Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İnsta ♥ @LazHayalet ♥
Efsane Üye
Katılım
12 May 2016
Mesajlar
5,530
Çözümler
33
Tepki puanı
4,174
Ödüller
17
Sosyal
8 HİZMET YILI
Telegram,Blockchain,şirket,line,mesaj,güney kore,iştirak,line pay,line plus,unblock,bitcoin,bitcoin haber,bitcoin haberleri,bitocin haberleri 2018,memoryhackers,kripto para,kripto para haber,kripto para haberleri,kripto para haberleri 2018,kripto para borsası,güncel haber,
rOzo0P.jpg

Japonya merkezli sosyal mesajlaşma platformu Line pazartesi günü yaptığı açıklamaya göre bir blockchain bağlı şirketi kuruyor. Şirket kendi online ödeme platformu Line Pay’in piyasaya kripto para sunacağını da aylar önce duyurmuştu.

Unblock adını alacak ve Güney Kore merkezli olacak bağlı şirketin, blockchain teknolojisi ve olası uygulamaları hakkında araştırmalara ev sahipliği etmesi planlanıyor. Şirketin bu adımının bir nedeni de blockchain uygulamalarını kendi mesajlaşma uygulamasına entegre edebilmek. Web sitesinden yapılan duyuruya göre, “blockchain teknolojisini çeşitli servislerle birleştirerek teknolojik inovasyon ile LINE’a değer katmak” asıl hedef.

Platformun Güney Kore, Japonya ve Asya’daki daha birçok kripto para piyasası arasında köprü olması bekleniyor.
Şirketin mobil platform iştiraki Line Plus’ın ilerde bir “token ekonomisi” başlatacağı da duyuruda yer alan bilgilerden.Haber, uygulama geliştiricisinin Line Financial Corporation (Line Finansal Anonim Şirketi) adlı şirketinin kurulacağına dair yapılan duyurudan iki ay sonra geldi. Japonya merkezli Line Financial Corp. da blockchain teknolojileri üzerine çalışmalar yapmakla görevlendirildi.

Line’ın kripto para servisleri Line Pay mobil uygulaması ile kullanıcılara sunulacak.

Blockchain ve kripto paraları daha iyi anlamak ve kullanmak için çeşitli girişimlerde bulunan ilk şirket Line değil, şirketler uzun zamandır bu teknolojileri kendi servislerine uygulamak için çalışıyor. Koreli mesajlaşma platformu Kakao, Mart ayı başında benzer bir bağlı şirketin duyurusunu yapmış, bizler de sizlere duyurmuştuk.Şirket teknolojiyi takip ederek yeni geliştirmeler yapmak istediğini doğrularken, kendi kripto tokenını çıkaracağı yönündeki iddiaları ise yalanlamıştı.

Bugünlerde belki de en önemli gelişmelerden biri de Telegram’ın 1.7 milyon dolartopladığı ICO. Rusya merkezli mesajlaşma platformu, Telegram Open Network, TON (Telegram Açık Ağı) adında büyük bir blockchain ekosistemini piyasaya tanıtmayı planlıyor, detaylar ise henüz açıklanmadı.​
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst
  AdBlock Detected
Elbette, reklam engelleme yazılımı, reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin bazı yararlı ve önemli özelliklerini de engeller. Mümkün olan en iyi site deneyimi için lütfen bir dakikanızı ayırarak AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.