Bir Zamanların Efsane Windows Oyunu SkiFree Artık PC’ye Yüklenebilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Onaylı Üye
Katılım
31 Mar 2018
Mesajlar
140
Tepki puanı
24
Yaş
25
6 HİZMET YILI
:yazı:

Bir Zamanların Efsane Windows Oyunu SkiFree Artık PC’ye Yüklenebilir


Nostalji yapmak isteyenler modern bilgisayarlarına bir zamanların efsane ücretsiz Windows oyunu SkiFree’i yükleyebilirler.
T3eI1O.jpeg


1991 yılında bir Microsoft çalışanı Chris Pirih’in boş zamanlarında geliştirdiği SkiFree, doksanlarda bilgisayarı olan herkes tarafından büyük bir zevkle oynanmıştır. Bu basit oyunda yetiden kaçmak için dağdan aşağı kayarken basit engellerden kaçıyoruz ve en yüksek skoru yapmayı amaçlıyoruz. Pirih tasarlamış olduğu oyun karşılığında tek seferlik bir ücret aldı ve SkiFree Microsoft Eğlence Paketi serisinin bir parçası haline geldi.

Bağlantıları görmek için lütfen Giriş Yap

Şimdi göründüğü kadar basit olan SkiFree, o zamanların Microsoft Eğlence Paketi serisinde bulunan Solitaire veya Mayın Tarlası gibi oyunlarla kıyaslandığında oldukça gizemliydi. O dönemlerde günümüzün büyük oyun forumları yapım aşamasında olduğu için Google’a sorarak oyunla ilgili ip uçları alma şansınız oldukça düşüktü. Bu sebeple oyunun mantığını da kendiniz çözmek zorundaydınız.


Yavaş gidip birden hızlanarak yetiden kaçıldığında yetişmesi zorlaşıyor muydu veya süreye bağlı olarak sabit bir hızla mı takip ediyordu, bunların hepsini deneyerek öğrenmek oldukça zevkli bir uğraştı. Daha sonra Game Boy Color ve Mac'e eklenen SkiFree’nin kaynak kodu 90’ların ortasında kayboldu.

Neyse ki, Chris Pirih 2005 yılında kaynak kodunu tekrar buldu ve oyunu modern Windows bilgisayarlarda çalışması için güncelledi. Nostalji yapmak isteyenler ve geçmişi merak edenler web sitesinde ücretsiz olarak yayınlanan SkiFree oyununu
Bağlantıları görmek için lütfen Giriş Yap
tıklayarak indirebilir. Evinizin internetinin kesildiği ve mobil verinizin bittiği bir dönemde SkiFree oldukça zevkli bir uğraş olabilir.

 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Süper Üye
Katılım
27 Şub 2018
Mesajlar
819
Tepki puanı
267
6 HİZMET YILI
Vay be ne oyundu ama bu. Bilgisayar derslerinde felan oynardık ara ara, iddaaya felan girerdik güzeldi :)
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst
  AdBlock Detected
Elbette, reklam engelleme yazılımı, reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin bazı yararlı ve önemli özelliklerini de engeller. Mümkün olan en iyi site deneyimi için lütfen bir dakikanızı ayırarak AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.