Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İnsta ♥ @LazHayalet ♥
Efsane Üye
Katılım
12 May 2016
Mesajlar
5,530
Çözümler
33
Tepki puanı
4,174
Ödüller
17
Sosyal
8 HİZMET YILI
merkez,merkez banka,merkez bankalari,piyasa,etki,bitcoin,bitcoin haber,bitcoin haberleri,bitocin haberleri 2018,memoryhackers,kripto para,kripto para haber,kripto para haberleri,kripto para haberleri 2018,kripto para borsası,güncel haber,
Lb5ZZV.jpg

Ekonomik araştırmacılara göre, merkez bankaları bitcoin piyasalarının kontrolünü ele geçirmeye çalışıyor. Merkez bankaları arbityaj farkınını kullanarak sermaye kontrolünü ele geçirmeyi planladığı iddaa ediliyor.

Birçok ülke dalgalı bir döviz kuruna sahip olduğunu iddaa ederken, serbest piyasanın değerini dolar belirler ve tüm merkez bankaları döviz piyasasını etkilemeye çalışır.

Bazı ekonomistler sermayenin büyüklüğünü Altın veya Petrol fiyatları ile ölçülendirirken bazı bankalar ise Big Mac Index’in sunduğu ölçüler gibi gayri resmi ölçüler kullanır. Ekonomist Gina Pieters’ın, Mart 2018’de Royal Economic Society’nin yıllık konferansında sunduğu yeni araştırmaya göre, Bitcoin merkez bankalarına sermaye kontrollerini sağlama ve piyasa manipülasyonlarını ortaya çıkarma yeteneği sağlıyor. Bu durumda merkez bankalarının bitcoin piyasasını kontrol etme isteğini açıklıyor.

Geçtiğimiz yıllarda Arjantin Merkez Bankası ülkenin para biriminin değerini ölçmek amacıyla pariteyi ABD dolarına sabitlemişti Ancak yerel gazeteler yeni bir oran olan Dolar Blue’yi ortaya çıkardılar.

Araştırmacı Gina Pieters, Arjantin’de yaşanan bu durumun aynısının bitcoin için de yaşanabileceğini, ülkelerin para birimlerinin değerinin belirlenmesi amacıyla bitcoin kullanılabileceğini belirtti.

Merkez bankalarının bitcoin’e etki etmek istemesi piyasada ki bu düşüşün nedeni olabilir mi?

Düşüncelerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst
  AdBlock Detected
Elbette, reklam engelleme yazılımı, reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin bazı yararlı ve önemli özelliklerini de engeller. Mümkün olan en iyi site deneyimi için lütfen bir dakikanızı ayırarak AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.