kod yazarken dikkat dağınıklığı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Uzman Üye
Ödüller
4
Sosyal
iyi günler yaklaşık 1,5 senedir kod yazıyorum 1 2 aydır başıma gelen hadise şöyle ;
ne zaman bi işe girmeye başlasam 10 15 satır yazıp kendimi youtube da buluyorum veya bilumum sitelerde forumlarda gezinirken buluyorum projeye dönesim gelmiyor ve gün sonu baktığımızda ilerleyememiş oluyorum

(mesleği severek yapıyorum,kesinlikle kod yazarken sıkılmıyorum ama 20 25 dakika sonra kendimi instagram keşfetinde buluyorum)
bunun için uygulamış olduğunuz yöntemler nelerdir ?

Uzman Üye
Ödüller
4
Sosyal
Hile kodlarken internetini kapat :d
elime telefon alıp instagramda dolaşıyorum , linkedin githubda dolaşıyorum tam maggle ım bu konuda

aga demek ki sevmiyorsun öyle olduguna göre yada çok iyi kodlama bilmiyorsun hangi kodlamadan bahsettiğine göre

sıkılma durumu vs. yok hocam, bilmiyor olabilirim kendimi geliştirmeye çalışıyorum zaten olay forumlarda dolaşırken ki kaybolmada ide üzerinde problemim yok

Isse Kun
Emektar Üye
Ödüller
12
Sosyal
Hile kodlamak özellikle profesyonel bir hile kodluyorsan bende oldukça doğal çünkü bir yerden sonra vücut dinlenmek istiyor.Bilmeyen arkadaşlar tabi yazmış interneti kapat , tarayıcıda hata var demekki vs. bende bu işlerin içinde olduğum için biliyorum.arada bir 10-15 dakika bir mola vermem yeterli olacaktır.Müzik eşliğinde yapabilirsin yani demek istediğim eğlenceli bir şekle getir.Müzik dinlemeyi seviyorsan kodlama yaparken müzik dinle gibisiyle

Uzman Üye
Ödüller
4
Sosyal
Hile kodlamak özellikle profesyonel bir hile kodluyorsan bende oldukça doğal çünkü bir yerden sonra vücut dinlenmek istiyor.Bilmeyen arkadaşlar tabi yazmış interneti kapat , tarayıcıda hata var demekki vs. bende bu işlerin içinde olduğum için biliyorum.arada bir 10-15 dakika bir mola vermem yeterli olacaktır.Müzik eşliğinde yapabilirsin yani demek istediğim eğlenceli bir şekle getir.Müzik dinlemeyi seviyorsan kodlama yaparken müzik dinle gibisiyle

yaklaşık 5 6 aya kadar profesyonel olarak çalışmaya başlıyorum,hile alanında olmasa da crm ve veritabanı teknolojileri alanında çalışmaya başlıyacağım. istenilen bir kaç kriteri daha kendime katabilmek için udemy den bi' kaç eğitim kiraladım ama hocamız anlatırken kafam başka şeylere odaklanıyor,solo kod geliştirirken hip hop funk veya enstrumantal jaz dinleyip sakin sakin kodlamak çok hoşuma gidiyor normalde,benim problemim gerek bilgimin olmaması(?) gerek de dikkat dağınıklılığın yarattığı etkinin işime yansıması,kullandığınız yöntemler var mı bunun için pomodoro vs.

Dostum arkadan hafif folk müzik açarsan konsantre olmanı sağlar.

udemy den video izlediğim için müzik vs. açamıyorum hocam yeni şeyler öğrenim aşamasında iken çıkıyor bu problemler zaten

Isse Kun
Emektar Üye
Ödüller
12
Sosyal
yaklaşık 5 6 aya kadar profesyonel olarak çalışmaya başlıyorum,hile alanında olmasa da crm ve veritabanı teknolojileri alanında çalışmaya başlıyacağım. istenilen bir kaç kriteri daha kendime katabilmek için udemy den bi' kaç eğitim kiraladım ama hocamız anlatırken kafam başka şeylere odaklanıyor,solo kod geliştirirken hip hop funk veya enstrumantal jaz dinleyip sakin sakin kodlamak çok hoşuma gidiyor normalde,benim problemim gerek bilgimin olmaması(?) gerek de dikkat dağınıklılığın yarattığı etkinin işime yansıması,kullandığınız yöntemler var mı bunun için pomodoro vs.
anlaşılan senden dikkat dağınıklığı var kardeşim yani hiçbirşeye odaklanamıyorsun

aka panic.rs
Kurucu
Ödüller
19
Sosyal
Sorun sende değil kardeşm ama aynı problemler benim başıma geldi ve çözüm basit. facebook hesabımı kapattım , instagram hesabımı kapattım , bi youtube hesabım duruyor oda müzik dinlemek için vb vb
bu gereksiz sosyal medya hesapları vaktimizin büyük kısmını çalıyor ve işe düzgün odaklanamıyoruz yani çözüm basit kapat kurtul.

Üye
O gereksiz sitelere girmeden kodlarını yaz
normalde 25 satır gibi bir aralıktan sonra dalıyorsan engel ol 50 satır yaz arttırarak git en sonunda sorun çözülür

Seçkin Üye
benimkiyle aynı sorun ama bende her zaman oluyor derste evde her yerde çözümü bilen birisi
ama ben sosyal medya ve benzeri şeyler kullanmıyorum durduk yere donuyom kalıyom

HADİ HOPPALARAAAAAAA
Banlı Üye
Sorun sende değil kardeşm ama aynı problemler benim başıma geldi ve çözüm basit. facebook hesabımı kapattım , instagram hesabımı kapattım , bi youtube hesabım duruyor oda müzik dinlemek için vb vb
bu gereksiz sosyal medya hesapları vaktimizin büyük kısmını çalıyor ve işe düzgün odaklanamıyoruz yani çözüm basit kapat kurtul.
Bende Kapattım Gerçekten Zamanım Daha Çoğaldı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
  AdBlock Detected
Elbette, reklam engelleme yazılımı, reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin bazı yararlı ve önemli özelliklerini de engeller. Mümkün olan en iyi site deneyimi için lütfen bir dakikanızı ayırarak AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.