Discord.js ile bot yapımı hakkında

H

hilecimeraklisiadam

Süper Üye
Üstte ki arkadaş hazır almayın falan demiş alakası yok. Kod'a bakın apilerinde falan bir sıkıntı görürseniz fonksiyonu deaktif edin yeter zaten. Ayrıca size öğrenmeniz için önerim, hazır kodları değiştirip öğrenmenizdir. Akılda en kalıcı şekilde öğrenme tekniği olarak görüyorum.

• Like
Tepkiler: LenGat
D

Dooan

Seçkin Üye
Üstte ki arkadaş hazır almayın falan demiş alakası yok. Kod'a bakın apilerinde falan bir sıkıntı görürseniz fonksiyonu deaktif edin yeter zaten. Ayrıca size öğrenmeniz için önerim, hazır kodları değiştirip öğrenmenizdir. Akılda en kalıcı şekilde öğrenme tekniği olarak görüyorum.
yorum kasmak için yorum atma lütfen sana şöyle izah edeyim bi oyun kuruyosun ama hazır kodlarla kuruyorsun kurduğun oyunun kodları en az binlerce farklı oyunda var ve binlerce aynı oyunun arasından özellikle senin oyunun oynma veya tutma şansı kaç? ve eğer bir public açıyorsan botların güzel ve özenle hazırlanmalı hazır bot kullanıp public açılsaydı discord üzerinde herkesin bir public sunucu olurdu önemli olan bot ve kitledir :))

• Like
Tepkiler: weexin
H

hilecimeraklisiadam

Süper Üye
yorum kasmak için yorum atma lütfen sana şöyle izah edeyim bi oyun kuruyosun ama hazır kodlarla kuruyorsun kurduğun oyunun kodları en az binlerce farklı oyunda var ve binlerce aynı oyunun arasından özellikle senin oyunun oynma veya tutma şansı kaç? ve eğer bir public açıyorsan botların güzel ve özenle hazırlanmalı hazır bot kullanıp public açılsaydı discord üzerinde herkesin bir public sunucu olurdu önemli olan bot ve kitledir :))
Yorum kasmak için mesaj atmıyorum 5 yıla yakındır discord.js üzerinde çalışmalar yapıyorum, early developer rozetinin çıktığı dönemde bile kendi yaptığım botun, rozetin beta döneminde gelmesiydi. Ben burada tecrübelerimden yola çıkarak konuşuyorum: Eğer ki yapacağınız şey hazır kodda bulunuyorsa hazır kodu alabilirsiniz daha üzerinde konuşulacak bir şey yok. Siz benim mesajımı her türlü hazır kod alın diye algılamışsınız sanırım, hayır. Gerektiği yerlerde hazır kod kullanabilirsiniz bu ayıp değildir. Aynı şeyi tekrar baştan yapmaya gerek yok, vakit kaybı.

• Like
Tepkiler: LenGat
M
bedava bir alt yapı bul internete bol bol var sonrada biraz oynayarak kendi botunu yap ama kendin kodlamak istiyorsan da onlar üzerinden fikir alabilirsin mantıklı kankss

W

weexin

Seçkin Üye
"Çalmak" diye bir şey yok. Şu geri kafalılıktan vaz geçin, paylaşanlar var githubta onları kullanmak çalmak demek değil.
Doğru diyorsun hemen gitbubdan bir müzik botu bulup üstüne ismimi yazıp yayinlicağim. Ayrıca bunun için hiç programlama becerimin olmasina bile gerek yok :D soran olursa yapımcı benim derim nasıl olsa.
Kod çalarak kendine ne katacaksin? zaten referans olarak alınabilir demişim ben bu dediğimi yapsam bana ne katacak? amaç kendimi mi gelistirmek yoksa aynı kodun 50 farklı botta olan bir kodla botmu çikartmak? konu sahibi "nasıl öğrenirim" demiş zaten

R

RunHeavenTR

Developer
Seçkin Üye
Doğru diyorsun hemen gitbubdan bir müzik botu bulup üstüne ismimi yazıp yayinlicağim. Ayrıca bunun için hiç programlama becerimin olmasina bile gerek yok :D soran olursa yapımcı benim derim nasıl olsa.
Kod çalarak kendine ne katacaksin? zaten referans olarak alınabilir demişim ben bu dediğimi yapsam bana ne katacak? amaç kendimi mi gelistirmek yoksa aynı kodun 50 farklı botta olan bir kodla botmu çikartmak? konu sahibi "nasıl öğrenirim" demiş zaten
Bahsettiğimiz şeyler aynı değil, yorum yapmak için yapmayalım.

• Haha
Tepkiler: weexin