İOS Nedir?

Jagrenti

Griffin Premium
:yazı:

İOS nasıl oluştu? Telefonlar da ne gibi özellikleri var? Önemi nedir? Hadi gelin hep beraber bunu öğrenelim!

İOS Nedir?

İOS, Apple doğrulusunda başlangıçta yalnızca İPhone amacıyla tasarlanan fakat daha sonra "iPod Touch" ve "iPad'de" sarfedilen bir mobil işletim sistemidir. 29 Haziran 2007'de pazara sürülen iOS işletim sistemi "C, C++ ve Objective - C" dilleri kullanılarak oluşturuldu. 2007 ve 2010 yılları arasında "İPhone OS" ismi kullanıldı. İOS işletim sistemi özel ve emniyet olarak çok üst seviye bir sistem bulunduğu amacıyla dışarıdan bir şey yüklenemez, App Store ve İTunes kullanılmadan da yükleme yapılamaz.

:resim:

ş.png

Peki İOS Neden Var?

Android'e rakip olarak sunulan İOS şuan günümüz de bir çok kullanıcı tarafından fiyatı tuzlu olsa da kullanılan ve android'den daha iyi sanıldığı gerçeği her yerde dolaşıyor. Reddit kullanıcıları 2016 da bu duruma baya bir tepki göstermiş olsa da hala Android günümüz de bir çok işlevselliği ile en çok kullanılan işletim sistemidir.

İOS'un Android'ten Farkı Nedir?

İOS Android'e göre daha bir kapalı kutudur, her şey yüklenemez, kolay hacklenemez, sade ve şık tasarımları ile gündemdedir, Fakat Android'i siz isterseniz her şeyini düzenleyebilirsiniz, her şey yüklenir kısaca açık kaynaklı işletim sistemidir.

:resim:

ç.jpg

Neden Pahalı Peki?

Çünkü bir çok sağlam parçası, özellikleri, kolay kullanışlılığı ve daha bir çok sayamadığım özelliği sayesinde eh fiyatta biraz tuzlu oluyor maalesef, Android ona göre daha ucuz ve daha kullanışlı.

:not:

Tavsiye olarak sade şık ve güvenliğinizi düşünüyorsanız İOS tavsiye ederim, Ama özelleştirmek bir sürü oyun oynamak, değişik fotoğraf uygulamaları indirip kullanmak istiyorsanız Android tam size göre!

bastic_k

Good Peoples always win
Onaylı Üye
Apple nin tek özelliği görünüş telefonların içine adam akıllı donanım koymuyolar Iphone X e okadar para veriyoz içinde 2 gb ram var

Jagrenti

Griffin Premium

DemonSamurai

This is a story about good
Ultra Üye
Apple telefonların tek alım amacı '' baak benim İphone'um var '' diyebilmek . Öte yandan Android ve İOS güncellemeler ile sürekli yavaşlatılıyorlar oysaki Windows Phone'lar hiç yavaşlatılmıyorlar benim tercihim wp lerden yana çok hızlı şık uzun ömürlü vs vs tasarım felan herşeyiyle çok güzel 2013 te çıkan nokia luma 520 ilk gününde neyse bugünde hala aynı stabilizede çalışıyor .

sKyWaReS

Pasif Üye
Apple nin tek özelliği görünüş telefonların içine adam akıllı donanım koymuyolar Iphone X e okadar para veriyoz içinde 2 gb ram var
aga haklısın fakat konuştuğumuz konu telefonun kendisi değil işletim sistemi. ve onun yanında rahmetli steve den kalan telefonlar hala gıcır gıcır
Son Birleştirme:

iOS'un gözümde hiçbir albenisi yok android işletim sistemi iosa göre daha kullanışlı ve özgür.
hiç jailbreak diye birşey duydunmu?.... ve zaten seni özgür bırakmamasının sebebi güvenlik. o kadar sıkı bir güvenliği varki deep webde kiralık hackerlar iOS hacklemek için normalinden 10 kat daha fazla para istiyor ve buna rağmen %90 ı hackleyemiyor...

ayrıca apple bir işletim sisteminden destek çekerse eğer destek çektiği işletim sistemini tamamen elinden bırakmıyor eğer destek çekilen işletim sisteminde herhangi bir exploit veya yazılması mümkün olan bir payload varsa eğer ANINDA elinden gelenin en yisii yapıp 1 cihaza bile zarar gelmeden o açığı kaldırıyor. işte bu yüzden şirket çalışanları vb iOS tercih eder (genellikle)
Son Birleştirme:

Son Birleştirme:

Apple telefonların tek alım amacı '' baak benim İphone'um var '' diyebilmek . Öte yandan Android ve İOS güncellemeler ile sürekli yavaşlatılıyorlar oysaki Windows Phone'lar hiç yavaşlatılmıyorlar benim tercihim wp lerden yana çok hızlı şık uzun ömürlü vs vs tasarım felan herşeyiyle çok güzel 2013 te çıkan nokia luma 520 ilk gününde neyse bugünde hala aynı stabilizede çalışıyor .
senin içinde geçerli bu aga
Son Birleştirme:

ve bir not... 7 YILDIR APPLE KULLANIYORUM VE AŞIRI MEMNUNUM

Son düzenleme:

Üst Alt