Marsta yaşam izleri bulundu!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
DΣПIZ ΚIŁIC
Banlı Üye
Mars'ta eski çağlardan kalma göl yataklarındaki demir zengini kayaların, 4 milyar yıl öncesinden kalan yaşamın izlerini barındırmasının mümkün olduğu bildirildi.
Edinburgh, Yale ve Brown Üniversiteleri, California ve Massachusetts Teknoloji Enstitüleri ile ABD Uzay ve Havacılık Dairesinden (NASA) bir grup bilim adamının yaptığı araştırma, Mars'ta göl yataklarında bulunan demir ve silis zengini kayaların, milyarlarca yıl öncesinde yaşam bulunup bulunmadığının izinin sürüleceği en iyi yerler olduğunu gösterdi.

Sonuçları "Journal of Geophysical Research" dergisinde yayımlanan araştırma çerçevesinde, Dünya fosilleri konulu çalışmalar gözden geçirildi ve yaşamın izlerini keşfetmek için en ümit verici bölgelerin belirlenmesi amacıyla Mars koşullarının benzerini oluşturan laboratuvar deneylerinin sonuçları değerlendirildi.

in your area
Süper Üye
Ödüller
10
hep uzaya ilgim olmuştur gezegenlere sanki büyülü gibi geliyor bana o kadar büyük ki evren bir de düşünsenize samanyolu galaksisinin dışını. hayal ederken bile boşlukta gibi hissediyorum. belki galaksinin dışında minyonlarca sayıları geçtim artık gezegen vardır. belki yaşayan birileri bile olabilir. biz daha güneş sistemimizi biliyoz samanyolu galaksisinin içinde daha çooook fazla gezegen var. bir de dışını düşünün off kafam tuhaf oldu :D

• Konuyu başlatan
  • Yasaklandı
DΣПIZ ΚIŁIC
Banlı Üye
hep uzaya ilgim olmuştur gezegenlere sanki büyülü gibi geliyor bana o kadar büyük ki evren bir de düşünsenize samanyolu galaksisinin dışını. hayal ederken bile boşlukta gibi hissediyorum. belki galaksinin dışında minyonlarca sayıları geçtim artık gezegen vardır. belki yaşayan birileri bile olabilir. biz daha güneş sistemimizi biliyoz samanyolu galaksisinin içinde daha çooook fazla gezegen var. bir de dışını düşünün off kafam tuhaf oldu :D
Beynin tutuşuyor değil mi acayip birşey:D

Bilinmiyor
Efsane Üye
Ödüller
11
hasss... bulundum :D

aka panic.rs
Kurucu
Ödüller
19
Sosyal
peki bu olay kaç senelik yada yüzyıllık ? ? ? ? neden şimdi paylaşma gereği duyuyorsun

Uzman Üye
Ödüller
4
Uzayda tek değiliz ..

Süper Üye
Ödüller
7
Allah-u Teala diyor ki yarratığım herşeyin bir amacı var .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
  AdBlock Detected
Elbette, reklam engelleme yazılımı, reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin bazı yararlı ve önemli özelliklerini de engeller. Mümkün olan en iyi site deneyimi için lütfen bir dakikanızı ayırarak AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.