• Üyelik paylaşımı yasaktır! Hesabınızı başkalarına vermeyin! Hesap paylaşımları yasaklama ile sonuçlanacaktır.

Ücretsiz Site Oluştur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Emir Official

Onaylı Üye
Katılım
25 Mar 2016
Mesajlar
87
Beğeni Puanı
0
ALINTI DEĞİLDİR  : NOT : RESİMLER ALINTIDIR
ilk önce Google hesabınıza giriş yapın. Eğer Google da hesabınız yoksa açılan sayfadan “ücretsiz bir hesap oluşturun” bağlantısına tıklayarak ücretsiz yeni bir hesap oluşturun.
[img=640x336]http://www.digpara.com/wp-content/uploads/2011/10/web-site-kurma-1.jpg[/IMG]
Google hesabınıza giriş yapılmış durumdayken web tarayıcınızda yeni bir pen 
Lütfen, Giriş yap veya Kayıt ol içerikteki bağlantıyı görüntülemek için!
 açın. Aşağıda resimde görüldüğü gibi bir sayfa gelmiş olması gerekir. Görünen isim yazan yerin karşısına internette görünmesini istediğiniz bir isim yazın ve hizmet şartlarını kabul ettikten sonra sağ alttaki DEVAM butonuna tıklayarak devam edin.

[img=640x336]http://www.digpara.com/wp-content/uploads/2011/10/web-site-kurma-2.jpg[/IMG]
Karşınaza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. İlk bloğunuzu oluşturmak için “BLOĞUNUZU ŞİMDİ OLUŞTURUN” butonuna tıklayarak devam ediyoruz.
[img=640x336]http://www.digpara.com/wp-content/uploads/2011/10/web-site-kurma-3.jpg[/IMG]
 Bu aşamada bloğunuza bir başlık seçmeniz gerekiyor. Fakat başlığınızı seçerken dikkat etmeniz gereken bazı önemli faktörler var. Öncelikle siteniz hangi konuda olacak? Bunu belirlemeniz lazım. Sitenizin konusu ve başlığı tutarlı olmalıdır.  Ayrıca siteniz Google gibi arama motorlarında bu başlığa göre görünecektir. Örneğin Moda ile ilgli yazılar ekleyecekseniz, sitenizin başlığı moda ile ilgli bir başlık olmalıdır. Örneğin “2012 Kot Modası” veya “Yaseminin Moda Dünyası” Arama motorları web sitenizi üst sıralarda çıkarmak için başlığınıza, yazılarınızın içeriğine ve ilgili kelimelere bakacaktır. Örneğin “Abiye modelleri” arama sorgusunda sizin bloğunuzun çıkmasını istiyorsanız “Yılın En Trend Abiye Modelleri” şeklinde bir başlık kullanabilirsiniz. Tabiki Googleda ön sıralarda olmak sadece başlığınızla ilgili değildir fakat blog kurarken bu aşamada bilmeniz gereken budur.
[img=640x336]http://www.digpara.com/wp-content/uploads/2011/10/web-site-kurma-4.jpg[/IMG]
Bazılarınızın küçük bir blog kurarak para mı kazanılır? diyerek bu işi hiç önemsemediğini biliyorum fakat size şimdi aklıma gelen bir örnek vermek istiyorum. Madem moda ile başladık modadan örnek vereyim. Google arama motoruna “Moda” yazın ve çıkan sonuçları inceleyin. 3. sırada “modacadisi.blogspot.com” isimli bir blog çıktığını göreceksiniz. Moda kelimesi aylık 1.000.000 kişinin aradığı bir kelimedir. Yani bu sitenize hergün binlerce kişinin gelmesi anlamına geliyor. Bu bloğa girip baktığınızda sağda pek çok reklamın olduğunu göreceksiniz. Bu reklamlardaki firma sahipleri blog sahibine uçuk miktarlarda para ödemektedir. Ve böyle bir bloğa sahip olmak inana çok zor değil. Sadece inanmak ve birazda zaman ayrımak gerekiyor.
Şimdi konumuza dönelim. Blog başlığınızı yazdıktan sonra blog adresi yazan bölüme bloğunuzun adresiniz yazın. Ör. www.modadunyasi.blogspot.com gibi. Burada yazdığınız adres, kullanıcıların internet tarayıcılarına yazarak sizin sitenize ulaşabilecekleri adrestir. Elbette buraya yazdığınız adres te bloğunuzun konusuyla ilgli olmalıdır. Gereken yerleri doldurduktan sonra devam butonuna tıklıyoruz.
Bu aşamadan bloğumuza bir şablon seçeceğiz. Site şablonu o sitenin görünümünü belirler. Beğendiğiniz bir şablonu seçin. İpucu: Mavi tonlar gökyüzünü temsil ettiği için her zaman daha yumuşak ve huzur verir..
[img=640x336]http://www.digpara.com/wp-content/uploads/2011/10/web-site-kurma-5.jpg[/IMG]
Bloğunuz oluşlturuldu. Artık yazılarınızı eklemeye başlayabilirsiniz. Bloglamaya başla butonuna tıklayarak ilk yazınızı veya resimlerinizi ekleyin.
[img=640x336]http://www.digpara.com/wp-content/uploads/2011/10/web-site-kurma-6.jpg[/IMG]
İlk yazınızı eklemeden önce ne yazacağınıza karar verin. Başından beri moda ile örnek verdiğim için yine moda ile devam etmek istiyorum. Amacımız para kazanmak ise buna göre içerikler oluşturmalıyız. Örneğin “Kot modası” ile ilgli bir makale yazalım ve Google’ın resim arşivinden yılın moda kot modellerini ekleyelim. Fakat sadece resim eklemekle olmaz. Mutlaka bu resimlere bir modacı gibi yorum yapmanız lazım. Yani sitenizin moda ile ilglii kelimelerde üst sıralarda çıkması için yazı gerekiyor. Her resim için bir paragraflık bir yorum yapsanız hiç fena olmaz. Bu durumda başlık yazan bölüme “Kot Modasi ve Yorumlar” gibi birşeyler yazabilirsiniz. Sizin hayal gücünüze kalmış. İnternette bir kız gördüm. Kendisi giyinip fotoğraflarını çekip bloğuna koyup birde kendi kendine yorum yapıyordu :)
Kendinizi bir modacı gibi düşünüp içinizden ne geliyorsa onu yazın. Tabi biz burada web site kurmayı anlatırken modayı örnek verdik ama siz hangi konularla ilgliyseniz o konuda blog açıp yazmaya başlayın. Fakat kesinlikle başkalarının sitelerinden kopyala/yapıştır yapmayın. Sitenize kopya yazılar eklersenizi Web siteniz kesinlikle Google aramalarında çıkmaz. Bu durumda sitenize hiç ziyaretçi gelmez ve para kazanamazsınız.
Yazınızı ekledikten sonra “Kaydı yayınla” butonuna tıklayrak bloğunuzu oluşturabilirsiniz.
[img=640x336]http://www.digpara.com/wp-content/uploads/2011/10/web-site-kurma-7.jpg[/IMG]
 

By NaNo

Süper Üye
Katılım
21 Ocak 2016
Mesajlar
375
Beğeni Puanı
4
RE: ÜCRETSİZ SİTE OLUŞTUR

Yararlı Paylaşım Teşekkürler....
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...


Üst Alt