Counter-Strike Hakkında Bütün Herşey

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Emektar Üye
Katılım
30 Eyl 2016
Mesajlar
1,766
Tepki puanı
316
Ödüller
9
7 HİZMET YILI
CS PERFORMANS AYARLARI

Counter-Strike için performans ayarlarına başlamadan önce performansı etkileyen faktörlerin kullandığınız bilgisayarın donanım özellikleri olduğunu belirtmeliyim. Özellikle de ekran kartı en önemli performans belirleyici donanım bileşeni olarak karşımıza çıkmakta. Bütün bu donanım bileşenlerin oluşturduğu performans rakamına is FPS denilmektedir. Şimdi FPS'i biraz daha iyi açıklayacağız.

FPS Nedir?
FPS bilgisayarınızın ekran kartı ram işlemci vs. gibi parçalarına bağlı olarak değişen bir değerdir. Frames Per Second yani saniyede kare yakalama hızı olarak tanımlanabilir.

FPS neye bağlı olarak değişir?
FPS en önce ekran kartınıza bakar. Ekran kartınız ne kadar yeni teknolojiyle geliştirilmişse ve ramleri ne kadar çoksa fps'niz o kadar çok olur. Mesela 32 mb sdram teknolojisi ile geliştirilmiş bir TNT2'niz varsa (asus hariç) maximum fps'niz 30 civarındadır. Tabi hiç bi ayarla oynamazsanız... Ama öteyandan DDR ram kullanan 32 mb bir GeForce'unuz varsa fps'niz 100'e kadar çıkabilir ve oyunda hiç bi sorun yaşamazsınız. Örneğin karşınıza 4-5 adam çıksa bile bilgisayar hiç bir takılmaya uğramadan oyuna devam eder. Tabi yine FPS ramlerinizden anakartınızabilgisayarınızın yük durumuna (hard diskiniz tıka basa doluysa çok iyi bir performans beklemeyin) kadar bir çok şeye bağlıdır. Ama öncelik ekran kartı ve ramlerde! Paranız varsa Asus mainboard üzerine en az 32 mb Geforce almaktan kaçınmayın.

FPS ne işe yarar?
Fps adından da anlaşılacağı gibi oyunlarda ekranda gördüğünüz kareleri algılama hızıdır. Fps'niz ne kadar yüksek olursa o kadar iyidir çünkü düşük FPS ile oynarken oyunun akıcılığının kaybolmasıyavaşlama gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz.

FPS'mi Counter-Strike'da arttırabilir miyim?
Evet. Örneğin ayarlarla biraz oynayarak CS'de ufak da olsa artışlar sağlayabilirsiniz. Ayrıca kullanacağınız kaplamaların (silahlar haritalar ve modeller için) boyutu ne kadar küçük olursa yine fps'nizi o kadar yükseltme şansınız olur. Tabi boyut düştükçe kalitenin de düştüğünü bilmenizde fayda var Rahat bir oyun için fps'niz en az 30 olmalıdır...


Counter-Strike'da FPS arttırmak . . .

Aşağıdaki öneriler ekran kartınız ve bilgisayarınızla ilgilidir.

Öneri 1 : Eğer ekran kartınızın 3D özelliği varsa en iyi performansı 800*600 çözünürlükte alırsınız.

Öneri 2 : Ekran kartınızdan maksimum performansı almak için öncelikle sürücülerinizi güncelleyin. Çünkü eski sürümlerdeki buglar yeni sürümlerde düzeltilir. Tasarımcılar yeni geliştirdikleri her teknololiyi yeni sürümlere uygularlar. Sorunsuz bir kart ve daha yüksek bir fps için mutlaka ekran kartınızın son sürücülerini yükleyin. Sürücülerin son versiyolarını ekran kartınızın sitesinde rahatlıkla bulabilirsiniz

Öneri 3 : Ekran kartınız voodoo2 banshee voodoo3 voodoo4 voodoo5 ise 3DFX'in MiniGL teknolojisini değiştiren WickedGL teknolojisiyle tanışmanızı istiyorum. Fps'nizde %200'e varan inanılmaz rakamlarda artış sağlıyor. Yapmanız gereken tek şey programı indirdikten sonra oyunu ve oyunun yüklü olduğu klasörü seçmek. Gerisini WickedGL hallediyor. Tabiki CS içinde Video Modes'dan MiniGL'yi seçmeyi de unutmayın.

Öneri 4 : Eğer sürücüleriniz son versiyon ise ve yine de ekran kartınızdan istediğiniz performansı alamıyorsanız bunun ilk nedeni ekran kartınızdır. Ne kadar yeni teknoloji bir kart satın alırsanız performansınız o kadar yüksek olur dolayısıyla fps'nizde yükselir. Fps'nizin düşük olmasının 2. sebebi ramlerinizdir. 32MB Geforce ekran kartıyla 32mb rame sahip olmak pek de akıllıca değil sanırım. Hem ekran kartı performansı hemde oyunun akışı için ramlerinizi olabildiğince yüksek tutun. Benim size önerim minimum 128 mb ram'iniz olsun.

Öneri 5 : Hard diskiniz ne kadar dağınık ve ne kadar çok dosya yüklü ise bilgisayarınızın işlem hızı o kadar düşer. Bu da dolaylı olarak bir fps düşmesine sebep olur. Kurtulmanın tek yolu her 1 yada 2 ayda bir format atmak ve her ay (en az) Windows'taki "Disk Defragmenter" (Başlat/Programlar/Donatılar/Sistem Araçları) yardımıyla hard diskinizdeki dosyaları düzenlemek. Disk Defragmenterin görevi hard diskinizdeki dosyaları daha kolay ulaşılabilir hale getirmektir. Böylece istenilen bilgiye daha çabuk ulaşılır ve bilgisayar hantallıktan kurtulmuş olur.

Öneri 6 : Bilgisayarınıza bir dolu dosya yüklemekten kaçının. Özellikle Windows'ta sürekli çalışan programlar Windows'u hantallaştırır. Oyun demolarından kaçının...


Oyunda konsola aşağıdaki ayarlardan istediğiniz birini yazarak istediğiniz performans ayarına kavuşabilirsiniz. Bazı komutları 1 kere yazıp sürekli olarak kullanabilirsiniz. Ancak bazılarını ise her oyuna girdiğinizde yazmanız gerekir. İstediğiniz komutu autoexec'e (cstrike/autoexec.cfg) kaydedebilirsiniz. Böylece her seferinde yazmaktan kurtulursunuz.

Aşağıdaki ayarlar FPS yükseltmek için yapabileceğiniz başlıca ayarlardır.

max_fps 100
Bu komutla maksimum fps sınırınızı 100 yapmış olursunuz. Yani performansı kısıtlamamış olursunuz.

fps_modem 100
Bu komut yukarıdaki max_fps komutuyla aynı görevi yerine getiriyor. İyi bir kartınız varsa ve fps'nizi düşük görüyorsanız bu ilk 2 komut sanırım işinize yarar.

max_shells 2
max_smokepuffs 10
Maksimum göreceğiniz mermi deliklerini ve silahlarla ateş ettiğinizde ne kadar çok duman çıkaracağını ayarlar. max_shells'de default değer 120 max_smokepuffs'da default değer 120 dir.

gl_smoothmodels 0
Bu komut modellerin kenarlarını daha pürüzsüz görmedinizi sağlar. Kapanması ufak bir FPS artışı sağlayabilir. gl_smoothmodels "1" komutuyla eski haline getirebilirsiniz.

hisound 0
loadas8bit 1
Sesleri 8 bit algılamayı ve yüksek sesleri duymamanızı sağlar. Bu da hafıza için yardımcı olabilir.

net_graph 3
Bu komutla o anki fps'nizi görebilirsiniz. Eğer ekran kartınız kötüyse net_graph 1 ve 2 FPS'nizi 10 civarında düşürür bundan en iyisi net_graph 3'dür. net_graph "0" komutuyla fps ekranını kapatabilirsiniz.

mp_decals 0
Bu komutla mermi delikleri logolar vs. görmemenizi sağlar dolayısıyla ekran kartına daha az görev düşer. Default değer 300'dür.

r_drawviewmodel 0
Bu komutun görevi kullandığınız silahın modelinin gösterilmemesidir yani ekranda sadece crosshair görürsünüz. Silah modelleri gösterilmeyeceği için biraz FPS artışı sağlanır. r_drawviewmodel "1" yazarak eski haline getirebilirsiniz.

setinfo vgui_menus 0
Alışveriş yaparken gelen resimli menüyü ortadan kaldırır. Böylece eskisi gibi yazılardan alışveriş yaparsınız.. (Bence bu iyi bir komut özellikle bilgisayar kapasitesi düşük olanlar için)

FPS yükseltmek için yapabileceğiniz diğer şeyler

Custom.hpk
Bu dosya nette CS oynarken oyundaki diğer oyuncuların logolarını depolar. Her seferinde siz silseniz bile yeniden oluşur. Bu da oyuna girdiğinizde bariz bir yavaşlamaya neden olur. Bunu engellemek için cl_download_ingame to 0 komutunu kullanabilirsiniz. (aynı zamanda diğer oyuncuların logolarını da göremezsiniz) Bu dosyayı sildiğinizde CS daha çabuk açılacaktır.

Vsync'i Kapatın
Kullandığınız çözünürlüğün 1024x768 tazeleme hızının da 85 Hz olduğunu düşünelim. Vsync eğer açıksa ekran kartınız normalde 200 FPS verebilecek kapasitede olsa bile siz oyunu 85 FPS ile oynarsınız. Fakat monitörünüzün tazeleme oranı 85 Hz iken 200 FPS ile oynamanız kesinlikle önerilmemektedir çünkü eğer monitörünüzün tazeleme oranından yüksek bir FPS ile oynarsanız "yırtılma efekti" denen oldukça rahatsız edici bir durum oluşmaktadır. Siz vsync'i kapatın fakat fps_max ve fps_modem değerlerini 80 (monitörünüzün tazeleme oranından 1-2 fps daha düşük bir değer) olarak atayın. Böylece hem yırtılma efekti oluşmamış olur hem de FPSnizi düşürmek için bilgisayarınız değil Half-Life uğraşmış olur. Bu da smoke bomb atıldığında daha yüksek FPS almanızı sağlar. Vsync'i kapatmak için ekran kartınızın gelişmiş ayarlarının yapıldığı menüye bakınız.

Düşük Boyutlu Kaplamalar
Bazı haritalar için düşük boyutlu kaplamalar kullanarak fps'nizi inanılmaz derecede arttırabilirsiniz ama oyundan ve orjinal kaplamalardan mahrum olacaksınız ve bu bi süre sonra sizi sıkabilir. Mesela sadece dust için yaptığım kaplamarla (orjinali 1mb benimki 4kb) 10-20 civarı FPS artışı sağladım.


Komutları yazarken parantez içindeki değerler oyundaki varsayılan(default) değerlerdir.
Komutların açıklamaları ve ne işe yaradıkları o komutun **altında** verilmiştir.
Komutlarda her bir # bir rakamı temsil eder.
Bazı değişkenlerin yanındaki "-" işareti o değişkenin sadece 1 veya 0 değeri (yani kısaca enable-disable) alabileceğini gösteriyor.

/gl_picmip #.## (0.00)

Genel texturemodelskin kalitesini düşürerek ekran kartınız üstündeki yükü hafifleten bu komuttane kadar "yüksek değerler" verirseniz kalite o kadar düşerbuna bağlı olarak "FPS yükselir".

**Önerilen değer 0.75**

NOT:Bu değeri çok fazla yükseltmeniz durumda çok ciddi bir problemle karşı karşıya kalacaksınız.Peki nedir bu problem?Normalde(örnek olarak q3'ü verelim) picmipi 5 yapsanız bile ekranda gördüğünüz healtharmortimer ikonları bundan etkilenmez yani görsel bir deformasyon gözlenmez.Ama C-S'de genel olarak "hud" denilen bu ikonlar picmipin çok yüksek olması durumunda okunmaz hale gelebiliyor ve bu da alışana kadar(ki bazen alışmak da mü"küfür yasak"ün olmuyor) oyuncunun büyük zorluklarla karşı karşıya kalması anlamına geliyor.

/gl_max_size ### (256)

En yüksek texture boyutunu belirler.VooDoo 3 ve aşağı kalitede olan 3dfx kartları için en yüksek
değer 256'dır. Eğer bir Ge-Force'a sahipseniz bu değeri 512'ye çıkararak çok daha kaliteli görüntülere sahip olabilirsiniz.Bu değeri ne kadar 'düşürürseniz' FPS o kadar 'artar' ama aynı şekilde görsel kalite 'düşer'.

**Önerilen değer 128 veya 64**

/gl_cull # (1)


Dünya CS Sıralaması Gotfrag Uluslar Arası Counter-Strike Sıralaması Açıklandı. İsveç'in 210997 Puanla liderliğinin Arkasından Amerika'nın 141239 puanla 2. liği ve Almanya 92587 puanla 3. olmuştur. Sıralamaya Giremeyen Türkiye ise 12115 puanla 31. sırada yer alıyor.


İlk 10'a Giren Ülkeler:

1.İsveç 210997
2.Amerika 1412.39
3.Almanya 925.87
4.Danimarka 787.16
5.Norveç 716.52
6.Fransa 586.07
7.Rusya 560.63
8.Brazilya 460.21
9.Kanada 454.58
10.İspanya 417.04
31.Türkiye 121.15

Türkiyeyi ilerleyen zamanlarda ilk 10'da görmeyi istiyoruz ve başarılarını diliyoruz..

AWP KULLANIMI
Awp siLahi Pro oyuncular icin süper bir siLah önemli oLan Taktiklerini biLmek Veya Ses kasip oynamak
Simdi Awp kurallarini anLaTacagiz
1- Awp iLe Çift dürbün Acmayin
2- Awp aLdiysaniz Kutu Arkalarina Sıkınız
3- Awp ile oynarken "Q" Tusu Elinizde oLsun Cünkü Awp iLe vurdugunuzda Hemen biCak aLiniz Seri oLur
4- Awp De_dust2de Uzun veya merdide kulancaksaniz Ses kısıp basede kalmicak Sekilde uzun merdi kollamak
5- Awp iLe oynarken Dikkatli olup baska yere vurmak degiL Adamin üstünü Wurmak
6- Pro pLayerLere Awp kullanmalarini ÖneriyoRuz
7- Awp iLe Cross 1 yapiniz
DÜNYA NIN GELMİŞ GEÇMİŞ EN İYİ CS CİLERİ :

1: X3 | Morgan (Dünya Counter Birincisi)

2: Nip-Heaton-

3: mouzGeForce | johnny R ( X3 | Morgan nın Ögrenicisi ) ( Dünya cs 3 cüsü )

4: zEx | Sunman

5: zEx | Drax (Bir Ara X3 | Morgan ' a Meydan okudu 46-2 Yenildi Birde Bıcak ) (Dünya Cs 4 Cüsü )

6: 3DKim ( Teklı Show Süper Birisi )

7: SK | Potti ( m4a1 Ak47 Show )

8: *aAa*Kabal (Affetmez Süperr Cs ci )

9: and tec | elude


umbRa * (Kaptan) (Cosa Nostra)

apoLoGizeé^ (Cosa Nostra)

blaZen (Cosa Nostra)

c4LcuLuS (Peyote)

Iarwa1N (accurseD)

mengu (accurseD)

NichoLaS (accurseD)

Rvll (act of cursing)

S1^ (accurseD)

slapshot (Peyote)

TheO. (Cosa Nostra)


ClanBase Güncel Puan Durumu
A Grubu

Team United Kingdom ===========> 1 Maç Kazandı 0 Maç Kaybetti 0 Beraberlik aldıPuanı: 25/5
Team Denmark =================> 1 Maç Kazandı 0 Maç Kaybetti 0 Beraberlik aldıPuanı: 24/6
Team France =================> 1 Maç Kazandı 0 Maç Kaybetti 0 Beraberlik aldıPuanı: 16/14
Team Poland =================> 0 Maç Kazandı 1 Maç Kaybetti 0 Beraberlik aldıPuanı: 14/16
Team Slovenia =================> 0 Maç Kazandı 1 Maç Kaybetti 0 Beraberlik aldıPuanı: 6/24
Team Hellas National ===========> 0 Maç Kazandı 1 Maç Kaybetti 0 Beraberlik aldıPuanı: 5/25

B Grubu

Team Germany ==================> 2 Maç Kazandı 0 Maç Kaybetti 0 Beraberlik aldıPuanı: 46/14
Team Hungary ==================> 1 Maç Kazandı 1 Maç Kaybetti 0 Beraberlik aldıPuanı: 30/30
Team Israel =====================> 1 Maç Kazandı 1 Maç Kaybetti 0 Beraberlik aldıPuanı: 30/30
Team Norway ===================> 1 Maç Kazandı 1 Maç Kaybetti 0 Beraberlik aldıPuanı: 30/30
Team Republic of Ireland ============> 1 Maç Kazandı 1 Maç Kaybetti 0 Beraberlik aldıPuanı: 20/40
Team The Netherlands =============> 0 Maç Kazandı 2 Maç Kaybetti 0 Beraberlik aldıPuanı: 24/36

C Grubu

Team Sweden ==================> 2 Maç Kazandı 0 Maç Kaybetti 0 Beraberlik aldıPuanı: 41/19
Team Finland ===================> 2 Maç Kazandı 0 Maç Kaybetti 0 Beraberlik aldıPuanı: 34/26
Team Czech Republic =============> 1 Maç Kazandı 1 Maç Kaybetti 0 Beraberlik aldıPuanı: 39/21
Team Turkey National =============> 1 Maç Kazandı 1 Maç Kaybetti 0 Beraberlik aldıPuanı: 23/37
Team Portugal ==================> 0 Maç Kazandı 2 Maç Kaybetti 0 Beraberlik aldıPuanı: 27/33
Team Estonia ===================> 0 Maç Kazandı 2 Maç Kaybetti 0 Beraberlik aldıPuanı: 16/44

D Grubu

Team Belgium ==================> 2 Maç Kazandı 0 Maç Kaybetti 0 Beraberlik aldıPuanı: 40/20
Team Russia ===================> 2 Maç Kazandı 0 Maç Kaybetti 0 Beraberlik aldıPuanı: 38/22
Team Slovakia ==================> 1 Maç Kazandı 0 Maç Kaybetti 0 Beraberlik aldıPuanı: 18/12
Team Italy =====================> 0 Maç Kazandı 2 Maç Kaybetti 0 Beraberlik aldıPuanı: 25/35
Team Spain ===================> 0 Maç Kazandı 2 Maç Kaybetti 0 Beraberlik aldıPuanı: 23/37
Team Austria ==================> 0 Maç Kazandı 1 Maç Kaybetti 0 Beraberlik aldıPuanı: 6/24

"küfür yasak" SORULAN SORULAR
1)Online Olarak Nasıl Counter-Strike 1.5 Oynarım?
Cevap: Half Life FullHalf-Life Update'i Olan HL 1.1.1.0 ve Cs 1.5 Full'u yükleyinHepsi Yüklendikten Sonra Counter'ı Açıp Cs Games > Online Games > Add ip kısmına server iplerini ekleyip oynayabilirsiniz...


--------------------------------------------------------------------------------


2)Online Olarak Nasıl Counter-Strike 1.6 Oynarım?
Cevap: 1.6 Oynamanız İçin Sadece 1.6 Full + V23 update'ini Yüklemeniz Yeterlidir...


--------------------------------------------------------------------------------


3)Client.dll hatası Alıyorum?Nasıl Düzeltebilirim?
Cevap: Client.dll Hatası HL 1.1.1.0 uptade'ini Yükleyerek Düzeltebilirsiniz...


--------------------------------------------------------------------------------


4)Bazı Serverlarda Oyuna Giriyorum 15-20 Sn Sonra Otomatik Atılıyorum?
Cevap: Bazı Serverlar CD(Cheating-Death) Hileyiönleyen(!) Bir Programdır.Programı Resmi Sitesinden indirip Kurduktan Sonra Servera Girmeden Önce Programı Açmanız Yeterlidir...


--------------------------------------------------------------------------------


5)Cheating-Death'i Yükledim Fakat Yine Serverdan Atılıyorum?
Cevap: Cheating-Death'in Harika Bir program(!) Oldugunun göstergesidir Bu...
Programın Tamamen Bug'ı(Hatası)'dır...


--------------------------------------------------------------------------------


6)Oyunu Oynarken Warning: Cl-Flush Entity Packet Böyle Bir Hata Veriyor Ne Yapmam Gerekli?
Cevap: Bu Hatayı Pinginiz Yüksek Oldugu Zaman Alirsiniz...Pinginiz Düzeldiği Zaman Böyle Bir Hatayı Almayacaksınızdır...


--------------------------------------------------------------------------------


7)Cs'de Kendi Logomu Nasıl Yapabilirim?
Cevap: DecalConverter adli 200 kb büyüklügündeki program ile Kendi Logonuzu Kolayca Yapıp Kullanabilirsiniz...--------------------------------------------------------------------------------


8)Rate Ayarları Nedir?
Cevap: Rate Ayarları Oyundaki Bağlantınızı Az da olsa pinginizin Düşmesini Sağlayan Komutlardır...
56k Modem 256k ADSL 512k ADSL 1024k ADSL
rate 4000 rate 7500 rate 9500 rate 12000
cl_latency -120 cl_rate 6500 cl_rate 8000 cl_rate 9800
cl_updaterate 20 cl_cmdrate 20 cl_cmdrate 32 cl_cmdrate 43
cl_cmdrate 30 cl_updaterate 21 cl_updaterate 31 cl_updaterate 40


--------------------------------------------------------------------------------


9)LAN servers are retricted to local clients (class C) Hatası Alıyorum?
Cevap: Serverdaki Versiyon İle Sizdeki Cs'nin Versiyonları Aynı Değildir(Genelde Yurt Dışındaki Cs Serverlarında Alınan Bir Hatadır...


--------------------------------------------------------------------------------


10)"dropped due reservation slot" Servera Girdiğimde Böyle Bir Hata Alıyorum?
Cevap: Serverda Adminlere Ve Slotlu(Ücret Verip Kendine Yer Kiralayan Player) Ayrılan Bölümdür...


--------------------------------------------------------------------------------


11)your system has been modified please remove the modifications code[64] Hatası Alıyorum?
Cevap: Sisteminiz Modifiyelidir(Hile Hacks vs...)Silip Tekrar Girmeyi Deneyin...


--------------------------------------------------------------------------------


12)Cs'de Nasıl Demo Alabilir Ve İzleyebilirim?
Cevap: Cs Oynarken Console'u İndirip Record Demoismi Yazmanız YeterlidirDemoyu X:/Sierra İçine Kaydeder İzlemek İçin İse Cs yi Açıp Ana Menüden Consolu Seçip Playdemo demoismi.dem (Nokta ç Tuşu ile) Yazip Enter'a Basmaniz yeterlirdir...


--------------------------------------------------------------------------------


13)HLTV Nedir ? HLSW Nedir?
Cevap: HLTV maçlarda Kullanılan Tüm Oyuncuların Demosunu Alan ProgramHLSW Oyunu Açmadan Masaüstünden Oyunu Rcon Komutlarınız İle Yönetmeye Yarayan Programdır..


--------------------------------------------------------------------------------


14)Lan Game'den Oynarken Host(Oyunu Kuran) Kişiyim Nickimi Değiştirdiler Nasıl Değiştiriyorlar?
Cevap: Cmd_name isim Seklinde Yazarsanız Host'un Nicki Değişir...


--------------------------------------------------------------------------------


15)Servera Girerken Mapleri Otomatik Yüklemiyor?
Cevap: cl_download_ingame "1" cl_allowdownload "1" cl_allowupload "1" Komutlarını Config Dosyanıza Ekleyin...


--------------------------------------------------------------------------------


16)Amx-Mod Ve Admin Mod Nedir?
Cevap: İkiside Serverı Daha Kolay Yönetmeye Yarayan Server'a Kuruluş Plugin'lerdir...


--------------------------------------------------------------------------------


17) Nasıl server açılır?
Üstüne HLDS kuracağınız işletim sistemine göre (Linux/Windows) aynı işletim sistemi üzerinde çalışan bir internet serverının yetkilisiyle temasa geçerseniz size HLDS ***** konusunda yardımcı olacaktır. Bununla birlikte 16-18 kişilik standart bir CS serverının sorunsuz çalışabilmesi için önerilen kullanılabilir upload bant genişliği 512kbit/sn dir. Bu kadar bant genişliğine sahip internet bağlantısı Türkiye şartlarında oldukça pahalı olduğundan fazla hayalperest olmamak lazım.

Yine de direk olarak altyapısını kendiniz sağlamanız oldukça pahalı olduğundan daha düşük ücretler karşılığında kendinize server kiralayabilirsiniz. Şu an bu hizmeti veren You are not allowed to view links. Register or Login to view. You are not allowed to view links. Register or Login to view. var.

CS serverı açmak için gerekli ve altyapı ve server kurulumu+yönetimi ile ilgili geniş bilgiye You are not allowed to view links. Register or Login to view. adresinden ulaşabilirsiniz.


--------------------------------------------------------------------------------


18)Bazı Serverlarda Otomatik Maç Ayarları Var Nerden Bulabilirim?
Cevap: You are not allowed to view links. Register or Login to view.
C:/Sierra/Half-Life/Cstrike Klasörüne atın..
Oyundayken;
exec mac.cfg Maç Başlatır...

exec tt.cfg Taktik Time'ı Başlatır...
exec normal.cfg Puclic Ayarlara Döner...


--------------------------------------------------------------------------------


19)CS 1.6'da ölünce yazı yazamıyorum veya scoreboard'u göremiyorum?
Cevap: ESC'e basıp çıkan menüden "player list" seçeneğini tıklayın.


--------------------------------------------------------------------------------


20)Fps Nedir? Nasıl Yükseltebilirim?
Cevap: FPS bilgisayarınızın ekran kartı ram işlemci vs. gibi parçalarına bağlı olarak değişen bir değerdir. Frames Per Second yani saniyede kare yakalama hızı olarak tanımlanabilir.
Yükseltmek İçin Komutlar...
İyi Bir Ekran Kartı Gerekir...Veya Mevcut Ekran Kartınız En Son Driver'ini Yüklemelisiniz


--------------------------------------------------------------------------------


21)Cs'de Sesli İletişim Nasıl Kurabilirim?
Cevap: voice_enable 1 komutunu Console'a YazıpMicrofonunuzu Takıp Oyun İçindeyken "K" Tuşuna Basmanız Yeterlidir... (voice_loopback 1
Komutunu Yazarsanız Kendi Sesinizide Duyarsınız Ve Karşı Tarafa Nasıl Ulaşdığını Duyarsınız)


--------------------------------------------------------------------------------


22)Cs Kısaltmaları ve Terimleri NedirNelerdir?
Cevap:
CT = Anti Terörist Timi (Counter Terörist).
T = Terörist.
HS = HeadShot Karşınızdaki Player'ı Kafasından Vurarak Öldürmektir.
Lag = Server İle Bağlantınızın Kısa Süreli Kopmasıdır.
Lamer = Serverın Düzenini Bozan Örneğin Kendi Takım Arkadaşını Öldüren Sürekli Pusu Ve Sote Yapanlara Takılan Lakap.
Kick = Player'ın Serverdan Kısa Süreli Uzaklaştırılması.
Ban = Oyundan Atılmak Süreli Veya Süresiz Olarak Serverdan Uzaklaştırılma.
Spectator = Oyunu Sadece İzleyen Kişiler Genelde Maçları Yöneten Hakemlerdir.
TK = Karşı Tarafın Tüm Oyuncuları Öldüren Kişi Takılan Lakap Team Killer.
FF = Frienldy Fire (Kardeş Katli) Kendi Takım Arkadaşını Öldürmeye Yarayan Komut Kısaltmasıdır.
Rush = Base'den Hızlı Çıkış.Aniden Baskın Manasında Kullanılan Cs Terimidir.
Pro Map = Profesyonel (Maçların Yapıldıgı Mapler).
Fun Map = Eğlenceli Haritalara Verilen İsim.
Public Game = Normal Oynanan Cs (Maç Ayarları Aktif Olmayan).


--------------------------------------------------------------------------------


23)Cs 1.5'i Botlarla Nasıl Oynarım?
Cevap:Cs 1.5'in En İyi Botu Olan Pod-bot 2.5 ile Rahatlıkla Oynayabilirsiniz...


--------------------------------------------------------------------------------


24)Cs 1.6 Da yazıları Okuyamamıyorum Nasıl Düzeltebilirim?
V23V26V27 Uptade'lerini Yüklerseniz Problem Kalmayacaktır.


--------------------------------------------------------------------------------


25) Counter Strike Source'da yeni radar sistemini nasıl kullanırım?


# cl_radar_alpha 0 (Yeni radar sistemini devre dışı bırakır.)
# cl_radar_locked (On-Off ; Radar'ı sabitler.)
# cl_radaralpha (0-255 ; Radar'a saydamlık verir.)
# drawradar (Radar'ı açar.)
# hideradar (Radar'ı kapar.)
# overview_alpha (0 - 0.5 - 1) (Saydam - Yarı Saydam - Opak )
# overview_health (0 - 1) (Oyuncuların canlarını gösterir.)
# overview_locked (0 - 1) (Radar açısını ayarlar.)
# overview_names (0 - 1) (Oyuncu isimlerini gösterir.)
# overview_preferred_mode (0 - 1 - 2) (İzleyici modundayken radarı sınırlar.)
# overview_tracks (0 - 1) (Oyuncunun nerede olduğunu gösterir.)

Cevap:Bu kodları oyun esnasında konsol'a yazmanız yeterlidir.


sXe Injected Nedir ?
sXe İnjected 14/11/2006 Tarihinde Arjantinli "Desarrollo de Software" Tarafından Yazılan Gelişmiş Bir Antihile Sistemidir. sXe İnjected Birçok Online Oyun Sunucusunda Son Zamanlarda Yerini Almış Durumdadır. Çünkü
UnitedAdmins (UA)' in 2000 Yılında Yazmış Olduğu "Cheating Death" Adlı Antihile Sistemini 15/03/2007 ' de Artık Güncellemeyeceğini ve Tamamen Desteğini Çektiğini Belirterek Sitede Bulunan Tüm Download Linklerini Kaldırdı. Bunun Üzerine Arjantinli Yazılım Grubundan sXe İnjected Adında Başarılı Bir Anti-Hile Sistemi Geldi. Her Nekadar Cheating Death Gibi Çıktığı Andan İtibaren *****er' lar Tarafından Kırılsa da Arjantinalı Grup Desarrollo Sürekli Olarak Çıkan *****li Hilelere Karşı sXe İnjected Sistemini Güncelliyor. Şuan İçin Başarılı Bir Sistem Ama İlerisi İçin Uzun Süre Kalacak Gibi Gözükmüyor.
ByEmreDemiR Farkı.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst
  AdBlock Detected
Elbette, reklam engelleme yazılımı, reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin bazı yararlı ve önemli özelliklerini de engeller. Mümkün olan en iyi site deneyimi için lütfen bir dakikanızı ayırarak AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.