Ram slotlarıma kaç gb ye kadar ram takabilirim

of nope king

Everything Will Be Beautiful
Editör
Beğeni Puanı
437
Ödül Puanları
183
Arkadaşlar bende 2 tane ram slotu var 1 inde 2 diğerinde 1 gb ram takılı = 3 gb ram
mesela 1. slota en fazla kaç gb ram takabilirim. bunu nereden öğrenebilirim. ana kartım 8 gb rame kadar destekliyor

BlueBox

I Can Not Control Myself At Night, At Night
Onaylı Üye
Beğeni Puanı
5
Ödül Puanları
218
Ana kartın desteklediği ram geçmedikçe takabilirsin mesela 4x2 8x1 ama çalışma hızları yani mhz önemli cpu z programından öğrenebilirsin ramın hızını

BlueBox

Onaylı Üye
Beğeni Puanı
5
Ödül Puanları
218
reis ben arkadaştan 2 gb ram aldım benim o 1 gb rami çıkarıp 2 lik takacaktım takıyorum ram 4 oluyor ama bilgisayara görüntü gelmiyor
Dediğim gibi Cpu Z programını indir arkadaşının verdiği rami çkar kendi ramini tak memory bölümünden çalışma hızına bak sonra arkadaşının verdiği ramin hızına bak ramin etiketinde yazar. ona göre tak

of nope king

Everything Will Be Beautiful
Editör
Beğeni Puanı
437
Ödül Puanları
183
Dediğim gibi Cpu Z programını indir arkadaşının verdiği rami çkar kendi ramini tak memory bölümünden çalışma hızına bak sonra arkadaşının verdiği ramin hızına bak ramin etiketinde yazar. ona göre tak
2 side 1333 mhz ama dur bi bakayım.
arkadaşın ramini sadece takarsam çalışıyor

BlueBox

Onaylı Üye
Beğeni Puanı
5
Ödül Puanları
218
Yada DDR 3 DDR 2 olayı olabilir onlarda yazar onlarada bak

DarbeliZ1mpara

Onaylı Üye
Beğeni Puanı
48
Ödül Puanları
228
kardeşim şimdi senin bu 3 gblık rame gelen güç anca yetiyor olabilir sen 2x2 yaparsan bilgisayar o gücü veremezse görüntü gelmez arkadaşın dediği gibi hızlarına bak olmazsa bios güncellemesi yap o da olmazsa bios pilini çıkart o arkadaştan aldığın rami taktığından farklı bir slota tak yerlerini değiştir bios pilini çıkartıp 2-3 dakika bekle olmaz power yetersizdir.
Edit : az bi ihtimalde olsa o rami ve başka rami takıyorsan anakartınla uyuşmuyor olabilir genede bir araştırma yapmanı tercih ederim başka forumlardan

#Foggy

Cezalı Üye
Banlı Üye
Beğeni Puanı
4
Ödül Puanları
8

ugurrelmas

Pilaxinaris
Onaylı Üye
Beğeni Puanı
32
Ödül Puanları
28
anakart özelliklerini bilmeden ram alırsan mhz vs uyumsuz olur görüntü vermez ilk önce anakartın destekleyip desteklemediğini kontrol edeceksin.

Devrim Başlıyor!

Aşağısı Cehennem Karşısı Cennet
Onaylı Üye
Beğeni Puanı
27
Ödül Puanları
478
Anakartın desteklediği DDR ve MHz ile RAM in sunduğu DDR ve MHz uyumlu olması gerekir.

Üst Alt