• Üyelik paylaşımı yasaktır! Hesabınızı başkalarına vermeyin! Hesap paylaşımları yasaklama ile sonuçlanacaktır.

Periscope nedir, nasıl kullanılır?

LazHayalet

İnsta @memoryhackersnt ♥
Editör
Katılım
12 May 2016
Mesajlar
4,556
Beğeni Puanı
5,659
Periscope, Twitter’ın internet üzerinden canlı yayın yapmasını sağlayan sosyal bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Periscope üzerinden yapılan canlı yayınlar tüm kullanıcılar tarafından izlenebilmekte. Peki Periscope nedir, nasıl kullanılır? İşte o detaylar...


Nasıl Kullanılır?

Periscope’u kullanmak için ilk önce Twitter hesabınızın olması gerekiyor. Twitter ile Periscope'a giriş yaptıktan sonra uygulamayı kullanmaya başlayıp canlı yayınlar yapabilirsiniz.

Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Periscope üzerinden canlı yayın yapmak için; uygulamanın alt bölümünde bulunan kamera simgesine tıklamanız gerekiyor. Bu bölüme tıkladıktan sonra; canlı yayınınızın gizli olup olmayacağını, konumun bildirilip bildirilmeyeceğini ve Twitter’da paylaşılıp paylaşılmayacağını seçip “Start Broadcast”e tıklayıp canlı yayına başlayabilirsiniz.

Periscope'un ayarlar bölümündeki Autosave seçeneği ile canlı yayınlarınızı telefonunuza da kaydedebilirsiniz.

Takipçilerinizi Yönetin

Periscope yine Twitter gibi takipçi üzerine kurulu bir sistem. Periscope’ta istediğiniz kişiyi takip edebilir, engelleyebilir ve takipçileriniz canlı yayına başladığında bildirim almanızı sağlayabilirsiniz. Canlı yayınlarda kullanıcılardan anlık mesaj alabilir ve etkileşimde bulunabilirsiniz.

iOS için Periscope’u burdan ve Android için Periscope’u buradan ücretsiz indirebilirsiniz. (Shiftdelete)

Periscope kapatılacak mı?

Türkiye’de yakında başlayacak spor Toto Süper Lig maçlarının ve diğer şifrelenmiş içeriklerin yine Periscope ve benzer programlar aracılığıyla tüm kullanıcılara ulaşacağına işaret eden Avukat Kürşat Ergün, şu bilgileri verdi: “Canlı yayın uygulamaları hukuka aykırı olarak kullanıldığında telif sorunları başta olmak üzere birçok hukuki sorun ortaya çıkar.

Burada dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta sorumlu olan tek unsurun Periscope olmadığıdır. Canlı yayınları hukuka aykırı bir şekilde gerçekleştiren ya da direkt olarak hukuka aykırı içerikleri yayınlayan kullanıcılar ihlali gerçekleştiren kişiler olduğundan direkt olarak sorumludurlar.

Periscope her ne kadar bu tür yayınlara izin veren ya da denetlemeyen bir uygulama olsa da hukuka aykırı yayınları yapan kullanıcılar kendisi olduğu için asıl ihlali gerçekleştiren kişiler kullanıcılar olmaktadır” şeklinde konuştu.

Twitter’ın kullanıcıların mobil cihazları ile canlı yayın yapmalarına izin veren uygulaması Periscope, son dönemde bir hayli popülarite kazanan bir uygulama. Periscope üzerinden kolaylıkla herkes canlı yayın yapabiliyor.
 

Ontheboss

Ben yazarım sen oynarsın ..!
Süper Üye
Katılım
13 Ara 2017
Mesajlar
793
Beğeni Puanı
79
Yaş
46
Periscope eskiden güzeldi aslında her şeyin eskisi güzeldi.
bi geçmişteki periscope'a bak
bide şimdiki ....
 

emre bilgen

Onaylı Üye
Katılım
3 May 2019
Mesajlar
58
Beğeni Puanı
1
Yaş
24
güzel ama periscopehub desek daha doğru olur çünkü normal yayın dışında her türlü yayın var
 

highmage6161

Onaylı Üye
Katılım
27 May 2020
Mesajlar
50
Beğeni Puanı
0
Yaş
27
hocam eskidendi şimdi ne kadar sapık var orada kullanılmaz yani
 

MNOKRGA

Onaylı Üye
Katılım
29 Haz 2020
Mesajlar
50
Beğeni Puanı
1
Yaş
19
şu sıralar periscob saf dışı kaldı daha iyi uygulamalar var
 
Üst Alt