OpenAL32 dLL Hatası Ve Çözümü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Seçkin Üye
Katılım
29 Ocak 2018
Mesajlar
399
Çözümler
3
Tepki puanı
179
6 HİZMET YILI
:resim:

dirt3_game_error_openal32.dll_.jpg


:yazı:

1: İndireceğiniz dosya ".zip" uzantılı sıkıştırılmış bir dosyadır. ".Zip" dosyasını doğrudan kuramazsınız. Bu yüzden öncelikle bu dosyanın üzerine çift tıklayın ve dosyayı açın. Açılan pencerede "Openal32.dll" isimli kütüphaneyi göreceksiniz. Bu kütüphaneyi mouse sol tuşu ile sürükleyerek masaüstüne bırakın.

openal32-dll-kutuphanesini-zip-dosyasi-icinden-cikarma.jpg


2: Çıkardığınız "Openal32.dll" kütüphanesini kopyalayın ve "C:\Windows\System32" klasörüne yapıştırın.

openal32-dll-kutuphanesini-windows-system32-klasorune-kopyalama.jpg


3: 64 Bit işletim sistemi kullanıyorsanız "Openal32.dll" kütüphanesini kopyalayın ve "C:\Windows\sysWOW64" klasörüne de yapıştırın.

:not:

64 Bit mimariye sahip Windows işletim sistemlerinde dinamik bağlantı kütüphanesi hem "sysWOW64" klasöründe hem de "System32" klasöründe olmalı. Yani her iki klasöre de "Openal32.dll" kütüphanesini kopyalamalısınız.

openal32-dll-kutuphanesini-windows-syswow64-klasorune-yapistirma.jpg


4: Bu adımı uygulayabilmek için öncelikle Komut Satırını yönetici olarakçalıştırmalıyız. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli.

1: Başlat Menüsünü açın ve herhangi bir yere tıklamadan klavyenizden "cmd" yazın. Bu işlem, Başlat Menüsü aracılığı ile bilgisayarınızda arama yapmanızı sağlar. Biz de "cmd" yazarak Komut Satırını aradık.
2: Karşımıza gelen arama sonuçlarından "Komut Satırı" seçeneğinin üzerinde fareniz ile sağ tıklayın ve "Yönetici olarak çalıştır" seçeneğine tıklayın.

windows-da-komut-satirini-yonetici-olarak-calistirma.jpg5: Açtığınız Komut Satırı penceresine aşağıdaki kodu yapıştırın ve Enter'a basın. Bu kod, Openal32.dll kütüphanesinin sorunlu kaydını silmemizi sağlar (System32 klasörüne yapıştırdığımız kütüphaneye herhangi bir müdahalede bulunmaz sadece Windows Kayıt Defteri üzerindeki kaydı siler. System32 klasörüne yapıştırdığımız kütüphane zarar görmez).


Kod:
%windir%\System32\regsvr32.exe /u Openal32.dll

openal32-dll-kutuphanesinin-windows-kayit-defteri-uzerindeki-sorunlu-kaydini-tem.jpg


6: 64 Bit bir işletim sistemine sahipseniz yukarıdaki kod uygulandıktan sonra aşağıdaki kodu da uygulamalısınız. Bu kod, Openal32.dllkütüphanesinin hasarlı kaydını 64 Bit üzerinde de temizleyecek (Temizleme işlemi sadece Kayıt Defteri üzerindeki kayıtlarda olacak. Yani SysWoW64 klasörüne yapıştırdığımız dinamik bağlantı kütüphanesi olduğu gibi kalacak).

Kod:
%windir%\SysWoW64\regsvr32.exe /u Openal32.dll


openal32-dll-kutuphanesinin-bozuk-kaydini-kayit-defterinden-kaldirma-64-bit-icin.jpg


8: 64 Bit mimariye sahip bir Windows kullanıyorsanız bir önceki kodu uyguladıktan sonra aşağıdaki kodu da uygulamalısınız. Bu kod sayesinde Openal32.dll kütüphanesi için temiz bir kayıt yaratacağız. (Bir önceki kodla hasarlı kaydı silmiştik.)

Kod:
%windir%\SysWoW64\regsvr32.exe /i Openal32.dll

openal32-dll-kutuphanesi-icin-temiz-kayit-yaratma-64-bit-icin.jpg


:indir:

Tıkla İndir [44kb]:
Bağlantıları görmek için lütfen Giriş Yap


Virus Total:
Bağlantıları görmek için lütfen Giriş Yap
:not:

9: Eğer tüm işlemleri doğru yaptıysanız eksik olan dinamik bağlantı kütüphaneniz kurulmuş olacak. Komut Satırı işlemlerini uygularken bazı hatalar almış olabilirsiniz. Genellikle bu hatalar Openal32.dllkütüphanesinin kurulumunu engellemez. Yani kurulum tamamlanır fakat bazı uyumsuzluklardan dolayı hata verebilir. Bilgisayarınızı yeniden başlatarak bu kütüphane ile ilgili hata aldığınız uygulamayı tekrar çalıştırmayı deneyebilirsiniz.i

 

Ekli dosyalar

  • dirt3_game_error_openal32.dll_.jpg
    dirt3_game_error_openal32.dll_.jpg
    24.5 KB · Görüntüleme: 50
  • windows-da-komut-satirini-yonetici-olarak-calistirma.jpg
    windows-da-komut-satirini-yonetici-olarak-calistirma.jpg
    36.3 KB · Görüntüleme: 28
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst
  AdBlock Detected
Elbette, reklam engelleme yazılımı, reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin bazı yararlı ve önemli özelliklerini de engeller. Mümkün olan en iyi site deneyimi için lütfen bir dakikanızı ayırarak AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.