Hata iletileri (Visual Basic)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Seçkin Üye
Katılım
27 May 2018
Mesajlar
469
Tepki puanı
194
Ödüller
4
Yaş
24
Kerem Üner= WhoCharless

1: Visual Studio'da bir uygulama yazdığınızda ortaya tasarım zamanı hataları.

2: Visual Studio'da veya bir komut isteminde bir uygulamayı derlediğinizde ortaya derleme zamanı hataları.

3:
Visual Studio'da veya tek başına yürütülebilir bir dosya olarak bir uygulamayı çalıştırdığınızda ortaya çalışma zamanı hataları.

Çalıştırma zamanı hataları

Visual Basic uygulama sistem yürütülemiyor bir eylem gerçekleştirmek üzere çalışırsa, bir çalışma zamanı hatası oluşur ve Visual Basic oluşturur bir Exception nesnesi. Visual Basic, özel hatalar tüm verilerin üretebilir yazın, dahil olmak üzere Exception kullanarak nesneleri, Throw deyimi. Bir uygulama hatası hata numarası ve yakalanan özel durum iletisi görüntüleyerek belirleyebilirsiniz. Bir hata belirledi değil, uygulama sona erer.

Kod yakalamak ve çalışma zamanı hataları inceleyin. Hatayı üreten kodu alın, bir Try bloğu, eşleşen bir içindeki tüm atılmış hata yakalayabilir Catch bloğu.


Derleme zamanı hataları

Visual Basic derleyici kodundaki bir sorunla karşılaşırsa, derleme zamanı hata oluşur. Kod Düzenleyicisi'nde dalgalı bir çizgi kod satırını altında göründüğünden hangi satırlık bir kod hataya kolayca tanımlayabilirsiniz. Dalgalı alt çizgi veya açık ya da işaret hata iletisi görüntülenir HATA LİSTESİ, diğer iletileri de gösterir.

Dalgalı alt çizgi bir tanımlayıcısı varsa ve kısa çizgi en sağdaki karakterin altında görünür, sınıf, oluşturucusu, yöntemi, özelliği, alan veya numaralandırma için bir saplama oluşturabilir.
 
Seçkin Üye
Katılım
27 May 2018
Mesajlar
469
Tepki puanı
194
Ödüller
4
Yaş
24
Yorum kasamyı lütfen acilen bırakman lazım aktis takdirde yöneticiler tarafından farkedilirsen hesabın uzaklaştırılabilir.
 
Griffin Premium
Katılım
3 Mar 2017
Mesajlar
1,378
Çözümler
1
Tepki puanı
995
Ödüller
10
Sosyal
Düzgün bir şekilde çevirsen daha iyi olabilirdi
 
Herkesin menfaatince kankisin bu hayatta.
Süper Üye
Katılım
22 Ara 2017
Mesajlar
1,461
Çözümler
1
Tepki puanı
542
evet karışık olmuş sanki
 
Geri Gelen Biri
Ultra Üye
Katılım
27 Ara 2017
Mesajlar
1,549
Tepki puanı
272
Yaş
25
Adam daha 10 dk önce bu konuyu açmanı istemişti sende hemen açtın helal olsun :D
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst
  AdBlock Detected
Elbette, reklam engelleme yazılımı, reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin bazı yararlı ve önemli özelliklerini de engeller. Mümkün olan en iyi site deneyimi için lütfen bir dakikanızı ayırarak AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.