Facebook'un Yeni Yapay Zekası! Mesh R-CNN!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hazyn

Kazanmak, kazanmaktır...
Emektar Üye
Katılım
15 Şub 2016
Mesajlar
1,026
Beğeni Puanı
391
:resim:

photo.png


:yazı:

Yeni yapay zeka üretmek için çalışma yapanlar arasına Facebook'ta katıldı. "Mesh R-CNN" adındaki yeni yapay zekasını duyuran Facebook, bu yeni yapay zeka ile hedeflerini büyütüyor. Facebook'un, son yapay zekası Mesh R-CNN, orijinale bağlı kalarak, herhangi bir 2 boyutlu nesneyi 3 boyutlu hale getiriyor. Yapılan açıklamalara göre, bu yapay zeka karmaşık fotoğraflarda bile işlevini yerine getirebiliyor. Mask R-CNN segmentasyun sistemini kullanan Mesh R-CNN, yapım aşamasında yapımcıları zorladığı söyleniyor. Çalışma sistemine gelecek olursak; herhangi bir görüntü öncelikle Facebook'un yapay zekası tarafından algılanıyor. Daha sonra algılanan veriler Mask R-CNN'ye gönderiliyor ve burada görüntü ayırılıp, sınıflandırılıyor. Sınıflandırma bittikden sonra eldeki veriler "Torch3d" ismindeki bir operatöre gönnderiliyor ve burada görüntünün üç boyutlu hali oluşturuluyor. Yeni yapay zekanın diğer benzerlerine oranla %7 daha iyi çalıştığı söyleniyor. Fakat yapay zekanın hangi alanlarda kullanılacağına dair bir açıklama yapılmadı.​
 

Hudzell

Ultra Üye
Katılım
16 Mar 2018
Mesajlar
1,519
Beğeni Puanı
458
Yaş
20
facebook bence eskidi ya bundan sonra ne yaparlarsa yapsınlar tutacağını sanmıyorum
 

Porferious

Onursal Ünvan
Seçkin Üye
Katılım
7 Eyl 2015
Mesajlar
487
Beğeni Puanı
264
Yaş
26
Facebook kullanmayı bırakalı 4 sene oldu sebebi ise çok tuhaf çünkü milleti izliyor,dinliyor ve ne yaptıklarını görebiliyor. Bildiğin kamerayla sizi izliyorlar bunu bende ilk başta inanmamıştım sonradan farkettim bunu gerçek olduğunu bundan dolayı 4 sene önce facebook kullanmayı bıraktım. Güya sebepleri ise çok saçma ve utanç verici:)

Sebebi : insanların duygularını öğrenmek adına izinsiz olarak webcam'lere erişim sağlayıp kullanıcıları izlediğini söylüyorlar.

İnanmayanlar için kaynak veriyorum
Lütfen, Giriş yap veya Kayıt ol içerikteki bağlantıyı görüntülemek için!
 

hazarikizoglu

Cezalı Üye
Banlı Üye
Katılım
24 Şub 2017
Mesajlar
109
Beğeni Puanı
24
güzel de kim kullanır
Mesajın otomatik olarak birleştirildi:

 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt