Twitch Ne Amaçla Kurulmuştur Ve Kurucuları Kimdir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Onaylı Üye
Katılım
25 Ocak 2018
Mesajlar
58
Tepki puanı
1
Yaş
24
6 HİZMET YILI
Twitch ya da Twitch.tv, elektronik spor ve video oyunu odaklı canlı görüntü akışı platformu. Haziran 2011'de Justin.tv kurucuları Justin Kan ve Emmett Shear tarafından kurulmuştur.
Öncelikle sizlere Twitch.tv'den bahsetmek isterim. Twitch.tv dünyada en iyi gamerları yada muhabbeti en çok sevilen gamerlarının bulunduğu bir canlı yayın sitesidir. Bu sitede isterseniz sizde yayın yapabilirsiniz.

Twitch.tv bundan yaklaşık 6 yıl kadar önce kuruldu ve League Of Legends yayınlarıyla büyük bir ün kazandı. Bu LOL yayınlarından sonra diğer oyunların yayınlarına geçilince günlük ziyaretçi sayısı 30-40 milyona kadar çıktı. Burda çok büyük rakamlardan bahsediyoruz.
Gamerların kazancı ne diye sorarsanız bu gamerlar yaptığı yayında izleyicileri tarafından bağışlar almakta. Veya subscribe denilen türkçesi Abone Ol olan
Bağlantıları görmek için lütfen Giriş Yap
kazanç seçenekleride var. Bugün Twitch.tv'den bir yayın izlerken 15£'luk bir bağış gördüm ve şaşırdım Ayrıca abone olunan kişi başına 5$'lık bir para söz konusu. Eğer iyi bir yayıncı olursanız aylık kazancınız 20-30 bin $ olabilir.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst
  AdBlock Detected
Elbette, reklam engelleme yazılımı, reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin bazı yararlı ve önemli özelliklerini de engeller. Mümkün olan en iyi site deneyimi için lütfen bir dakikanızı ayırarak AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.