PhotoScape Kullanımı !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Seçkin Üye
Ödüller
4
Merhaba arkadaslar arastırmalarım sonucu PhotoScape kullanımını sizlere göstereceğim başlıyalım.

Benim konularıma az cok bakmıssanız sol altta memoryhackers simgesi sağ üstte WhoCharless yazısını görürsünüz bunu photoscape den yapıyorum sizde yapmak isterseniz dediklerimi yapın.

Okumak Zor geliyolarsa bunun hakkında video cekebilirim yorumlarda belirtiniz.

Photoscape Kullanımı

Bu konumda sizlere photoscape programı vasıtasıyla Resimlerinizi
düzenleme,Resimlerinize çerçeve ekleme,Resimlerinizi boyutlandırma ve Anigif işlemini yapmayı göstereceğim.

Photoscape Giriş
. Fotoğraflarınızı görüntüler, slideshow olarak izleyebilmenizi sağlar
. Resminizi yeniden boyutlandırma, ışık ve renklerini düzeltme, beyazlığını dengeleme, arkaışık düzeltme, konuşma pencereleri ve balonlar ekleyebilme, yazı ekleme, kesme, filtre uygulama, kırmızı göz düzeltem vb. editör işlevleri sunar.
. Fotoğraf kombinasyonu yapabilir
. Animasyonlu gif oluşturabilir
. Ekran görüntüsü yakalayıp, kaydedebilir
. Ekrandan bir renk tonunu dahi Photoscape ile alabilirsiniz

Menüleri Tanıyalım
FFF1.png

Gösterici: Resmimizi istedigimiz şekilde çevirebilir düzenleyecimize gönderebilir duvar kagıdı olarak ayarlayabilir ve yeniden adlandırabiliriz.

Düzenleyici: Fotograflara renk efektleri verebilirsiniz. ( siyah-beyaz,karşıtlık,sepya vb.) Fotograflara istediginiz ölçülerde çerçeve ekleyebilirsiniz,eglenceli çerçeveler dahil.Ayrıca yeniden boyutlandırma, renkleri istediginiz ölçülerde parlaklaştırma,otomatik olarak renkleri düzeltme,otomatik olarak keskinlik ayarı ve filtreleme gibi işlemleri yapabilirsiniz.

Toplu düzenleyici: Bu bölümde düzenleyicideki oto kontrast, arka ışıgı düzeltme gibi işleri burada manüel olarak yapabilirsiniz.

Sayfa: Bu bölümde biçok fotografınızı kareler halinde istediginize göre karelere yayabilirsiniz.Sagdaki görev çubugu degişik şekilde düzenlenmiş karelerle doludur.

Birleştirme: Bu bölümde iki ayrı fotografı yukarıdan aşagıya ve döşe gibi özelliklerle birleştirebilir çerçeve ekleyebilir ve degişik renklerle güzelleştirebiliriz.

1) Resimlerinizi Düzenleme

Photoscape programımızı açıyoruz,karşımıza gelen ekrandan Düzenleyici seçeneğine tıklıyoruz.

FFF2.png
Karşımıza bir tablo çıkmaktadır.Bu ekranda sol taraftan hangi resmi düzenlemek istiyorsanız o resmin yolunu buluyoruz.Seçtiğimiz resim alt tarafta yer alıcaktır.Düzenlemek istediğiniz resme tıklamanız yeterlidir.

FFF3.png
Karşımıza gelen ekranda resimlerinize efektler vs verebilirsiniz.

2) Resimlerinizi Çerçeve İçine Alma

Aynı şekilde resimlerinize çerçeve efekti vermek istiyorsanız Düzenleyici seçeneğine girip,resmimizi seçiyoruz.

FFF4.png
Resimde kare içine alınmış bölümden istediğiniz çerçeve seçeneklerini seçebilir,fotoğraflarınızı özelleştirebilirsiniz.

[Önemli] Kaydet Seçeneği

Her işlemden sonra mutlaka KAYDET seçeneği ile resminizi kaydetiniz,aksi halde resminiz orjinal haliyle kalacaktır.Üç farklı kaydet seçeneğimiz vardır;

FFF5.png
Kaydet: Resminizi yaptığınız değişikliklerle değiştirir,resmin bulunduğu yerde resmin orjinal dosyasının bulunduğu Orjinaller dosyası oluşturur.

Atanan klasöre kaydet: Resminizin bulunduğu yerde Output adlı bir dosya oluşturur ve resminiz burda yer alır.

Farklı kaydet: Bu seçenekte resmin kaydedileceği yeri siz seçebilir,resmi yeniden adlandırabilirsiniz.

3) Resimlerinizi Boyutlandırma

Resmimizi boyutlandırmak için Toplu Düzenleyici seçeneğini seçiyoruz.

FFF6.png
Karşımıza gelen ekranda aynı şekilde boyutlandırmak istediğimiz resmimizi sol taraftan seçiyoruz.
FFF7.png

Resmimizi seçtikten sonra sağ tarafta yer alan Yeniden Boyutlandır kutusuna tıklıyoruz.Tıkladıktan sonra karşımıza çıkan seçeneklerden UZAT seçeneğini seçiyoruz vehemen altında bizden bir boyut girmemizi istiyor.700x300 tavsiyemdir,ancak küçük olduğunu düşünürseniz,kendiniz ayarlıyabilirsiniz.

Ayrıca resmi boyutlandırıp,birde çerçeve ekleyebilirsiniz.Bunun içinde yeniden boyutlandır seçeneği üstündeki çerçeve seçeneklerinden istediğinizi seçebilirsiniz.Son olarakda kaydetme kısmı kalıyor,en üst taraftaki Tümünü Dönüştür butonuna basıp,resmi kaydetiyoruz.

FFF8.png
4) Anigif İşlemi Yapımı

Bu seçeneğin amacı,birden çok resmi slayt yöntemi ile aynı anda göstermesidir.

Photoscape programını açıyoruz ve menüden Anigif seçeneğini seçiyoruz.

FFF9.png

Karşımıza çıkan ekranda sol menüden resimlerimizi tutup üstteki boş alana bırakıyoruz.

FFF10.png

Sol menüde yer alan Efekti Değiştir seçeneği ile resimlerinizin soldan sağa yada yukarıdan aşağı doğru kaymasını sağlayabilirsiniz.

Sol menüde yer alan bir başka seçenek ise Saati Değiştir seçeneğidir.Bu size resimlerinizin geçiş hızını belirlemenizi sağlamaktadır.Rakam yükseldikçe resim geçiş hızı yavaşlar,rakam düşürdükçe resim geçiş hızı hızlanır.

İşlemimizi tamamladıktan sonra Kaydet butonuna basıp,işlemimizi bitiriyoruz.Resmi önizleme yaptığınızda hareketli olmayacaktır,fakat resmi upload ettiğinizde hareket ettiğini göreceksiniz.

anigif.gif
Anlatımımız burada son buluyor arkadaşlar

İyi Forumlar Dilerim

Geri Gelen Biri
Ultra Üye
Sen bence arkeolog ol ne varsa buluyorsun :)

Geri Gelen Biri
Ultra Üye
eyw hocam da şikayet geliyor hakkımda :D arkadaş yediremiyo galiba teker teker bunları yazmam yarım saat sürdü :)
Şikayet gelmesi gayet normal üst üste konu açarsan herkes post kastığını düşünmeye başlar örneğin günde 2-3 post at baktın forumda aktiflik azaldı at bir konu daha :)

Seçkin Üye
Ödüller
4
Şikayet gelmesi gayet normal üst üste konu açarsan herkes post kastığını düşünmeye başlar örneğin günde 2-3 post at baktın forumda aktiflik azaldı at bir konu daha :)
konularım beğeniliyolar beğenim coğaldı 1 haftada bende kendimi kaptırıp hep konu atıyorum
adamlar seviyor post kasmıyorum. herkez düzgün konu açıyorsun diyor bazıları rapor etmiş 1 gün ban yedim 2 gün önce

Geri Gelen Biri
Ultra Üye
konularım beğeniliyolar beğenim coğaldı 1 haftada bende kendimi kaptırıp hep konu atıyorum
adamlar seviyor post kasmıyorum. herkez düzgün konu açıyorsun diyor bazıları rapor etmiş 1 gün ban yedim 2 gün önce
Dediğim gibi yap çok seri post gelince böyle algılanması gayet normal :)

ѕweeтнαcĸ
Seçkin Üye
Cidden teker teker burayımı yazdın :D ps böyle kısa bi makaleyle anlatılacak birşey değil programlama dili gibi geliyor bana ne arıyorsan ona özel çalışacaksın ps'de.

Banlı Üye
iyiki öretin bunu kulanmayı bilmiyordum

Uzman Üye
Ödüller
4
Dostum güzel yazı da çok uzun ve 0 resim biraz daha uğraşsan fena olmaz saol gene de :D

If you are going through hell keep going
Süper Üye
Ödüller
8
Yararlı konu

Onaylı Üye
Okumaya üşendim ama eline sağlık :)

Banlı Üye
Çok Güzel Anlatmışsın. Bilmeyenler İçin Çok İyi Olur, Tebrikler Emek Var Beğendim.

Banlı Üye
Resim koysan daha iyi olurdu. Ama makalen güzel olmuş.

young MA
Onaylı Üye
Ödüller
4
helal olsun cok guzel olmus başarılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
  AdBlock Detected
Elbette, reklam engelleme yazılımı, reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin bazı yararlı ve önemli özelliklerini de engeller. Mümkün olan en iyi site deneyimi için lütfen bir dakikanızı ayırarak AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.