GetContact Nedir? Numara Silme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Słyszę, słyszę letni powiew.
Kurucu
Katılım
20 Haz 2015
Mesajlar
7,694
Çözümler
136
Tepki puanı
19,269
Ödüller
22
Herkesin-Konu%C5%9Ftu%C4%9Fu-Uygulama-GetContact-kapak.jpg


Merhaba dostlar, bildiğiniz üzere birkaç aydır bir getcontact furyası almış başına gidiyor. Programın en can alıcı özelliği sizi telefonunuza kimlerin hangi isimle kaydettiğini gösteriyor olmasıydı. İlk başta çok güzel bir özellik gibi görünsede, bazı durumlarda gerçekten sıkıntı çıkarabilecek ve gizliliği ihmal eden bir uygulamaydı. Sizin telefon numaranızı başkalarının nasıl kaydettiğini görebildiğiniz gibi, başkaları da kendilerinin telefon numarasının sizin telefonunuzda nasıl kayıtlı olduklarını görebiliyorlardı.
Bugünki yazımızda kendi telefon numaranızı GetContact'tan nasıl sileceğinizi anlatacağım.

Öncelikle GetContact'ı anlayalım.
Get contact'ta başkalarının numarasını sorgulayabilmeniz için öncelikle bir hesap açıp telefon numaranızı doğrulamanız gerekiyor. Telefon numaranızı isminizle birlikte doğruladığınız anda artık Telefon Numaranız - İsminiz sisteme kaydediliyor. Bundan doalyı eğer getcontact hesabınız varsa, başka kullanıcılar görebiliyor. Sistem telefon numaralarınızı başka yollarla da elde edebiliyor. Sandığımız gibi servis sağlayıcıları aslında çok masum değil. Neyse, bu konuyu fazla sulandırmaya gerek yok.


GetContact'tan telefon numaramı nasıl silebilirim ?
1-Uygulamadan Ayarlar -> GetContact Hakkında -> Hesap Ayarları -> Hesabı kaldır'a basıyoruz.
2-https://
Bağlantıları görmek için lütfen Giriş Yap
bu adrese gidiyoruz ve telefon numaramızı yazarak ben robot değilim doğrulamasını yapıp rehberden çıkara basıyoruz.
1.png

Bu işlemleri yaptıktan sonra telefonunuza bir doğrulama mesajı gelcek, doğrulama kodunu yeni açılan pencereye yazdığınız vakit 24 Saat içinde telefon numaranız sistemlerden silinecek. Başka bir kullanıcı arasa dahi telefon numaranızı bulamayacak.


Unutmadan: Eğer aynı telefon numarasıyla yeniden GetContact kullanmaya başlarsanız, telefon numaranız yeniden diğer kullanıcılar tarafından görüntülenmeye başlar.

 
Onaylı Üye
Katılım
13 Nis 2018
Mesajlar
66
Tepki puanı
1
Böyle programların olmaması lazım gizliliği ihlal ediyor belki şartlarını kabul ediyoruz bilmeden ama bence saçma.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst
  AdBlock Detected
Elbette, reklam engelleme yazılımı, reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin bazı yararlı ve önemli özelliklerini de engeller. Mümkün olan en iyi site deneyimi için lütfen bir dakikanızı ayırarak AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.