• Üyelik paylaşımı yasaktır! Hesabınızı başkalarına vermeyin! Hesap paylaşımları yasaklama ile sonuçlanacaktır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Apocalipsis

Bir kere güldü, konu nerelere geldi.
Banlı Üye
Katılım
19 Ara 2017
Mesajlar
1,772
Beğeni Puanı
981
Steam'de KDV dönemi başlıyor, Steam'de KDV dönemi, Steam'de KDV, steam, türkiye'de, valve, fiyatlarından KDV alacak, hizmete, google, apple, mükellefi, Türkiye'de hizmet veren Google ve Apple, düzenlemeler, uyarısı, Dünyanın en büyük oyunu, üzücü bir haber, dijital, satışlarını, fiyatlarında artış yapacak,
:resim:
1519154890997.jpg

:not:
Steam'de KDV dönemi başlıyor.
Artık Türkiye'de yer alan oyuncuların Steam üzerindeki alışverişlerinde yüzde 18 oranında KDV bedeli alınacak. yapılan yasal düzenlemelerin ardından vergi mükellefi olan Valve, oyun fiyatlarından KDV alacak. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda Türkiye'de hizmet veren Google ve Apple gibi yabancı servislerin vergi mükellefi olması gerektiği üzerine düzenlemeler yapılmıştı.

Steam, Türkiye fiyatlarında artık KDV uygulayacak
Geçtiğimiz haftalarda App Store fiyatlarına KDV'yi ekleyen Apple'ın ardından şimdi de Valve, Steam'de KDV dönemini başlattı. Şu anda Steam'den oyun almaya çalışırsanız, "Hesaplanan tutar" yazının yanında "1" göreceksiniz. Bu "1" "Uygulanabilir yerlerde fiyatlara KDV dahildir" uyarısı vermekte. Şimdilik oyuncular oyun fiyatlarında bir artış görememekte ve yeni vergi döneminin ne zaman yürürlüğe gireceği bilinmiyor. Dünyanın en büyük oyun platformu olan Steam'in Türkiye'deki oyun fiyatlarında artış yapacak olması tabi ki üzücü bir haber. Tabi ki bahsettiğimiz gibi oyun fiyatlarının aynı kalması da mümkün. Bakalım, Steam bu konuda nasıl bir yol izleyecek. Sizce, Steam'in KDV uygulayacak olması. Türkiye'de dijital oyun satışlarını nasıl etkiler.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...


Üst Alt