Facebook'un Yeni Yapay Zekası! Mesh R-CNN!

Hazyn

Kazanmak, kazanmaktır...
Griffin Premium
Katılım
15 Şub 2016
Mesajlar
888
Beğeni Puanı
192
Puanları
243
:resim:

photo.png


:yazı:

Yeni yapay zeka üretmek için çalışma yapanlar arasına Facebook'ta katıldı. "Mesh R-CNN" adındaki yeni yapay zekasını duyuran Facebook, bu yeni yapay zeka ile hedeflerini büyütüyor. Facebook'un, son yapay zekası Mesh R-CNN, orijinale bağlı kalarak, herhangi bir 2 boyutlu nesneyi 3 boyutlu hale getiriyor. Yapılan açıklamalara göre, bu yapay zeka karmaşık fotoğraflarda bile işlevini yerine getirebiliyor. Mask R-CNN segmentasyun sistemini kullanan Mesh R-CNN, yapım aşamasında yapımcıları zorladığı söyleniyor. Çalışma sistemine gelecek olursak; herhangi bir görüntü öncelikle Facebook'un yapay zekası tarafından algılanıyor. Daha sonra algılanan veriler Mask R-CNN'ye gönderiliyor ve burada görüntü ayırılıp, sınıflandırılıyor. Sınıflandırma bittikden sonra eldeki veriler "Torch3d" ismindeki bir operatöre gönnderiliyor ve burada görüntünün üç boyutlu hali oluşturuluyor. Yeni yapay zekanın diğer benzerlerine oranla %7 daha iyi çalıştığı söyleniyor. Fakat yapay zekanın hangi alanlarda kullanılacağına dair bir açıklama yapılmadı.​
 

Hudzell

Süper Üye
Katılım
16 Mar 2018
Mesajlar
1,165
Beğeni Puanı
273
Puanları
183
Yaş
20
facebook bence eskidi ya bundan sonra ne yaparlarsa yapsınlar tutacağını sanmıyorum
 

Porferious

Forumun Emektarı
Onaylı Üye
Katılım
7 Eyl 2015
Mesajlar
286
Beğeni Puanı
126
Puanları
243
Yaş
25
Facebook kullanmayı bırakalı 4 sene oldu sebebi ise çok tuhaf çünkü milleti izliyor,dinliyor ve ne yaptıklarını görebiliyor. Bildiğin kamerayla sizi izliyorlar bunu bende ilk başta inanmamıştım sonradan farkettim bunu gerçek olduğunu bundan dolayı 4 sene önce facebook kullanmayı bıraktım. Güya sebepleri ise çok saçma ve utanç verici:)

Sebebi : insanların duygularını öğrenmek adına izinsiz olarak webcam'lere erişim sağlayıp kullanıcıları izlediğini söylüyorlar.

İnanmayanlar için kaynak veriyorum
Lütfen, Giriş yap veya Kayıt ol içerikteki bağlantıyı görüntülemek için!
 

By ŞaHaNe

Mustafa Kemal ATATÜRK ❤️
Efsane Üye
Katılım
26 Şub 2016
Mesajlar
3,180
Beğeni Puanı
1,024
Puanları
763
Yaş
20
Bunca yıldan sonra bu kadar sosyal medya çıkmış kullanılır mı orası tartışılır
 

LazHayalet

Forumun Emektarı ♥
Emektar Üye
Katılım
12 May 2016
Mesajlar
3,738
Beğeni Puanı
2,014
Puanları
863
güzel teknolojiye benziyor ama ne kadar kullanılır belli değil aslında gerek yok :)
 

Üst Alt