Manuel Web Site Açık Bulma (YARDIM)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

madamwt

Süper Üye
Beğeni Puanı
142
Selamun aleyküm
hocam manuel yani el ile web sitede açık bulmama yardımcı olursanız sevinirim
misal
Lütfen, Giriş yap veya Kayıt ol içerikteki bağlantıyı görüntülemek için!
bu sitenin açığı varmı yokmu kendim %100 program vs kullanmadan
site scriptini indirip dökümanları tek tek misal index.html...iletisim.html ya da index.php...iletisim.php farketmez bunları teker teker okuyup burda ki kodlama hatasından mı yararlanacağız bu arada (HTML ve PHP) biliyorum mesela hata diyelim
HTML:
// bir tane menü var diyelim 
<div id="menu" class="ustmenu">
<ul>
1)<li><a href="anasayfa.html">Anasayfa</a></li>
2)<li><a href="hakkimizda.html">Hakkımızda</a> // ve bu satırda ki </li>mizi kapatmayı unuttuk yani burda ki hatadan mı faydanılacak 
3)<li><a href="iletisim.html">İletişim</a></li> 
</ul>
</div>
saygılarımla özellikle konuya hakim yetkili yada yardımcı olacak kişileri yorumlara bekliyorum şimdiden çok teşekkürler (İNTERNETTE VAR ARASAN BULURSUN GİBİ YORUM ATACAKLAR VARSA ATMASIN ARADIM MERAK ETMEYİN )

Niklausy

Aleve veren gençleri, dumana laf ediyor
Süper Üye
Beğeni Puanı
143
Her türlü açığı lehine kullanabilirsin.

madamwt

Süper Üye
Beğeni Puanı
142
Her türlü açığı lehine kullanabilirsin.
usta yani şöyle diyorsun bir kodun eksik veya yanlış yazılmasıyla açığı ortaya çıkartabiliyor ve o kodu düzgün bir şekilde yazarsan açığın olması söz konusu bile olamaz
Mesajın otomatik olarak birleştirildi:

Moderatör tarafında düzenlendi:

Niklausy

Süper Üye
Beğeni Puanı
143
usta yani şöyle diyorsun bir kodun eksik veya yanlış yazılmasıyla açığı ortaya çıkartabiliyor ve o kodu düzgün bir şekilde yazarsan açığın olması söz konusu bile olamaz
Mesajın otomatik olarak birleştirildi:

bende diyorum bu bilgi işlem neden siteyi kapatmış .D
Yanlış yazılmasa bile açık olabilir. Açık sadece kod hatası ile olmaz, yazım hatası değil de eksiklik ile çıkabilir.

madamwt

Süper Üye
Beğeni Puanı
142
hocam bu xss ve bu açıklar konusunda bilgi sahibimisin bir kaç sorum varda ?

madamwt

Süper Üye
Beğeni Puanı
142
Malesef.. Ama sorular basit ise İnternette senin için araştırabilirim. Henüz C# üzerine eğitim almaktayım
hocam bu xssyi öğrenmek istiyorumda nasıl atılıyor shell olayıda varmış vs vs araştırdımda çoğunlukla makale yazısı okumakla anlaşılmıyor videolarada baktımda tam istediğim videolar bulamadım zahmet olmazsa bulup atarmısın özelden veya burdan

Niklausy

Süper Üye
Beğeni Puanı
143
hocam bu xssyi öğrenmek istiyorumda nasıl atılıyor shell olayıda varmış vs vs araştırdımda çoğunlukla makale yazısı okumakla anlaşılmıyor videolarada baktımda tam istediğim videolar bulamadım zahmet olmazsa bulup atarmısın özelden veya burdan
Bir eğitim arşivi vardı baya büyük, linkini bulursam özelden atarım. İçinde programlama vs her şey var

Beğeni Puanı
1
Konudaki yorumların çok alakası yok. </li> kapatmayı unutulan bir siteyi hackleyemezsiniz. Html hataları size bir şey kazandırmaz. Yazılım taraflı yani front end kodlarda ya da server side tarafta açık olursa hackleyebilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt