• Üyelik paylaşımı yasaktır! Hesabınızı başkalarına vermeyin! Hesap paylaşımları yasaklama ile sonuçlanacaktır.

Telefona Custom Rom Yükleme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MBoxFX

Üye
Beğeni Puanı
1
Merhaba arkadaşlar şimdi size Telefona Rom Yüklemeyi Göstereceğim.

Yapmanız Gerek Şeylerden biri Googleden Telefon Modelini ve İstediğiniz Rom'un ismi . Ben GM Discovery Kullanıyorum Örnek:

Bu Aşamadan Sonra Hangi Rom'u istiyosanız Onu İndirin, Ve telefonunuza Atınız.

Rom Kurulumu: (Alıntı)

[font='Trebuchet MS', Arial, Helvetica, sans-serif][font='trebuchet ms', helvetica, sans-serif]CWM arayüzünde seçme işlemi genelde HOME TUŞU ile yapılmaktadır.[/FONT][/FONT]

[font='Trebuchet MS', Arial, Helvetica, sans-serif][font='trebuchet ms', helvetica, sans-serif][font='trebuchet ms', helvetica, sans-serif]►[/FONT][/FONT][/FONT][font='Trebuchet MS', Arial, Helvetica, sans-serif][font='trebuchet ms', helvetica, sans-serif][font='trebuchet ms', helvetica, sans-serif]Adım 1 .[/FONT] Hafıza kartına, indirdiğimiz [font='trebuchet ms', helvetica, sans-serif]*.zip[/FONT] uzantılı dosyayı atıyoruz ve cihazı kapatıyoruz.[/FONT][/FONT]

[font='Trebuchet MS', Arial, Helvetica, sans-serif][font='trebuchet ms', helvetica, sans-serif][font='trebuchet ms', helvetica, sans-serif]►[/FONT][/FONT][/FONT][font='Trebuchet MS', Arial, Helvetica, sans-serif][font='trebuchet ms', helvetica, sans-serif][font='trebuchet ms', helvetica, sans-serif]Adım 2.[/FONT] Cihaz kapalı konumdayken CWM ( Recovery) moduna girmemiz gerekli. Bunun için cihazın [font='trebuchet ms', helvetica, sans-serif]SES AÇMA + HOME TUŞU + POWER TUŞU[/FONT] ‘na aynı anda basılı tutup yukarıdaki resimdeki ekran gelinceye kadar bekliyoruz ( Bu işlem bazı cihazlarda farklılık gösterebilir mesela SES TUŞU + POWER TUŞU gibi. Siz kendi cihazınız için olanı öğrenmeniz gerekiyor).[/FONT][/FONT]

[font='Trebuchet MS', Arial, Helvetica, sans-serif][font='trebuchet ms', helvetica, sans-serif][font='trebuchet ms', helvetica, sans-serif]►[/FONT][/FONT][/FONT][font='Trebuchet MS', Arial, Helvetica, sans-serif][font='trebuchet ms', helvetica, sans-serif][font='trebuchet ms', helvetica, sans-serif]Adım 3. [/FONT]Eğer bu moda girebildiysek yapılacak birkaç işlem kaldı. Önce ses tuşlarını kullanarak “ wipe data/factory reset “ seçeneğine girmeliyiz. Bu seçenek cihazı formatlayacağımız anlamına geliyor ve bunu yapmadan temiz rom kuramayız. Yani muhtemelen cihaz açılsa bile hatalı çalışacaktır. Ancak aynı tabanlı romlarda Wipe yapmamıza gerek yoktur. Aynı tabanlı derken mesela “ Slim Rom “ larını kurarken genelde cihazı wipe etmeye gerek kalmaz.[/FONT][/FONT]

[font='Trebuchet MS', Arial, Helvetica, sans-serif][font='trebuchet ms', helvetica, sans-serif][font='trebuchet ms', helvetica, sans-serif]►[/FONT][/FONT][/FONT][font='Trebuchet MS', Arial, Helvetica, sans-serif][font='trebuchet ms', helvetica, sans-serif][font='trebuchet ms', helvetica, sans-serif]Adım 4.[/FONT] Wipe işlemini bitirdikten sonra şimdi Rom dosyasını kurabiliriz. Bunun için “[font='trebuchet ms', helvetica, sans-serif]install zip from sdcard [/FONT]“ seçeneğini kullanmamız gerekiyor. Bu seçeneğe girip, hafıza kartında rom dosyasını bulup seçmeliyiz. Ardından rom kendi kendine kurulacaktır.

Bütün işlemler bittiğinde en altta [font='trebuchet ms', helvetica, sans-serif]Complete[/FONT] yazısı çıkacaktır. Tebrikler artık cihazınıza istediğiniz romu kurdunuz.

Şimdi cihazınızı yeniden başlatıp yeni bir Rom'a Sahip Olabilirsiniz.[/FONT]
[/FONT]

[font='Trebuchet MS', Arial, Helvetica, sans-serif][font='trebuchet ms', helvetica, sans-serif]------------------------------------------------------------------------------------------------[/FONT][/FONT]

[font='Trebuchet MS', Arial, Helvetica, sans-serif][font='trebuchet ms', helvetica, sans-serif]Şimdi Size Birkaç Telefon Modellerinde Romları Vereceğim İndirebilirsiniz (Bu Forumda Konu)[/FONT][/FONT]

[font=trebuchet ms, helvetica, sans-serif]General Mobile Romları[/FONT]
[font=trebuchet ms, helvetica, sans-serif]
Lütfen, Giriş yap veya Kayıt ol içerikteki bağlantıyı görüntülemek için!
[/FONT]

[font=trebuchet ms, helvetica, sans-serif]Samsung Galaxy [/FONT]
Lütfen, Giriş yap veya Kayıt ol içerikteki bağlantıyı görüntülemek için!

[font='trebuchet ms', helvetica, sans-serif]Asus Zenfone 2 Romları[/FONT]

[font='trebuchet ms', helvetica, sans-serif]....[/FONT]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt