Oyun yapımı için izlenmesi gerekenler yollar nelerdir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Onaylı Üye
Ödüller
5
6 HİZMET YILI
Yazılım ve oyun yapımı hakkında 0(sıfır) bilgiye sahip biri olarak 2 boyutlu oyunlar yapmak istiyorum oyun yapımının her bilgisayar ve telefon kullanmasını bilenin yapabileceği bir iş olmadığını bildiğim için bu konuyu açtım.
Bu konuda birşeyler başarmış herkesten tavsiyeler bekliyorum.
İnternete;" oyun yapımına girişmek için ne yapmak gerekir" diye çok araştırma yaptım ama yeterince sağlam bilgiye ulaşamadım tek emin olduğum bilgi şu oldu: eğer İngilizce bilirsen kendini daha çok geliştirirsin ve şuan yavaştan ingilizce öğrenmeye başladım ama diğer türlü oyun yazılımını nasıl ve nereden öğrenebilceğimi bilmiyorum.

Uzman Üye
Ödüller
7
7 HİZMET YILI
Yazılım ve oyun yapımı hakkında 0(sıfır) bilgiye sahip biri olarak 2 boyutlu oyunlar yapmak istiyorum oyun yapımının her bilgisayar ve telefon kullanmasını bilenin yapabileceği bir iş olmadığını bildiğim için bu konuyu açtım.
Bu konuda birşeyler başarmış herkesten tavsiyeler bekliyorum.
İnternete;" oyun yapımına girişmek için ne yapmak gerekir" diye çok araştırma yaptım ama yeterince sağlam bilgiye ulaşamadım tek emin olduğum bilgi şu oldu: eğer İngilizce bilirsen kendini daha çok geliştirirsin ve şuan yavaştan ingilizce öğrenmeye başladım ama diğer türlü oyun yazılımını nasıl ve nereden öğrenebilceğimi bilmiyorum.
kardeşim unity derslerine bakarak yapabilirsin

Geri Gelen Biri
Ultra Üye
6 HİZMET YILI
Şuanlık senin için bence unity uygundur üstelik çok zor da değil 5-6 dersle hemen kendi oyununu yapmaya çalışabilirsin

Onaylı Üye
Ödüller
5
6 HİZMET YILI
Kod bilgisi gerektirmeden internette birçok oyun yapma programları mevcut
Konuyu tam okuduysan ben oraya konu hakkında bilgisi olanlar yazsın dedim sen gerçekten bu konuda bilgi sahibi olduğuna inanıyor musun çünkü o bahsettiğin kod bilmeden oyun yapma siteleri/programları senin kendine özgü bir oyun yapmana olanak sağlayamaz.
Mesela, belki ben dünyada hiç yapılmamış tarzda bir oyun yapıcam ve bunu o bahsettiğin kod bilmeden oyun yapma programlarıyla yapmak mümkünmü. Çünkü orda var olan kodlarla veya modlarla ancak daha önce yapılmış tarzda oyunları yapabiliriz ayrıca bu yüzden onları geliştirmekte kod bilmeden olacak işmi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...