internet seçimi hakkında bilgilendirme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
The Best Cheaters
Süper Üye
Ödüller
6
6 HİZMET YILI
arkadaşlar bundan 30 dakika önce bir konu açtım ve genel olarak internet hızları ne alemde diye bakmak istedim gördüm ki içler acısı bir durumu var öncelikle bu neden kaynaklanıyor dogru firma seçilemediginden kaynaklanıyor az çok tecrübelerime dayanarakdan bu bilgiyi sizlerle paylasmak isterim arkadaşlar ben yaklasık 3 adet internet hizmeti saglayan firma degiştirdim diye bilirim buda tecrübe demektir zamanında
son olarak şuan SUPERONLİNE kullanıyorum ve ciddi manada memnunum yaptıgım gözlemlerin sonunda SUPERONLINE'yi seçmeye karar verdim önceki yaptıgım hataları yapmadım neden önümüze ilk gelen internet saglayıcılarını seçiyoruz bunun en büyük etkeni DOSTUMUZ,ARKADAŞLARIMIZ,AKRABALARIMIZ, vs diye ilerler konusu acılıyor adam diyorki bu interneti kullan çok güzel şöyle yardımcı oluyorlar böyle oluyorlar en önemlisi'de UCUZ diye de aşılıyorlar internet baglatıcak insanda direk oraya odaklanıyor akılda tek şey UCUZ diye kalıyor ve baglatıyor sonu hüsran o adam memnun olabilir ama sen memnun olmayabilirsin yada o an adamın neti iyi olabilir buda her kullanıcının neti güzel olucak anlamına gelmiyor önce bi araştırma yapılmalı bakılmalı hani kim ne kullanıyor kim neyden memnun veya neyden şikayetci aynı interneti kullanan insanlara sorulabilir memnunmusun diye 5 kişiden 4 kişisi berbat diyip de 1 tanesi güzel denildiginde aa güzelmiş diye alınmamalı sonraki etken ise fiyati makul tutulan hizmetten kaçınılmalı nasıl kaçınılmalı örnek 30 tl'ye şöyle hızlı böyle uçuyor diye rek-lamını yapan bir firma ile 50 tl'ye aynı hizmeti veren bir firma ASLA bir olamaz En azından alt yapısı bir olamaz malum fiyatlara göre internet hızları hızlara göre verilen AKK(ADIL KULLANIL KOTASI) diye baş belamız var bitmek bilemedi insanları sömürmekten vazgeçmedi bu her internet servisinde var olmayanlarda'da var fakat 24'bit hıza 250 Tl fiyat biçiyorlar oda ayrı etken kısaca durumu olan AKK'sız alsın demiyorum zaten 30.12.2019'da AKK tamamen ülkemiz'den kalkıcak o yüzden sabır etmekte fayda var sonra şuan 2017'den itibaren Alınabilicek En iyi İnternet Hizmetlerinden Birisi Bana Göre SUPERONLINE'dir Hizmet bakımından güzel Ciddi manada yardımcı oluyorlar bunu samimi bir şekilde söylüyorum Tek Bir Telefonunuzla Gelip ücretsiz sekilde yapılandırmasını yapıyorlar Eve Gelerek Yeri Geliyorki Yaşadım bu durumu MODEMİ Degiştirip yerine yeni nesil modem taktılar buda müşteri memnuniyetidir yani taahhüt'ü Biticek yada bitmesine yaklasan veya yeni bir servise geçmeyi düşünüyorum diyenleriniz var kesinlikle üstüne basa basa söylüyorum SUPERONLINE'yi tavsiye ediyorum benım gözümde SUPERONLINE en iyisidir seçiminizi ona göre yapmalısınız teşekkürler Son olarak 20 TL fazla Verip Keyıf Sürmek varken 20 TL az Verip Sürünmekten iyidir iyi forumlar

Son düzenleme:
Seçkin Üye
6 HİZMET YILI
Güzel Bir yazı olmuş ama Hala Ne kadar verdiğini yazmadın :D

Uzman Üye
Ödüller
7
7 HİZMET YILI
süperonline dışında birde turknet var çok güzel diyorlar.

ÖLÜYÜM
Süper Moderator
Ödüller
19
8 HİZMET YILI
Süperonline alt yapı yoksa bi işe yaramıyor diger netlerde dahil ama alt yapı varsa süperonline ve türknet tavsiyemdir. TTNET PİŞMANLIKTIR.

The Best Cheaters
Süper Üye
Ödüller
6
6 HİZMET YILI
Güzel Bir yazı olmuş ama Hala Ne kadar verdiğini yazmadın :D
onu unutmuşum aldıgın hizmete göre degişir ben ilk baglattıgımda 50'bit hız 75 GB akk Ve gece 00:00'dan sabah 06:00'ya kadar akk sınırına takılmadan diye bir gece kusu tarifesi vardı onu kullanıyordum fiyati 50 tl verdigi hız min:40 max:45-48 arasındaydı sonra bana yetmedi alısında 100 bit aldım 100 BİT 150 gb akk aylık 100 TL

Seçkin Üye
6 HİZMET YILI
onu unutmuşum aldıgın hizmete göre degişir ben ilk baglattıgımda 50'bit hız 75 GB akk Ve gece 00:00'dan sabah 06:00'ya kadar akk sınırına takılmadan diye bir gece kusu tarifesi vardı onu kullanıyordum fiyati 50 tl verdigi hız min:40 max:45-48 arasındaydı sonra bana yetmedi alısında 100 bit aldım 100 BİT 150 gb akk aylık 100 TL
50 Mg/bit peki altyapımın fiber desteklemesi gerekiyormu ?

Uzman Üye
Ödüller
7
7 HİZMET YILI
haha ttnet kullanıyorum 16 mb download 1 bile olmayan uploadım var akk 50 gb 1.8 mb ile indiriyor akk siz akk girdiğinde 500 kb ile indiriyor 80tl aylık

The Best Cheaters
Süper Üye
Ödüller
6
6 HİZMET YILI
50 Mg/bit peki altyapımın fiber desteklemesi gerekiyormu ?
evet fiber destekli olması gerekiyor zaten onu sen onlara bırakıyorsun konum veriyorsun yani adres veriyorsun adamlara adamlar oradaki alt yapı durumuna bakıp sana en ideal net seçimini sunuyorlar

The Best Cheaters
Süper Üye
Ödüller
6
6 HİZMET YILI
haha ttnet kullanıyorum 16 mb download 1 bile olmayan uploadım var akk 50 gb 1.8 mb ile indiriyor akk siz akk girdiğinde 500 kb ile indiriyor 80tl aylık
yazık verdigin paraya. verdigin paraya bak aldıgın hizmete bak

The Best Cheaters
Süper Üye
Ödüller
6
6 HİZMET YILI
Süperonline alt yapı yoksa bi işe yaramıyor diger netlerde dahil ama alt yapı varsa süperonline ve türknet tavsiyemdir. TTNET PİŞMANLIKTIR.
firma olarak isim geçmedim ki ne olur neolmaz bellimi olur bizi kötülüyor diye basıma ekşirler falan :) o ve onun dısında 2 servis daha degiştirdim toplam 3 sonuncusu 4 oda superonline bunda iyyim yarın bi gün buda sapıtırsa ona bakarız artık

MutemadiyenYT
Onaylı Üye
Ödüller
6
7 HİZMET YILI
Türknet candır ! Türknet fiber ayda 60 tl 100mb download upload superonline gidip kazıklanamyın aga ! Kullanıyorum memnunum!

Bilinmiyor
Efsane Üye
Ödüller
12
8 HİZMET YILI
kardeşim söyle söyliyim tttnet fibernet kullanıcıyım ayda 75gb kota 25Mbps indirme 2.5Mbps civari yükleme var ama kota yetersiz kalıyor ve hız düşünce berbat oluyor bilirsin ama son 1 haftadır indirme Normalde 2.7Mb arası fakat google play'dan oyun indirirken saniyede 5Mb yakın bi indirme hızına ulaşıyor bi değişiklik yaptılar sanırım ama şuan en iyi bnce turknet kota sıkıntısı yok eğer olduğun şehirde altyapı varsa 100Mbps net ayda 60 TL eğer alt yapı yoksa'Da 35Mbps yani şuan bnce en iyi fiyat performasn açısından turknet en yakın zamanda bende geçiceğim tavsiye ederim

Słyszę, słyszę letni powiew.
Kurucu
Ödüller
24
8 HİZMET YILI
Öncelikle dediklerinin pek bir anlamı yok. Super online iyi olabilir ama son derece pahalı. Sen 100 tl ödüyorsun sanırsam o hıza. Fakat eğer müstakil bir evde oturuyorsan herhangi bir şekilde o hızı o fiyata alamazsın. Çünkü Super Online müstakil evlere fiber bağlamıyor. Mahallende fiber altyapısı olabilir, fakat eğer bir sitede oturmuyorsan bir anlamı olmuyor süper online için. Ben bu zamana kadar neredeyse tüm iss leri kullandım. Vodafone-SuperOnline-TTNet-Dsmart ve nicesini kullandım.
Eğer altyapın destekliyorsa, santralle aranda çok uzak mesafe yoksa, ve hat değerlerin buna bağlı olarak iyiyse, hemen hemen TTNET Harici her türlü internet sağlayıcıdan güzel hız alabilirsin.
Yani mesela senin altyapın kötü, adsl hattın var. VDSL bağlayamıyorlar. O zaman zaten en fazla 16mbps alabiliyorsun, sana kaybıyla falan 14 gibi geliyor. Upload da maksimum 2mbps. Tabi 2mbps alman çok zor en fazla 1 alırsın. Şöyle tipler var işte ben gittim türknete 50 tl verdim ve bana 7mbps hız geliyor. Gelir kardeşim, hattın kötüyse o internet sağlayıcının suçu değil.

Ama mevzu pingte bitiyor, mesela Ben vodafone Net te 32 mbps 250gb akn ile kullanıyordum eski aboneleri olduğum için 54 tl ödüyordum. Ve dotada 52 ping falan alıyordum ve sabitti. Şuan türknetteyim. 50mbps hız ve 4mbps uploadım var 60tl ödüyorum. Ama zaman zaman sunuculardaki problemlerden ve yoğunluklardan dolayı pingim 70-100 arası olabiliyor. Daha sonra düzeliyor.

Tavsiye ettiğim internet sağlayıcısı: Vodafone
Uzak durmanız gereken internet sağlayıcısı: TTNET
Fiyatı En pahalı internet sağlayıcısı: Super online (eğer fiber değilseniz)

Öncelikle neden vodafone yi tavsiye ettiğimi söyleyeyim. Vodafone net kendi altyapısını kullanıyor çünkü. Yani tekelden bağımsız. Ayriyetten artık vodafonet yavaş yavaş müstakil evlere fiber döşemeye başlıyor. Fiber döşemesi maaliyetli bir iş, fakat ucuz ve hızlı. Ayriyetten vodafonede ping değerleriniz normal, sabit seyreder. İsteseniz 10 farklı kişi 720p video izlesin evinizde, pingde gene oynama olmaz (34 mbps için konuşuyorum.)
Ayriyetten vodafone iken en fazla ayda 1-2 kere internetinizde problem olabilir. Oda bakımdan dolayı, gece 02:00 civarında ayda 2 kere bakım yapıyorlar toplam 15 dk sürüyor.

Bu yazı uzar gider, diyeceğim o ki eğer evinize internet bağlatacaksanız ve eski internet servis sağlayıcınızdan memnun değilseniz vodafoneyi arayıp altyapınızı sorgulatın. Zaten tüm internet sağlayıcıları size ne kadar hız verebileceklerini falan söylüyorlar. Ben şuan türknet kullanıyorum fakat tavsiyem kesinlikle vodafone yönünde olacaktır. 3 TL verip AKK nizide yükseltebiliyorsun. Daha ne olsun ?

Seçkin Üye
6 HİZMET YILI
Öncelikle dediklerinin pek bir anlamı yok. Super online iyi olabilir ama son derece pahalı. Sen 100 tl ödüyorsun sanırsam o hıza. Fakat eğer müstakil bir evde oturuyorsan herhangi bir şekilde o hızı o fiyata alamazsın. Çünkü Super Online müstakil evlere fiber bağlamıyor. Mahallende fiber altyapısı olabilir, fakat eğer bir sitede oturmuyorsan bir anlamı olmuyor süper online için. Ben bu zamana kadar neredeyse tüm iss leri kullandım. Vodafone-SuperOnline-TTNet-Dsmart ve nicesini kullandım.
Eğer altyapın destekliyorsa, santralle aranda çok uzak mesafe yoksa, ve hat değerlerin buna bağlı olarak iyiyse, hemen hemen TTNET Harici her türlü internet sağlayıcıdan güzel hız alabilirsin.
Yani mesela senin altyapın kötü, adsl hattın var. VDSL bağlayamıyorlar. O zaman zaten en fazla 16mbps alabiliyorsun, sana kaybıyla falan 14 gibi geliyor. Upload da maksimum 2mbps. Tabi 2mbps alman çok zor en fazla 1 alırsın. Şöyle tipler var işte ben gittim türknete 50 tl verdim ve bana 7mbps hız geliyor. Gelir kardeşim, hattın kötüyse o internet sağlayıcının suçu değil.

Ama mevzu pingte bitiyor, mesela Ben vodafone Net te 32 mbps 250gb akn ile kullanıyordum eski aboneleri olduğum için 54 tl ödüyordum. Ve dotada 52 ping falan alıyordum ve sabitti. Şuan türknetteyim. 50mbps hız ve 4mbps uploadım var 60tl ödüyorum. Ama zaman zaman sunuculardaki problemlerden ve yoğunluklardan dolayı pingim 70-100 arası olabiliyor. Daha sonra düzeliyor.

Tavsiye ettiğim internet sağlayıcısı: Vodafone
Uzak durmanız gereken internet sağlayıcısı: TTNET
Fiyatı En pahalı internet sağlayıcısı: Super online (eğer fiber değilseniz)

Öncelikle neden vodafone yi tavsiye ettiğimi söyleyeyim. Vodafone net kendi altyapısını kullanıyor çünkü. Yani tekelden bağımsız. Ayriyetten artık vodafonet yavaş yavaş müstakil evlere fiber döşemeye başlıyor. Fiber döşemesi maaliyetli bir iş, fakat ucuz ve hızlı. Ayriyetten vodafonede ping değerleriniz normal, sabit seyreder. İsteseniz 10 farklı kişi 720p video izlesin evinizde, pingde gene oynama olmaz (34 mbps için konuşuyorum.)
Ayriyetten vodafone iken en fazla ayda 1-2 kere internetinizde problem olabilir. Oda bakımdan dolayı, gece 02:00 civarında ayda 2 kere bakım yapıyorlar toplam 15 dk sürüyor.

Bu yazı uzar gider, diyeceğim o ki eğer evinize internet bağlatacaksanız ve eski internet servis sağlayıcınızdan memnun değilseniz vodafoneyi arayıp altyapınızı sorgulatın. Zaten tüm internet sağlayıcıları size ne kadar hız verebileceklerini falan söylüyorlar. Ben şuan türknet kullanıyorum fakat tavsiyem kesinlikle vodafone yönünde olacaktır. 3 TL verip AKK nizide yükseltebiliyorsun. Daha ne olsun ?
Vodafone Kullanıyorum ödediğim Miktar 50 tl Vaadedilen Hız 10 mg/bit 50 akn 1.2 Yıl Oldu herhalde Bu paketi Kullanıyoruz Eve deiğiştirelım dıyırum karşı cıkıyorlar önerdiğiniz bir paket varmı ?

Słyszę, słyszę letni powiew.
Kurucu
Ödüller
24
8 HİZMET YILI
Vodafone Kullanıyorum ödediğim Miktar 50 tl Vaadedilen Hız 10 mg/bit 50 akn 1.2 Yıl Oldu herhalde Bu paketi Kullanıyoruz Eve deiğiştirelım dıyırum karşı cıkıyorlar önerdiğiniz bir paket varmı ?
Benim paket önermeme gerek yok. 10 mbps hız alıyorsanız hattınız ADSL olmalı. Çünkü VDSL de en az 16mbps hız paketleri var vodafonede .

Ayda 70tl ye 24mbps hız 100gb akn ile vodafone kullanabilirsin. Tabi vodafoneyi arayıp hattın destekliyor mu diye sorman lazım.
Bağlantıları görmek için lütfen Giriş Yap

Ek olarak, eğer dilersen türknete geçebilirsin. Aylık fiyatı sabit 60 tl. Herhangi bir sözleşme yok istersen iptal edersin, Ayriyetten öncelikle şu adrese gidip evinizin adresini girdiğinizde türknetin size ne kadar hız verebileceğini görebilirsiniz:
Bağlantıları görmek için lütfen Giriş Yap

Vereceği hız altyapınıza göre değişecektir, ve fiyatı sabittir. Yani 100mbps de alsanız 16 mbps de alsanız 60 tl ödeyeceksiniz.

Eğer size verilebilecek hız 50 mbps altındaysa sınırsız akk ve 2mbps upload verecekler. Eğer 50mbps ve üzeriyse 4mbps upload ve gene sınırsız akk verecekler.

Şuan fiyata göre türknet iyi bir firma, ama müşteri numaları vs yok. İnternetten girip sen destek kaydı açıyorsun, eğer hafta sonu değilse ertesi sabah seni arayıp geri dönüş yapıyorlar.

HayvanSever
Süper Üye
Ödüller
9
8 HİZMET YILI
bende uydunet var altyapisiyla 50mb dowload - 4 mb upload - 75 gb akn
akn asinca bile 2500 - 3000 kb dowload yapabiliyorum. Bir iki kere kopma oldu hemen hallettiler. fiyat 50 tl

Geri Gelen Biri
Ultra Üye
6 HİZMET YILI
Vadofone almayında ne alırsanız alın işte :/

Banlı Üye
6 HİZMET YILI
turk net alın arkadaşlar akk yok hızlı int alt yapı icinde olunca dowlound hızınız filan 100 oluyor ayrı ücret ödemiyorsunuz o güzel bence

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
  AdBlock Detected
Elbette, reklam engelleme yazılımı, reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin bazı yararlı ve önemli özelliklerini de engeller. Mümkün olan en iyi site deneyimi için lütfen bir dakikanızı ayırarak AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.