İOS Bilinmeyen Bazı Kodlar!

Jagrenti

Griffin Premium
Katılım
12 Haz 2016
Mesajlar
809
Beğeni Puanı
348
Ödül Puanları
263
:yazı:

Herkese selam dostlarım! Bugün sizlere İOS'un belirli bazılarınızın bildiği bazılarınızın "Vay be" diyeceği 6 adet kod göstereceğim. Kısa ama eğlenceli olan konumuza dilerseniz hemen geçelim!

:resim:

index.png


:kullan:

1) *3001#12345# Bu kod ile hangi sağlayıcıyı kullanıyorsunuz test etmek için aldığınız sinyal kalitesini kontrol edebilirsiniz.

2) *#67# Bu kodu yazdığınız da sizi "Çağrı Yönlendirme Numarasına" aktaracak ve numarayı gösterecektir.

3) *#06# Tabi ki normalde IMEI numaranız telefonunuzun (orjinal ise) kutusunda ya da içinde yazar, Ama eğer bunlarla uğraşmak istemiyorsanız bu kod size yararlı olacaktır. Girdiğiniz takdirde size detaylı olarak IMEI numaranızını ve detaylarını gösterecektir.

4) *43# Bu kod ile ister eğlenebilir isterseniz de normal olarak kullanabilirsiniz, Kodun amacı ise "Arama Bekletmek" evet yanlış duymadınız bu kod ile aramanızı bekletebilir veya "Arama Bekletme Özelliğini" devre dışı bırakabilirsiniz.

5) *3370# Bu kod sizin hayat kurtarıcınız diyebilirim! Neden mi? Bu kodu yazdığınız da "EFR" modunu aktif etmiş olup hem daha kaliteli bir arama sunarken hemde şarj ömrünüzü uzatıyor, ayriteyen eğer ki bataryanız dolmuşsa ve şarjınız çok hızlı bitiyorsa arama yaparken hep arkadaşlarınızın yüzüne kapanıyorsa telefon bu kod ile bir nebze olsa da önüne geçmiş olursunuz.

6) *67 Bu kodumuz ise aklınıza troller şakalar geldiğinde veya birini işletmek ama kim olduğunuzun bilinmemesini istiyorsanız, bu kod tam size göre! Arama yapacağınız numaranın başına bu kodu ekleyerek aramanızı gizli yapabilir, ister eğlenir ister işletirsiniz.

Umarım bu kodları kötü niyetle değil gırgır şamata ve mutlu günler için kullanırsınız, Selamlarımla!​
 

Roux

Pictures Are Worth A Thousand Words.
Efsane Üye
Katılım
28 Tem 2018
Mesajlar
3,578
Beğeni Puanı
1,042
Ödül Puanları
313
Yaş
19
Ellerine Sağlık Jagrenti
 

Holigan16

Çilekli yumurta
Onaylı Üye
Katılım
16 May 2018
Mesajlar
90
Beğeni Puanı
20
Ödül Puanları
8
Yaş
20
ellerine sağlık yararlı bilgi
 

Üst Alt