PC Virus Bulaştı Yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Banlı Üye
6 HİZMET YILI
Meraba arkadaşlar pc me virus bulaştı pc acıldıgında kendi kendine cmd acılıyor pc cok kasıyor ve

Screenshot_1.png

ve masaustu ekranı bole oluyor sonra

Screenshot_2.png

gördügünüz gibi hepsi . crab oluyor napıcam yardım edin​

Hayatına Anlam Yüklüyor (%99 Loading)
Seçkin Üye
Ödüller
6
6 HİZMET YILI
3piR
Uzman Üye
6 HİZMET YILI
hangi virüs programı indirip temizletsen dahi düzelmez belli capları siler önerim format atmalısın

ÖLÜYÜM
Süper Moderator
Ödüller
19
8 HİZMET YILI
Hiç Ugraşma lazım Olucak Şifreler vs Telefonun varsa fotosunu Cek Kople Formatla Ugraşma

Hatalarımdan pişmanmıyım
Seçkin Üye
Ödüller
7
7 HİZMET YILI
Eset Nod32 indir bilgisayarını biraz kastıra bilir fakat her virüsü engeller .

Cehalet Mutluluktur
Süper Üye
Ödüller
9
8 HİZMET YILI
Son zamanlarda fidye virüsü denen bir saçmalık aldı başını gitti, büyük ihtimalle şuanda gerçekleşen olay bundan ibaret. Yazının türkçe çevirisinde diyor ki;

Dosyalarınız özel bir şifreleme türü ile şifrelendi (Sisteminizi korumak için) ve bu türü sizin yazılımlarınız çözemez. Bu şifreleri çözmeniz için gerekli yazılımı satın almanız gerekmektedir. Her şifrelenmiş klasörde bu yazılımı nasıl edinebileceğinize ait bir txt dosyası bulunmaktadır.

Kısacası sana virüsü temizlemen için bir fırsat sunuyorlar, fakat belirli bir ücret ödemen gerek. Hiç uğraşma derim. Kurtarabildiğin dosyaları kurtar, harddiskteki bütün bölümleri sil ve temiz bir biçimlendirme yap. Ardından yeni bir windows kur (tavsiyem Windows 10). AhnLab v3 antivirüs programını kullan, sorun çıkacağını sanmıyorum.

İyi Forumlar..

Hayatına Anlam Yüklüyor (%99 Loading)
Seçkin Üye
Ödüller
6
6 HİZMET YILI
combofix dener misin
Eset Nod32 indir bilgisayarını biraz kastıra bilir fakat her virüsü engeller .
Son zamanlarda fidye virüsü denen bir saçmalık aldı başını gitti, büyük ihtimalle şuanda gerçekleşen olay bundan ibaret. Yazının türkçe çevirisinde diyor ki;

Dosyalarınız özel bir şifreleme türü ile şifrelendi (Sisteminizi korumak için) ve bu türü sizin yazılımlarınız çözemez. Bu şifreleri çözmeniz için gerekli yazılımı satın almanız gerekmektedir. Her şifrelenmiş klasörde bu yazılımı nasıl edinebileceğinize ait bir txt dosyası bulunmaktadır.

Kısacası sana virüsü temizlemen için bir fırsat sunuyorlar, fakat belirli bir ücret ödemen gerek. Hiç uğraşma derim. Kurtarabildiğin dosyaları kurtar, harddiskteki bütün bölümleri sil ve temiz bir biçimlendirme yap. Ardından yeni bir windows kur (tavsiyem Windows 10). AhnLab v3 antivirüs programını kullan, sorun çıkacağını sanmıyorum.

İyi Forumlar..
İlgileniyorum.Desteğiniz için teşekkürler.

Cehalet Mutluluktur
Süper Üye
Ödüller
9
8 HİZMET YILI
İlgileniyorum.Desteğiniz için teşekkürler.

BitDefender adlı şirketin bu virüsü temizlediğini iddia eden bir yazılımına ulaştım. Bu yazılımı kullanarak virüsü temizlediğini söyleyen onlarca kullanıcı var bir kullanmanızı tavsiye ederim.

Bağlantıları görmek için lütfen Giriş Yap

Programı Çalıştırdıktan sonra kullanım koşullarını kabul edin.
Entire System Scan ve Backup Files seçeneklerini işaretleyip taramayı başlatın ve bitmesini bekleyin.

#DenDersAldıım!!!
Süper Üye
Ödüller
8
7 HİZMET YILI
bro wanna cry die bi virüs çıkmıştı o bunun bi gelişmiş versiyonu komple format çek diğer şekilde tam kurtlulduğundan emin olamassın

x86-x64 Assembly
Kurucu
Ödüller
10
8 HİZMET YILI
Arkadaşım siteye girme kaybol seni gözüm görmesin mümkünse yanımıza yaklaşma, ransomware virüsü amk şakası olmaz :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
  AdBlock Detected
Elbette, reklam engelleme yazılımı, reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin bazı yararlı ve önemli özelliklerini de engeller. Mümkün olan en iyi site deneyimi için lütfen bir dakikanızı ayırarak AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.