• Üyelik paylaşımı yasaktır! Hesabınızı başkalarına vermeyin! Hesap paylaşımları yasaklama ile sonuçlanacaktır.

ne kadar kazandırır? kazanabilirmiyim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nesine

Seçkin Üye
Beğeni Puanı
48
merhaba arkadaşlar spor haber sitesi kurdum xxx.com adında sitenin kelimesine aylık 300 -500 k arası aranma hacmi var bu maç izlemek için aratılan bi kelime ama benimki spor haber sitesi olcak o kelimede üst sırada olursam spor haber sitesi olarak sizce ne kadar kazanırım? şu rakamı baz alırsanız 300-500 k tekil hit aylık 10m sayfa görüntülenmesi tbm oranı ne olur bi fikrimde yok sizce kafadan 2k bırakırmı?

playpol333

Onaylı Üye
Beğeni Puanı
3
merhaba arkadaşlar spor haber sitesi kurdum xxx.com adında sitenin kelimesine aylık 300 -500 k arası aranma hacmi var bu maç izlemek için aratılan bi kelime ama benimki spor haber sitesi olcak o kelimede üst sırada olursam spor haber sitesi olarak sizce ne kadar kazanırım? şu rakamı baz alırsanız 300-500 k tekil hit aylık 10m sayfa görüntülenmesi tbm oranı ne olur bi fikrimde yok sizce kafadan 2k bırakırmı?
Lütfen, Giriş yap veya Kayıt ol içerikteki bağlantıyı görüntülemek için!

yıllık gelir hesaplanıyor

mertinkotr

Onaylı Üye
Beğeni Puanı
5
Spor ve haber sitesi çok ama aranma oranı yüksek ise site halen daha trafik çekmeye devam edecektir. Sizin gelirinizin düşmesi olasılığı olmaz eğer SEO optimizasyonunu çok iyi yaparsanız. 2k getirmeyi bırak 3k bile getirebilir bazı aylarda. Çünkü Spor müsabakalarının bir çoğu Sezon başı ve sezon sonu aranması çok yüksek oluyor. Ortalaması da yüksek. Spor sever biri mutlaka tıklama yapacaktır. Her yeni kişi sayfaya abone olursa ki tarayıcısına da eklerse sabit site ziyaretçisi de olursa çok rahat 2k - 5k arası kazanabilrisiniz.

nesine

Seçkin Üye
Beğeni Puanı
48
Spor ve haber sitesi çok ama aranma oranı yüksek ise site halen daha trafik çekmeye devam edecektir. Sizin gelirinizin düşmesi olasılığı olmaz eğer SEO optimizasyonunu çok iyi yaparsanız. 2k getirmeyi bırak 3k bile getirebilir bazı aylarda. Çünkü Spor müsabakalarının bir çoğu Sezon başı ve sezon sonu aranması çok yüksek oluyor. Ortalaması da yüksek. Spor sever biri mutlaka tıklama yapacaktır. Her yeni kişi sayfaya abone olursa ki tarayıcısına da eklerse sabit site ziyaretçisi de olursa çok rahat 2k - 5k arası kazanabilrisiniz.
hocam öncelikle mesajınız için teşekkür ederim.. hocam bu kelime maç izleme sitesi için aratılan bi kelime rekabet yok ve aylık 300-500 k arası aratılıyor aylık 300k den baz alırsak tbm oranı ne olur bilmiyorum sizce kazandırırmı bu kelime maç sitesi izleme sitesi için gelcekler fakat site spor haber sitesi ama hit düşüş olmucaktır her ay üstüne koyacaktır sosyal medya desteğide saglanıcak görüşlerinizi bekliyorum cok teşekkür ederim.

Privateroot

Onaylı Üye
Beğeni Puanı
13
Dostum bu çok çetrefilli bir konu
ilk olarak bu aranma hacmine sahip kelimelerde ön sayfada yer alman çok büyük bir mucize olur.
Çünkü bu seo olayına çok deli para yatıranlar oluyor binlerce paravan siteler özgün makaleler vs
Diyelim ki iyi bir hit aldın bu sefer işin içine tbm oranları , website dili , website konusu vb gibi bir çok etken var kazancını etkileyecek.
Hepsini geçtim bunlardan önce sitene adsense almak için uğraşman gerekecek
Adsense aldığında aylarca pinin gelmesini bekleyeceksin
sitene gelenler arasında yarısından çoğu adblock kullanacak
yüksek sayıda hit aldığında siteyi sunucuya taşıman gerekecek buda az buz bir rakam olmayacak vb gibi bir çok öğe var :D detaylı anlatmak isterdim herşeyi fakat eğer çok merak ediyorsan
ya da talep olursa bu konu hakkında detaylı bir makale hazırlayabilirim

woygear

Onaylı Üye
Beğeni Puanı
7
seo optimizasyonu ve güncellik onemli hocam yeterince üzerinde durursanız üstünde rakamlar bile kaldırırsınız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt