Bleach Tanıtımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Onaylı Üye
Katılım
13 Ocak 2018
Mesajlar
117
Tepki puanı
12
Yaş
27
6 HİZMET YILI
Manganın ilk basımı Japonya’da 1,25 milyon kopya sattı.Bleach ilk olarak Ağustos 2001’de Shueisha’nın Weekley Shounen Jump dergisinde yayınlandı , ve bütün seri toplamda 36 milyondan fazla sattı. 2005’te shounen kategorisinde Shogakukan Manga Ödülü’nü aldı.

Masashi Kudo’nun karakter dizaynları ve Shiro Sagisu’nun müzik düzenlemeleri; Noriyuki Abe’nin yönetmenliği, Studio Pierrot ve TV Tokyo’nun ortak yapımıyla animeye dönüştürüldü. 5 Ekim 2004’ten beri her çarşamba TV Tokyo’da yayınlanmaktaydı.

İlk 63 bölüm, manga baz alınarak çevrildi, bunları takip eden 46 bölüm animeye özgü bir konuyla devam etti. İki OVA, mevcut hikayelere ek olarak üretildi. 110. anime bölümünden itibaren anime, manganın hikaye çizgisine geri döndü. TV Asashi tarafından 2006’da yapılan internet anketinde Bleach, Japonlar’ın en sevdikleri 7. anime programı seçildi. Bleach: Memories of Nobody 16 Aralık 2006’da Japonya’da gösterime girdi.


Konusu

Ruhları görebilen bir ortaöğretim öğrencisi olan Kurasaki İchigo, bi gün okula giderken kadın bir Shinigami’nin, bir Hollow’u parçalayışını görür. Aynı gün gece yarısı , yine aynı kadın shinigami Kuchiki Rukia, hissettiği yoğun ruh enerjisi nedeniyle İchigo’nun camından içeri girer. İchigo’nun onu görebildiğini fark edince, ona Hollow’lardan, Shinigami’lerden ve Soul Society’den bahseder. Tam o sırada İchigo’nun kız kardeşleri saldırıya uğrar. İchigo Hollowla savaşmak için öne atlar ancak onunla baş edebilecek güce sahip değildir. Bunu gören Rukia ani bir hamleyle Hollowla İchigo’nun arasında girer ve İchigo’yu kurtarır. Ancak o sırada çok derin bir yara almıştır. İchigo’nun ailesini kurtarmak için tek bir şansı kalmıştır: shinigami olmak. İchigo Rukia’nın kılıcını kendine saplar ve gücünü emer. Gücünün yalnızca yarısını vermek isteyen Rukia İchigo’nun gücüne engel olamamış ve bütün gücünü kaybetmiştir. İchigo ailesini kurtarmıştır, ancak Rukia’nın bütün gücünü emdiği için onun görevlerini yapmak zorundadır.
 
Atom ve ben bu kadar parçalanmayı hak etmedik
Banlı Üye
Katılım
19 Eyl 2016
Mesajlar
3,035
Çözümler
4
Tepki puanı
2,166
7 HİZMET YILI
Anime takip ediyosun sanırım?
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst
  AdBlock Detected
Elbette, reklam engelleme yazılımı, reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin bazı yararlı ve önemli özelliklerini de engeller. Mümkün olan en iyi site deneyimi için lütfen bir dakikanızı ayırarak AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.