Unity Hareketli Kamera (Kamera Takip) Kodu Lazım (Yardım Anlayan İçeri)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MrDeAT

Otantik avel bir adam
Süper Üye
Beğeni Puanı
98
Merhaba beyler unityde hareket kodu lazım yani krakterin değil mesele biz uzaktan kumandayla bişeyi hareket ettircez kamera ona geçince onu takip etcek tek açılı değil yani ne tarafa giderse oraya doğru bakcak gta gibi ama karakter assest veya kod değil ona göre elimde yazdığım kodlar var ama sadece tek bakış açısı bana ne tarafa doğru giderse orayı göstercek kod lazım yani mesela gameobject olarak 1 küp var d ye basınca sağa gidiyo kamerada sağ tarafa döncek w basınca ileri gidiyo ileriyi göstercek anlayan yorum pls

kemiktv

Grafik Tasarım Uzmanı
Onaylı Üye
Beğeni Puanı
118
Nasıl Yani gta da arabayı geri geri sürmeye başladığında kamera açısının arkayı göstermesi gibi mi yoksa fps lardeki gibi ama klavyeyi ne yöne çevirirsen o yöne mi Biraz Karışık Geldi Anlayamadım

MrDeAT

Otantik avel bir adam
Süper Üye
Beğeni Puanı
98
Nasıl Yani gta da arabayı geri geri sürmeye başladığında kamera açısının arkayı göstermesi gibi mi yoksa fps lardeki gibi ama klavyeyi ne yöne çevirirsen o yöne mi Biraz Karışık Geldi Anlayamadım
aynn gta daki araba örneği gibi

kemiktv

Grafik Tasarım Uzmanı
Onaylı Üye
Beğeni Puanı
118
onu nasıl yapacağını bilmiyorum açıkcası ama şöyle yapabilirsin hazır bir oyun var asset de ben en son incelediğimde ücretsizdi onada aynı bahsettiğimiz gibi bir kamera etkisi vardı şu anda yüklü değil adını söyleyemiyorum ama kolaylıkla bulabileceğinden emin olabilirsin hani en azından o kısmını örnek alıp kullanabilirsin

Tieria

Üye
Beğeni Puanı
6
Bahsettiğin şey biraz karmaşık xD İstediğin şey dinamik kamera yapmak :) Karaktere bir tane gameobject ekle child olarak.Ardından bu gameobject'e camerayı child yap , sonrada rotasyonu gameobject'e göre ayarla.Hazır script var diye hatırlıyorum ya da direk transformu sen ayarlayabilirsin .Kodları hatırlamıyorum hatırlasam yazarım :)

meteckll

Üye
Beğeni Puanı
0
Camerayı Takip Edeceğin Objenin Altına Koyabilirsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt