Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bir kere güldü, konu nerelere geldi.
Banlı Üye
Katılım
19 Ara 2017
Mesajlar
1,756
Çözümler
1
Tepki puanı
982
6 HİZMET YILI
playerunknown’s battlegrounds hile PlayerUnknown’s Battlegrounds hile NVIDIA ShadowPlay GeForce Experience pubg Yasak PUBGekibi uygulama PlayerUnknown’s Battlegrounds hile engelleme bilgisayar ReShade ceza paylaşım

:resim:
RnQRon.jpg

:not:
Hile yapan oyuncuları ve oyun içi hile yapımında kullanılan programları engellemeye çalışan PUBGekibi, yeni yaptırımlara gidiyor. Oyundaki hileci konusunu ve dolayısıyla oyuncular arasında bozulan dengeyi oldukça önemseyen geliştirici ekip, PlayerUnknown’s Battlegrounds için gelecek yeni güncelleme paketiyle birçok yan uygulamanın, bir süreliğine yasaklayacağını açıkladı. Yasaklanan programlar arasında NVIDIA ShadowPlay de olacak.
PUBG topluluk yöneticisinin yaptığı açıklamalar doğrultusunda, özellikle oyun yayını yapan kişilerin etkileneceğini anlıyoruz ama oyunun grafiklerini iyileştiren oyuncular da etkilenebilir çünkü ReShade uygulamasının, ilk önce kullanımına izin verildiği halde, yeni güncellemeyle birlikte engellenecek. Bir başka deyişle, bilgisayarında ReShade yüklü oyuncular ceza niteliğinde engelleme almayacaklar ama PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununa erişemeyecekler. Bu nedenle oyuncuların bahsi geçen uygulamayı silmeleri isteniyor.

Bir başka engelleneceği söylenen programın adı ise NVIDIA ShadowPlay. GeForce Experience yazılımıyla birleşik olarak çalışan program, 60 FPS görüntü hızında ve kaliteli video çekim imkanısunarken, pek çok grafiksel ayarı bünyesinde barındırıyor. Oyun esnasında, görüntü ve video kaydı almayı sağlayan NVIDIA ShadowPlay, çok sayıda oyuncu tarafından kullanılmakta. Yeni hile karşıtı sistemle birlikte, yasakların sadece yazıda belirttiğimiz iki programla da sınırlı kalmayacağının altına çizelim. Bu yeni hile karşıtı sistemle birlikte, pek çok görüntü ve video kayıt programı, geçici olarakengellenebilir. Fakat geliştirici ekip, bu programların engellerini kaldırmak için uğraşacak.

Özellikle NVIDIA ShadowPlay yasağının, PlayerUnknown’s Battlegrounds için yapılan yayınları, büyük ölçüde engelleyeceği görüşü hakim. Paylaşım yapmayı seven PUBG oyuncularının, bu yasaklamalar neticesinde, oyundan uzaklaşıp uzaklaşmayacaklarıysa şimdilik soru işareti olarak kalıyor. Hile karşıtı programdan, sağlıklı bir netice alınana kadar yasakların devam edeceği söyleniyor. Bu arada PUBG ekibinin, kendi video paylaşım programı üzerindeki çalışmaları da sizlerle paylaşmıştık. Muhtemelen dış programlardan ziyade, oyuncuların geliştirici ekip tarafından yapılan programların kullanmaları amaçlanmış da olabilir.​
 
Isse Kun
Emektar Üye
Katılım
15 May 2017
Mesajlar
4,799
Çözümler
5
Tepki puanı
2,095
Ödüller
13
Sosyal
7 HİZMET YILI
Bende bir süreliğine engellememeleri gayet iyi olacak teşekkürler
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst
  AdBlock Detected
Elbette, reklam engelleme yazılımı, reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin bazı yararlı ve önemli özelliklerini de engeller. Mümkün olan en iyi site deneyimi için lütfen bir dakikanızı ayırarak AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.