Çok açık kalan uygulamaların kapatıldıktan sonra gözükme sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Onaylı Üye
Merhaba arkadaşlar iyi geceler öncelikle .Size bugün çok şikayetçi oldugum bir durumdan bahsedeceğim whatsappda çok yazisiyorum neyse bu uygulamadan çıktıktan sonra instagrama veya baska bir seye girdigimde whatsappdaki o sohbet ekrani cok hafif arkada gözüküyor ve cok rahatsiz edici bir durum bunun çözümünü bilen var mı ? Sadece whatsappda değil birçok uygulamada böyle oluyor donanimsal bir sorun mu ? Eskiden boyle degildi son 1 aydır boyle kasımda almıştım (Donanimsal bir sorunsa garantiye verebilir miyim?)

Telefonum : LG Q6

Son düzenleme:
Słyszę, słyszę letni powiew.
Kurucu
Ödüller
22
LG çöp bir marka değil . Ben 2 sene boyunca LG G4 kullandım. Tabi aldıktan 2 ay sonra garantiye vermek zorunda kaldım anakartı değişti. (O zamanlar ilk LG G4 te kronik bir boot problemi vardı. Ondan dolayı). Senin problemine gelince, problemin %99 ekranınla alakalı. Yani donanımsal. Bahsettiğin şey ekranda uzun süre çalışan uygulamaların başka bir uygulamaya geçtiğinde arka planda gölge oluşturması. Yada direk ekranın üstünde gölge oluşturması gibi bir şey. Yani bizim tabirimizle :EKRAN YANIĞI. Genellikle plazma tv lerde sürekli aynı kanalı izliyorsanız bir süre sonra başka kanala geçtiğinizde eski izlediğiniz kanalın logosunu gölge olarak görebiliyordunuz. Sanırsam sizin probleminizde aynı. Ayriyetten aynı problem G4 te de oldu. Tabi ilk aldığımda değil 6.ayında falan olmuştu herhalde. Yukarıdaki görev çubuğu yanık yapıyordu. Bu problem tahmin edebileceğin üzere GARANTİ KAPSAMINDA. Garantiye vermen lazım. Arkadaşlar problemi çözecektir. İlk seferde çözemezlerse ikinci sefer ver. Gene çözemezlerse üçüncü sefer ver. Gene çözemezlerse iade talep et. Vermezlerse tüketici hakem heyetine başvur, hem firmaya ceza ödettirirsin hemde telefonun sıfırını gene alırsın. Ayriyetten telefonu garantiye verdiğinde yedek telefon vermelerini iste. Vermezlerse tüketici mahkemesine başvuracağını belirt. Gene vermezlerse git başvur. HAKKINI ARA.

%100 Garanti kapsamında donanımsal bir problem kısacası. Kolay gelsin.

Onaylı Üye
LG çöp bir marka değil . Ben 2 sene boyunca LG G4 kullandım. Tabi aldıktan 2 ay sonra garantiye vermek zorunda kaldım anakartı değişti. (O zamanlar ilk LG G4 te kronik bir boot problemi vardı. Ondan dolayı). Senin problemine gelince, problemin %99 ekranınla alakalı. Yani donanımsal. Bahsettiğin şey ekranda uzun süre çalışan uygulamaların başka bir uygulamaya geçtiğinde arka planda gölge oluşturması. Yada direk ekranın üstünde gölge oluşturması gibi bir şey. Yani bizim tabirimizle :EKRAN YANIĞI. Genellikle plazma tv lerde sürekli aynı kanalı izliyorsanız bir süre sonra başka kanala geçtiğinizde eski izlediğiniz kanalın logosunu gölge olarak görebiliyordunuz. Sanırsam sizin probleminizde aynı. Ayriyetten aynı problem G4 te de oldu. Tabi ilk aldığımda değil 6.ayında falan olmuştu herhalde. Yukarıdaki görev çubuğu yanık yapıyordu. Bu problem tahmin edebileceğin üzere GARANTİ KAPSAMINDA. Garantiye vermen lazım. Arkadaşlar problemi çözecektir. İlk seferde çözemezlerse ikinci sefer ver. Gene çözemezlerse üçüncü sefer ver. Gene çözemezlerse iade talep et. Vermezlerse tüketici hakem heyetine başvur, hem firmaya ceza ödettirirsin hemde telefonun sıfırını gene alırsın. Ayriyetten telefonu garantiye verdiğinde yedek telefon vermelerini iste. Vermezlerse tüketici mahkemesine başvuracağını belirt. Gene vermezlerse git başvur. HAKKINI ARA.

Teşekkür ederim yorumun için

HADİ HOPPALARAAAAAAA
Banlı Üye

Evet Bi kanalı Sürekli izleyince arkada logosu ufak bir şekilde gözüküyor benimde başıma geldi ama düzeldi

x86-x64 Assembly
Kurucu
Ödüller
10
Donanımsalsa yapabileceğin tek şey garantiye vermek ama önce bi yazılımsal olarak kurtarmayı deniyebilirsin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
  AdBlock Detected
Elbette, reklam engelleme yazılımı, reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin bazı yararlı ve önemli özelliklerini de engeller. Mümkün olan en iyi site deneyimi için lütfen bir dakikanızı ayırarak AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.