Ryzen 3000 İşlemcileri Belirtilen Hıza Ulaşamıyor !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

xPury

× Josh A ×
Ultra Üye
Beğeni Puanı
415

:resim:

https---blogs-images.forbes.com-antonyleather-files-2018-04-Ryzen_TECH-1200x622.jpg

:yazı:

Amd'nin 7nm üretim sürecinde geliştirmiş olduğu Zen 2 mimariyi temel almış Ryzen 3000 işlemciler hafiften piyasaya sürülmeye başlandı.Bunun yanı sıra Amd'nin kutunun üstünde belirttiği turbo hızlara tam olarak ulaşamadığıda ortaya çıktı.Hız aşırtma uzmanı olan Der8auer , Ryzen 3000 işlemcileri üzerinde hız testi yaparak Amd'nin belirttiği turbo hızlara tam olarak ulaşmadığını görmüştür.Sadece 1-2 model belirtilen turbo hıza ulaşmıştır.Dünya çapında Ryzen 3000 işlemcisini kullanan yaklaşık 3000 kullanıcıdan rapor hazırlayan Der8auer , Ryzen 9 3900x işlemcisini kullanan kullanıcıların sadece %5.6'sı Turbo hıza erişmiştir.Alt modellerde ise , Ryzen 5 3600 modelini kullanan kullancıların yarısı turbo hıza ulaşmış bulunmakta.Fakat yine de Der8auer, Ryzen işlemci modellerinin fiyatına göre iyi bir performans sergilediklerini belirtiyor.​

ArdAK-74

Üye
Beğeni Puanı
0
Ryzen kullanıyorum daha hiçbir sorununu görmedim oyunlar için en ideal işlemci bence budur.

Winged

Christian
Onaylı Üye
Beğeni Puanı
16
Ryzen 5 3600 4200Mhz ile çalışıyor sıkıntı yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
SPAM MESAJ YASAKTIR!
  • Örnek: teşekkürler, eyw, sağol , çok iyi, alskdlas, calışıyor, mersiiii vb!
  • Örnek: Aynı mesajı sürekli olarak yazmak! teşekkürler , teşekkürler gibi!
  • Spam mesaj atan görür iseniz RAPOR tuşu ile bize bildiriniz!
  • Daha önceden yazılmış yorumları yazmak yasaktır
  • Başkalarının mesajlarını kopyalayıp aynısını yazmak yasaktır
  • Bilginiz olmadığı konulara yorum sayınız artsın diye mesaj atmak yasaktır
  • Yorum yaparken kendi fikrinizi yazınız! Spam mesaj atanlar kesinlikle yasaklanacaktır!
  • YASAKLANAN ÜYELİKLER HİLELERİMİZİ KULLANAMAYACAK!

Üst Alt