• Üyelik paylaşımı yasaktır! Hesabınızı başkalarına vermeyin! Hesap paylaşımları yasaklama ile sonuçlanacaktır.

Hacklink nedir ? , Nasıl Anlaşılır , Nasıl Şikayet edilir ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

xeon

Onaylı Üye
Katılım
31 Ocak 2016
Mesajlar
35
Beğeni Puanı
0
Hacklink , web sitesi yöneticisinin izni olmadan server'a hack girişimleri ile erişerek sitenizi hedef kelime şeklinde gizli , sadece google bot'un gördüğü şekilde ekleme yöntemidir.

Son zamanlarda adeta türkiyede en çok kullanılan illegal backlink alma yöntemi olan hacklink , bazen'de rakiplerinizin sizin siteniz için bu çalışmayı yaparak , google'ye şikayette bulunarak hedef kelime sıralamasından düşürmesi ve google'den ceza almasını sağlayabilirler.

Bu sebeb ile sık sık sitenize giden backlinkleri kontrol etmeniz ve hacklink olarak sizin bilginiz dışında eklenmiş siteleri farkettiğinizde googleye rapor etmeniz gerekmekte.

Google sıralamarında rakipleriniz'in haksız olarak sıra elde etmesi ,haksız kazanç elde etmesini engellemek için hacklink ile yükseltilmiş siteleri aşağıdaki linkten şikayet edebilirsiniz.

Kod:
Kod:

Kod:
http://www.google.com.tr/support/websearch/bin/request.py?contact_type=Google_legal&hl=trBu linki sadece hacklink ile sıralamalarda yükselen siteler için değil , hacklink'e mağruz kaldığınız siteleriniz içinde kullanabilirsiniz.


Saygılarımla.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...


Üst Alt