Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İnsta ♥ @LazHayalet ♥
Efsane Üye
Katılım
12 May 2016
Mesajlar
5,530
Çözümler
33
Tepki puanı
4,174
Ödüller
17
Sosyal
8 HİZMET YILI
Adblock,google,Chrome Web Store,Chrome Web,Chrome Store,engelleme,yasaklama,bitcoin,bitcoin haber,bitcoin haberleri,bitocin haberleri 2018,memoryhackers,kripto para,kripto para haber,kripto para haberleri,kripto para haberleri 2018,kripto para borsası,güncel haber,
oO4pmX.jpg

Kripto para birimleri tam yükselişe geçti derken, Facebook, Twitter ve Googlecephesinden üst üste gelen yasaklama kararları ortamı alevlendirmişti. Google, kripto para birimlerinin reklamlarını engelleme kararının ardından şimdi de Chrome Web Store‬‬ üzerindeki kripto para madenciliği yapmaya yarayan eklentileri kaldırdı.

Chrome Web Store‬‬ kripto para madenciliğine geçit vermiyor!
Kripto para madenciliği yapmak için bildiğiniz gibi sadece sizin bilgisiyarınızın kullanılmasına gerek yok. Yazacağınız küçük bir script ile internete bağlı olan bilgisayarlara virüs bulaştırabilir ve diğer PC’ler üzerinden kripto para madenciliği yapabilirsiniz.

Tarayıcı bazlı kripto para madenciliğinin önüne geçmek için geçtiğimiz aylarda Adblock kripto madenciliği koruma özelliğini devreye sokmuştu. Şimdiki süreçte ise Google’dan bir hamle geldi. Google, Chrome tarayıcısına resmi olarak eklenti yüklenmesine imkan sağlayan Chrome Web Store‘dan kripto para madenciliği yapmaya yarayan tüm eklentileri kaldırdı.

Kripto para madenciliği için Chrome Web Store’a yüklenecek olan eklentilerin de red edileceğini açıklayan Google, bu hamlesi ile istemsiz bir şekilde yüklenen eklentilerin önüne geçip, kullanıcılarının güvenliğini üst seviyeye çıkaracak. Peki, Google daha önce bu tip eklentilere neden izin vermişti?

Google, kripto paranın yaygınlaşması ile kullanıcılarına bir jest yapmış ve bu eklentilere izin vermişti. Google eklentiler için belirli kriterleri de şart koşmuştu. Ancak işler planlandığı gibi gitmedi ve mağazadaki eklentilerin yüzde 90‘ı bu kriterlere uymadı. Google da kalıcı bir çözüm olarak eklentileri komple kaldırmakla çok doğru bir hamle yapmış oldu.

İşlemci ve ekran kartının gücünü adeta sömüren kripto para madenciliğine önümüzdeki dönemlerde daha fazla yaptırım uygulanacağını düşünüyoruz. Teknoloji devlerinin karşı çıktığı bu para birimi için yolun sonu yakında görünebilir.​
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst
  AdBlock Detected
Elbette, reklam engelleme yazılımı, reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin bazı yararlı ve önemli özelliklerini de engeller. Mümkün olan en iyi site deneyimi için lütfen bir dakikanızı ayırarak AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.