Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İnsta ♥ @LazHayalet ♥
Efsane Üye
Katılım
12 May 2016
Mesajlar
5,530
Çözümler
33
Tepki puanı
4,173
Ödüller
17
Sosyal
8 HİZMET YILI
dota 2, valve,openai,oyun,yapay zeka,danylo dendi ishutin, elon musk,elon musk girişimi,e-spor,the international
Dünyanın en iyi Dota 2 oyuncuları, Elon Musk tarafından destek verilen OpenAI adlı bir girişimin yapay zekası karşısında oldukça ciddi bir hezimet yaşadı.

ZEP6vk.jpg

Valve tarafından her yıl gerçekleştirilen The International adlı Dota 2turnuvasında bu yıl büyük bir sürpriz yaşandı. Elon Musk’ın kurucusu olduğu OpenAI adlı şirketin geliştirdiği bir bot, e-spor maçı sırasında dünyanın en iyi
Bağlantıları görmek için lütfen Giriş Yap
cularına aman vermedi.


Elon Musk destekli OpenAI botu favori Dota 2 oyuncusunu mahvetti
Kar amacı gütmeyen ve yapay ekanın insanlığı yok etmemesi amacını taşıyan bir girişim olan OpenAI’ın mühendisleri, bot’larının Dota 2 profesyonellerini alt edecek yeteneği iki haftalık gerçek zamanlı öğrenmeile elde ettiğini belirtiyor. Hatta bu öğrenme sürecinde bot, nöral ağlarlahayat boyunca elde edilecek kadar deneyim toplamış. Elon Musk, ilk defa yapay zekanın rekabetçi bir e-spor maçında profesyonelleri alt ettiğini vurgulamayı da ihmal etmiyor.


Favori Dota 2 profesyonellerinden Danylo “Dendi” Ishutin, bot ile karşılaştığı bire bir maçta, bot’un insansı hamleleriyle alt ediliyor. İki defa yenildikten sonra Dendi gelecek maçlar için cezalı hale düşmüş. Oyuncu, bot’un bir insan gibi hissettirdiğini ama “başka bir şeye” çok az benzediğiniifade ediyor.

Yapay zeka adına önemli gelişmeler hanesine bir artı daha elde edilirken, Musk’ın yapay zekanın uygarlığın varlığı için temel risk oluşturduğuna dair söylemleri de aklımıza geliyor.

Maçın tamamını izlemek isteyenler aşağıda yer alan videoya bir göz atabilir. İyi seyirler…

 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst
  AdBlock Detected
Elbette, reklam engelleme yazılımı, reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin bazı yararlı ve önemli özelliklerini de engeller. Mümkün olan en iyi site deneyimi için lütfen bir dakikanızı ayırarak AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.