Transformice - LUA Nedir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

soldier

Onaylı Üye
Beğeni Puanı
4
Lua nedir?

Lua kodlanması basit olan ve Transformice'a minioyunlar için botların yerine getirilen programlama dilidir. 

Lua'yı nasıl kullanabilirim?

Daha önce uzaklaştırma cezası almadıysanız ve kabilenizde harita açma yetkiniz varsa kabile evinizde iken /lua yazarak Lua kodu çalıştırma ekranını açabilirsiniz. Yazdığınız Lua kodunu bulunan alana yapıştırıp Yolla butonuna basarsanız ve kodunuzda herhangi bir sorun yoksa çalışacaktır.

Lua fonksiyonlarında camelCase kullanılır, yani Lua fonksiyonu yazarken veya kullanırken boşluk kullanamazsınız, bunun yerine adlandıracağınız fonksiyonun ilk kelimesinin ilk harfini küçük, diğer kelimelerinin ilk harfini büyük yapmalısınız. Bunun bir örneği de şudur:

tfm.exec.setGameTime()

Bu fonksiyon oyunun süresini belirler, parantez içine yazdığınız saniye kadar süre olur. Eğer bunlarla ilgili sıkıştığınız bir şey olursa bu konunun altından sorun, yardımsever fareler size mutlaka yardım edecektir!

Lua'nın büyük bir bölümü olaylarla çalışır. Kod belgeleri konusunda olayların (event) listesini bulabilirsiniz.
Olay kodlarının kullanımı da şu şekildedir:

function eventOlayAdı(parametreler)
--Olayın sonunda çalışacak kod
end

Eğer bunların hepsi anlaşıldıysa buraya da bazı fare arkadaşlarımız tarafından yazılan birkaç tane kodu bırakıyorum. Yine, anlamadığınız bir şey varsa konunun altından sorabilirsiniz.

burakbcl

Bilgi cesaret verir, cehalet küstahlık. (Terry)
Süper Üye
Beğeni Puanı
73
Lua nedir diye bir konu forumda var sanırsam ?

RedMen

Old Moderatör
Ultra Üye
Beğeni Puanı
39
Forumda benim lua nedir diye bir konum var zaten :)

coderramo

Üye
Beğeni Puanı
0
Lua sadece Transformice İçin Kolay Olabilir ama Mta San Andreas İçin Kodlaması kolay olmayan bir yazılım türüdür  :peynir:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt