Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bir kere güldü, konu nerelere geldi.
Banlı Üye
Katılım
19 Ara 2017
Mesajlar
1,756
Çözümler
1
Tepki puanı
982
6 HİZMET YILI
cd yok hatası veriyor, sürücüde disk, Sürücüde Disk Yok Çözümü, sürücüde disk yok hatası, sürücüde disk yok hatası çözüm yolu, sürücüde disk yok hatası nedir,Sürücüde Disk Yok’ Hatası ve Çözümü,Sürücüde Disk Yok’ Hatası,Sürücüde Disk Yok’ Hatası ve Çözüm,Sürücüde Disk Yok’ Hatası ve Çözümler,Sürücüde Disk Yok’ Hatası ve Çözüm yolu,Sürücüde Disk Yok’ Hataları,Sürücüde Disk Yok’ Hata sorunu,Sürücüde Disk Yok,Sürücüde Disk Yok Çözümü,Sürücüde Disk Yok’ Hatası ve Çözümleri,Sürücüde Disk Yok’ sorununa çözüm,Sürücüde Disk Yok çözüm yolu,Sürücüde Disk Yok Çözüldü,Sürücüde Disk Yok’ Hatası yardım,Sürücüde Disk Yok’ Hatası,
:resim:
Kapak.jpg

Siz değerli üyelerimize bu yazımızda ‘Sürücüde Disk Yok’ hatasının çözümü için işlemlerinin nereden ve nasıl yapılacağını paylaşacağız.
Günümüz teknolojisinde artık hemen her işlemi bilgisayar üzerinden sağlamaktayız. Ve birçoğumuzda işlerimiz gereği USB Flash Disk ya da harici hard disk bulunmakta. Son zamanlarda artış gösteren ‘Sürücüde Disk Yok Hatası’, başta Windows 10 kullanıcıları olmak üzere tüm Windows kullanıcıları için baş ağrıtan bir sorun haline geldi. Flash Diski, CD/DVD’yi veya harici hard diski taktığınızda, disk bölümleme işlemi de dahil olmak üzere, genel anlamda karşılaşacağınız bu problemin çözümü için gerekli araştırmayı siz değerli makale okurlarımız için yapmış bulunmaktayız. Çözüm işlemleri ile ilgili işlemleri görsel ve yazılı olarak sizlerle paylaşacağız. Aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli.
Çözüm (Resimli Anlatım)
1-Öncelikle klavyeden sırasıyla ‘Windows’+’R’ tuşlarına aynı anda basıp ‘Çalıştır’penceresini açıyoruz.
2-Açılan ‘Çalıştır’ penceresindeki ‘Aç’ kutucuğuna ‘regedit’ yazdıktan sonra ‘Tamam’ butonuna tıklıyoruz.
Sürücüde-Disk-Yok-Hatası-ve-Çözümü_1.jpg

3-Açılan pencerede sol tarafta yer alan menüler içerisinde, ‘HKEY_LOCAL_MACHİNE’ menüsünün yanındaki ok simgesine tıklıyoruz.
4-Açılan alt menü listesinden ‘SYSTEM’ menüsünün yanındaki ok simgesinetıklıyoruz.
Sürücüde-Disk-Yok-Hatası-ve-Çözümü_2.jpg

5-‘SYSTEM’ menüsü altında açılan menü listesinde ‘CurrentControlSet’ menüsüne veya bu menünün yanındaki ok simgesine tıklıyoruz.
Sürücüde-Disk-Yok-Hatası-ve-Çözümü_3.jpg

6-CurrentControlSet’ menüsü altındaki alt menülerden ‘Control’ menüsüne tıklıyoruz.
Sürücüde-Disk-Yok-Hatası-ve-Çözümü_4.jpg

7-‘Control’ menüsü altındaki alt menülerden ‘Windows’ menüsüne tıklıyoruz ve pencerenin sağ kısmında çıkan menü listesinden de ‘ErrorMode’ menüsünün üzerine gelip, mouse ile çift tıklıyoruz.
Sürücüde-Disk-Yok-Hatası-ve-Çözümü_5.jpg

8-Açılan pencerede ‘Değer verisi’ normalde ‘0′ olarak belirlenmiştir. Bu alandaki değeri ‘2′ olarak değiştirdikten sonra ‘Tamam’ butonuna tıklayıp, bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.
Sürücüde-Disk-Yok-Hatası-ve-Çözümü_6.jpg

9-Bilgisayar kapanıp yeniden açıldıktan sonra optik sürücünüze CD/DVD yerleştirdiğinizde, bilgisayarınıza USB Flash Disk veya harici hard disk taktığınızda ‘Sürücüde Disk Yok’hatası ile karşılaşmayacaksınız.​

DİKKAT!!:
Sorun hala devam ediyorsa işi bilen ehli bir kişiye göstermenizi tavsiye ediyorum.
Çözüm yöntemleriyle çözüme ulaşmayı denemeniz durumunda risk tamamen size aittir.
Herhangi bir sorumluluğu memoryhackers.org ailesi olarak kabul etmemekteyiz
.Bunu da hatırlatmadan geçmeyelim istedik.
 
Son düzenleme:
İyi olmak kolaydır, zor olan adil olmaktır.
Griffin Premium
Katılım
4 Şub 2018
Mesajlar
757
Çözümler
234
Tepki puanı
464
Ödüller
7
Yaş
32
6 HİZMET YILI
yararlı bir konu teşekkürler bilgilendirme için
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst
  AdBlock Detected
Elbette, reklam engelleme yazılımı, reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin bazı yararlı ve önemli özelliklerini de engeller. Mümkün olan en iyi site deneyimi için lütfen bir dakikanızı ayırarak AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.