemli bir virüs

AsiLDayı

Lft Hyrnı
Süper Üye
Beğeni Puanı
194
Teşekürler Şüphelenmiyodum ama yinede bir kontrol Ettim ama konuyu Kaydettim yardımcı olcak illa :

Üst Alt