Microsoft'a , Valve cephesinden yanıt geldi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bir kere güldü, konu nerelere geldi.
Banlı Üye
Katılım
19 Ara 2017
Mesajlar
1,756
Çözümler
1
Tepki puanı
981
:not:

Geçtiğimiz günlerde yayımladığım haberlerde Microsoft şirketinin Electronic Arts ve Valve gibi büyük şirketlerden bir tanesini satın alacağına dair söylentilerden bahsetmiştik. Oyun dünyasında büyük ses getiren söylentiler gerçekleştiği takdirde, büyük bir denge değişimi oluşturacaktı. Bu söylentilere dair bir yanıt Valve cephesinden geldi. Şirketin kurucusu ve en önemli ismi Gabe Newell, kendisine durumu soran bir hayranının elektronik postasını yanıtladı. Sadece yanıtlamakla kalmayıp, konuyla ilgili fikirlerini de söyledi Gabe Newell.
Gabe Newell’in yanıtı, söylentilerin doğruluk olasılığını bir hayli düşüren nitelikteydi. Valve’ninkurucusu, hayranına ilk önce, “Söylentilere gerçekten inandın mı?” sorusunu yöneltti. Sadece bu sorusuyla bile Gabe Newell’ın, satın alınma söylentilerini saçma bulduğu sonucunu rahatlıkla çıkarabiliriz ama Gabe Newell, konuyla ilgili kısa bir açıklama yapma gereği hissetti.

Konunun mantığına dair hayranına açıklama yapan Gabe Newell, Microsoft’un harcayacak çok parası olduğunu fakat Steam sayesinde kendi şirketinin de artık çok parası olduğunu belirtti. Ayrıca, Valveşirketinin, oyun dağıtımı işindeki kazancından ötürü artık oyun geliştirmeye ihtiyaç duymadığınınaltını çizen Gabe Newell, bu satışın bahsi geçen şirket adına bir anlamı olmayacağını ifade etti.

Zaten Microsoft cephesinin, iki büyük video oyun şirketini satın almasının, düşük bir ihtimal olduğu biliniyordu. Valve tarafından, en önemli isimden gelen açıklamayla böyle bir teklifin yapılmadığı, yapıldıysa bile anlaşmanın sağlanamayacağı belli oldu. Gebe Newell’ın da dediği gibi Microsoft, kendi platformuna özel oyun yaptırabileceği bir firma arıyorsa, bunun Valve olması akıllara mantıklı gelmiyor. Bir diğer olasılığın, bahsi geçen şirket tarafından düşünülen, Windows mağazasıyla, Steamplatformunu birbirine bağlanması fikri olabileceği konuşuluyor.​
 

Ekli dosyalar

  • gabe-newell-valve-microsoft.png
    gabe-newell-valve-microsoft.png
    392.7 KB · Görüntüleme: 48
Moderatörün son düzenlenenleri:
Banlı Üye
Katılım
1 Ağu 2017
Mesajlar
1,287
Çözümler
3
Tepki puanı
417
Sinirim Bozuldu mis Gibi Microsoft Alacak Diye Bekliyordum :S
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst
  AdBlock Detected
Elbette, reklam engelleme yazılımı, reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin bazı yararlı ve önemli özelliklerini de engeller. Mümkün olan en iyi site deneyimi için lütfen bir dakikanızı ayırarak AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.