Fornite FPS Boost Settings

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Uzman Üye
1- Tüm ayarları lowa çekin ardından fps sınırını default 60FPS olur onu sınırsız yapın.
11.png

Dosyaları indirdik şimdi yapmamız gereken.
2- Epic games launcherini açın ve fotoğraftakileri takip edin ve o kutucuğa tikledikten sonra şunu yapıştırın;
-USEALLAVAILABLECORES -NOSPLASH -PREFERREDPROCESSOR 6 -nomansky +mat_antialias 0
122.png

UYARI!: KODDA "-PREFERREDPROCESSOR 6" KISMINDA 6 YERİNE KENDİNİNKİNİZİ YAZMANIZ GEREKİYOR! BUNU ÖĞRENMEK İÇİN;
Görev yöneticisi > Performans ve sağ alttaki bilgilerden "Mantıksal işlemciler"'in yanındaki değer kaç ise 6 yerine onu yazmanız gerekiyor!
133.png

Bunları yaptıktan sonra EpicGamesLauncheri kapatabilirsiniz.

3- Game files klasörü içindeki dosyaları kopyalayın ardından;
%appdata% > Üstteki dizinden "AppData"'ya tekrar tıklayın > Local > FortniteGame > Saved > Config > WindowsClient

ayarları geri çevirmek isterseniz üste gösterdiğim dizine "backup" adlı bir klasör oluşturun ve "GameUserSettings" dosyasını backup klasörüne atın ardından Game Files klasöründeki 2 dosyayı dizine atın.

5- Ekran kartınız NVIDA ise nvida klasöründeki 3 resimdeki ayarları yapabilirsiniz.

6- CpuCoreParking3 bilgisayarınız laptop ise geçerlidir rarı açın ve setupu kurun.
Ardından sağ alttaki şarj simgesine sağ tıklayın ve "Ekran parlaklığını ayarla" diyin ordan "↓" simgesine basın ve önünüze "Yüksek Performans" seçeneği gelicek.
NOT: Eğer yüksek performans seçeneği yoksa soldaki "Güç planı oluştur" > yüksek performansı tikleyin ve ismini ayarlayın.
Plan ayarlarını değiştire tıkladıktan sonra;
Gelişmiş güç ayarlarını değiştir > Kablosuz bağdaştırıcı ayarları , INTEL(R) HD Graphics Settings , Değiştirilebilir Dinamik Grafikler , ATI Güç Ayarları
Bu kısımdaki tüm seçenkleri Maximum performance , Performansı en üst düzeye getir , En yüksek performans seçeneklerini ayarlayın ve tamam diyin.
CPUCoreParkingi açın ve aşağıdaki ayarları seçin.
144.png

7- TimerResolutionu açın ve aşağıdaki ayarları yapın.
155.png

8- Eğer PC'niz 64 bit ise VC_redist.x64 setpunu eğer 32 bit ise VC_redist.x86 setupunu kurun işinize yarayacaktır. (Ben ikisini de kurdum.)

9- Masaüstündeki "Bilgisayarım,Bu bilgisayar" kısayoluna sağ tık > Özellikler > soldaki Gelişmiş Sistem Ayarları > Gelişmiş > Performans groupboxunun içindeki Ayarlar > En iyi performans için ayarla > ardından çöp olmaması için sadece "Ekran yazı tipi kenarlarını düzelt" ve "Menüler görüntüye belirerek veya kayarak gelsin"'i işaretleyebilirsiniz otomatik olarak "Özel" olacaktır. Uygula,tamam diyip çıkınız.

10- Çalıştır > msconfig > Önyükleme > Gelişmiş Seçenekler > İşlemci sayısını tikleyin ve maximum kaç oluyorsa onu işaretleyin. Uygula,tamam diyerek çıkın.

11- Son olarak fortniteyi açıp bir oyuna girin oyundayken alt tab çekin görev yöneticisini açın Uygulamar kısmındaki Fortnite'ye sağ tıklayın "Ayrıntılara Git" diyin ve Fortnite logosu olan herşeye sağ tıklayıp > Öncelik ayarla > Yüksek diyin ve "Öncelik ayarla" butonuna basın.

Emeğe saygı için konuyu beğenip görüşlerinizi yorumda belirtmeyi unutmayınız.

IYI OYUNLAR.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri Gelen Biri
Ultra Üye
Böyle oynasam oyundan zevk almam ben hepsi sonda nerdeyse evallah :)

Uzman Üye
CİDDEN OLUYOMU HOCAM BEN EN DÜŞÜKTE 30 ALIYORUM AMA ANİDEN DÜŞÜYOR YAPARSAM KAÇ FPS ALIRIM ?
Ben de düşükte 30 civarıyım sizin dediğiniz düşük fps değil fps drop sorunu oyunu oynarken arkadaki uygulamaları,tarayıcı+sekmeleri, görev çubuğunda bulunan gereksiz şeyleri kapatın ve masaüstü arkaplanınızı fazla yormayacak birşey yapmaya özen gösterin (örneğin full siyah)

Uzman Üye
Geri Gelen Biri
Ultra Üye
Hacı bu arada ben de ekliyeyim discord arka planda çalışmasın bir 10-20 fps düşürüyor ts3 ile girin maçlara

Üye
Daha bu gün yukledim.Cöp bilgisayarım olduğundan en düşük ayarlarda bile 20 FPS falan alabiliyordum. Bunları deneyeceğim sağol.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
  AdBlock Detected
Elbette, reklam engelleme yazılımı, reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin bazı yararlı ve önemli özelliklerini de engeller. Mümkün olan en iyi site deneyimi için lütfen bir dakikanızı ayırarak AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.