Pubg mobile fps düşmesi

Beğeni Puanı
2
Arkadaşlar merhaba pubg emulator oynarken düşman yaklaştığında 60fps den direk 10 fps ye düşüyor 4 5 saniye ama düşman yokken cok iyi oluyor bilgisi olan varmı
İşlemci=quad core q8300
Ram=8 gb ddr3 1333mhz soğutuculu
Gpu= 1gb 256 bit
Mesajın otomatik olarak birleştirildi:

Vay be kimsenin bilgisi yok sanırım

Son düzenleme:

Andreá`

Do not be afraid. I'm here
Moderator
Beğeni Puanı
183
Dostum bu Fps Drop Bende'de Mevcut aslında çözümleri var ancak Genel Olarak Oyun Sıkıntılı Optimzasyon SIFIR

Beğeni Puanı
2
1151 anakartlarda sorun yok galiba haklisin lga775 den vazgecmemiz lazim sanirim

Dostum bu Fps Drop Bende'de Mevcut aslında çözümleri var ancak Genel Olarak Oyun Sıkıntılı Optimzasyon SIFIR
Çözümleri neler mesela kardesim

işlemcin den kaynaklı olabilir.
Oyun sırasında%60 civari kullaniyo islemciyi lga775 eski tür anakart olduğundan da olabilir diye düşünüyom bu dediginden sorna

stalker8

Onaylı Üye
Beğeni Puanı
40
Valla hocam bu oyunu stabil oynamak için en az 6 çekirdekli işlemci gerekiyor, benim izlenimlerim böyle. 4 çekirdek ve altı bu emülatörden hakkıyla çıkamıyor, birde hile açtın mı mıcıyorlar...

Beğeni Puanı
2
Valla hocam bu oyunu stabil oynamak için en az 6 çekirdekli işlemci gerekiyor, benim izlenimlerim böyle. 4 çekirdek ve altı bu emülatörden hakkıyla çıkamıyor, birde hile açtın mı mıcıyorlar...
I5 islemciye gecmeyi düşünüyorum bakalim fark olacakmi cevaplariniz icin tsk ederim ustam eyw

stalker8

Onaylı Üye
Beğeni Puanı
40
I5 islemciye gecmeyi düşünüyorum bakalim fark olacakmi cevaplariniz icin tsk ederim ustam eyw
Hocam i5 4690 kullanıyorum, ekran kartıda gtx 970. hile açmazsam, 2kda motorda, oyun içi hdde gölgeler vs açık rahat oynuyorum ama ara ara drop yiyorum. işin enterasan yanı, özellikleri düşürsemde bu droptan kurtulamıyorum. özellikle hile açınca (hangisi olursa olsun) daha sık drop yiyorum.hile kullanan 6-8 çekirdekli işlemcilere sahip olan arkadaşlara sorduğumda, onlarda böyle bir durum olmadığını söylediler. şahsi fikrim işte en az 6 çekirdek gerekiyor. birde şu var, emülatörde pcnin tam gücünü kullanamıyor. ne yaptıysaysam şöyle yağ gibi akan bir oyun kıvamına getiremedim. hatta anakartım ve ramim desteklese gidip ryzen 3700x bile almayı düşündüm ama dd3 sistem var.dd4 geçmek için hem anakart, hem işlemci hemde ram değiştirmek gerekiyordu.aldık mı biraz iyi olsun uzun soluklu olsun derken 4,5-5 bin liraya kadar masraf çıkıyor dıki o kadar bütçe ayırdıktan sorna gidip rtx 2080 super alırım dedim ve vazgeçtim. :)

Üst Alt