Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bir kere güldü, konu nerelere geldi.
Banlı Üye
Laptoptan Gelen Cızırtılı Ses Sorunu Çözümü , Laptoptan Gelen Cızırtılı Ses Sorunu, Laptop, Laptoptan Gelen Cızırtılı Ses hatası ve çözümü, Laptoptan Gelen Cızırtılı Ses hataları,Laptoptan Gelen Cızırtılı Ses Sorunu yolu, Laptoptan Gelen Cızırtılı Ses hatası çözüm yöntemi, Laptoptan Gelen Cızırtılı Sesi,Cızırtılı Ses Sorunu Çözümü, pcden Gelen Cızırtılı Ses Sorunu Çözümü, bilgisayardan Gelen Cızırtılı Ses Sorunu Çözümü, Cızırtılı Ses Sorunu Çözüm yolu,
:resim:

bilgisayar-bozuk-ses-sorunu.jpg

Merhaba değerli Üyelerimiz yine size çoğu zaman başımıza gelen hatayı anlatcam şimdi hergün olmayabilir ama sorunlar aldı başını gidiyor bazen internet ortamdan indirdiğimiz programlar oluşan bulaşan virüs yüzünden veya arka planda çalışan programlar etkin olabilir. Bu cızırtılı ses hem hoparlör hem de kulaklıktan gelir. Başıma geldiği için araştırma yaptım çoğu etkili olmadı iş başa düştü çok uğraşlar sununda oldu çünkü yazılısal sorun donalımlara test ettim sorun yok sonra baktımki yazılısal sorun silinmiş hemen interneten orjinal buldum markasını yazı sitesinden indir çözdüm ve size kendi bulduğum yöntemle göstercem zaten tekrardan yüklerseniz olmaz ise donanalımdaysan sorun yapacak birşey yok ustaya götüreceksiniz sizlik olay yok burda kendim bu çözümü buldum adım adım yapın arkadaşlar.

Çözüm ve Yöntem
1 Yöntem:
Bildirim çubuğundaki ses simgesine sağ tıklayıp kayıttan yürütme aygıtlarına giriyoruz.
1.png

2 Yöntem: Çıkan pencereden hoparlörler/kulaklık kısmına bir kez tıklayıp özeliklere giriyoruz.
2.png

3.Yöntem: özellikler penceresinde denetleyici bilgisi kısmı var. Burdaki özelliklere giriyoruz
3.png

4.Yöntem: Çıkan pencerede sürücü kısmına geliyoruz. Sürücü kısmında sürücüye geri dön butonuna basıyoruz ve gelen uyarıya evet diyoruz
işlem bu kadar. isterseniz daha sonra aynı işlemleri yapıp bu sefer sürücüyü güncelleştir>>çevrimiçi sürücüyü araştır yaparak yeni sürücüyü yükleyebiliriz.
4.png

Sürücüye Geri Dön Tuşu Aktif Değil ise;
1.Yöntem :
Aygıt Yöneticisinden ses kartına ulaşın.
Bilgisayarıma sağ tıklayıp “özellikleri” seçiyoruz.
laptop-ses-sorunu.jpg

Açılan pencerede “aygıt yöneticisine” giriyoruz
laptop-cizirtili-ses.jpg

Aygıt yöneticisinden “Ses Giriş ve Çıkışları”ndan veya “Ses,video ve oyun denetleyicileri” kısmından ses kartını seçip sağ tıklayıp “özellikler” e girip sürücü kısmına girebilirsiniz.

2.Yöntem: Eğer 1. Yöntemde işe yaramaz ise ses kartı driverini tümden kaldırıp yeniden kuracağız
1.Yöntem; gibi aygıt yöneticisine geliyoruz. Bu sefer özellikler yerine “kaldır” diyoruz.

DİKKAT !!! : Kaldır işlemini yapmadan önce bilgisayarınızın ses driverini bulun.
Örnek : Kendi bilgisayarım Casper Nirvana Notebook CGA.P847-4K00V-K modeli ,
Google Casper Nirvana Notebook CGA.P847-4K00V-K sound driver yazıp aradıktan sonra ses driverini buldum.
Eğer ses driverinizi bulamazsanız : bunun için özel programlar var, bilgisayardaki eksik driverleri bulup yükleme yapıyor,
google a find driver diye aratma yaparsanız bir sürü program karşınıza çıkacaktır.

DİP NOT:

Sorun hala devam ediyorsa işi bilen ehli bir kişiye göstermenizi tavsiye ediyorum.
Çözüm yöntemleriyle çözüme ulaşmayı denemeniz durumunda risk tamamen size aittir.
Herhangi bir sorumluluğu memoryhackers.org ailesi olarak kabul etmemekteyiz.
Bunu da hatırlatmadan geçmeyelim istedik.​

Onaylı Üye
Ödüller
6
Geçenlerde başıma gelmişti kulaklık kullandığım için sıkıntı etmemiştim ama iyi oldu :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
  AdBlock Detected
Elbette, reklam engelleme yazılımı, reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin bazı yararlı ve önemli özelliklerini de engeller. Mümkün olan en iyi site deneyimi için lütfen bir dakikanızı ayırarak AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.