Sıfırdan oyun yapma

I

Ilker bozacıoğlu

Konuyu başlatan
Onaylı Üye
Bende oyun yapmaya çalışıyorum ama bzı planlarım greçketen çöp uygulmaa arıyorsan sana sandbox veya başka Uneralengine önereblrm
eyvallah bence uğraş kovala en azından bir deneyimin olur yapmak zorunda değilsin ama hedefin hep o yönde olsun
Mesajın otomatik olarak birleştirildi:

Unity ile yapabilirsin. Çok uğraştırır ama ortaya güzel bir oyun çıkar. Ayrıca youtube de eğitimleri de var.
hmm duymuştum bi bakmam lazım

D

dragonhunt12

Süper Üye
Bi fps oyunu değil ekip oyunu yapmayı planlıyorum bol eğlenceli bol korku dolu olucak tabi ileride unutulmamasını istiyorum bağımlılık gibi bir şey olucak

Evet baktım biraz bir kaç kişiylede konuştum baya uzun sürecek yapmam

Evet onuda düşündüm ama oyun zeka üzerinde olucak ve arkadaşlarla iletişimi fazla olucak bi puzzle oyunu ve korku dolu

Tasarım çok özeniyorum ama beceremiyorum aw bakıyorum bir tasarımlar yapmış lavuklar bence işin grafik kısmı daha zor yaa

yalan söylemiyim çok kullanmadım
Yaptığın işte eğer dediğim gibi optimizasyon iyi olursa, Bug olma olasılığı, hile olayları vs. aynı orantıda azalır. Başarılar dostum.

I

Ilker bozacıoğlu

Konuyu başlatan
Onaylı Üye
hangi oyunu yapmak istiyorsun
korku oyunu yapmak istiyorum ekipli

Peki mesela içinde şu olsa güzel olur diyebileceğin şahsi fikirlerin var mı?
yani şuanlık yapmak istediğim korku oyunu olucak korkunun cidden hisedilmesini isteyebilirdim

hangi oyunu yapmak istiyorsun
korku oyunu

güzel bi iş bende isterdim
yapabilirsin ortama bakman lazım herkes ne oynuyor neyi seviyor ne daha fazla ilgi çekiyor ona göz atabilirsin

oyun yapmak kolay değil ama sağlam ve oynanabilecek bir oyun yapmak istiyorsan en az diyorum bak ince ayrıntısına düşünerek yapacaksın en az 1 yılını alacaktır
1 yıldan fazla olucağını düşüniyorum farklı türk oyun yapımcılara danıştım onlarla birlikte yapmayı planlıyorum

Mobil oyun yapmak nasıl bir fikir sizce mesela tap tap oyunları gibi ödül için ****** izlenilen zorlama ****** dayatmayan pixel tarz getirisi olan bir oyun yapmak istiyorum öncelikle, siz girdinizmi hiç böyle bir işe bilmiyorum ama geliri ne kadar olur acaba böyle işlerin?
Bence güzel bi fikir en azından bir şeyler öğreniyorsun ve yapması eğlenceli normal oyun yapmaktan daha kolay nasıl bir oyun yapıcaksın ona göre söyleyeyim

Son düzenleme: