• Üyelik paylaşımı yasaktır! Hesabınızı başkalarına vermeyin! Hesap paylaşımları yasaklama ile sonuçlanacaktır.

Unutulan Android Ekran Kilidini Açma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Exorcism

Süper Üye
Katılım
6 Şub 2016
Mesajlar
988
Beğeni Puanı
19
Yaş
21
  Merhabalar Arkadaşlar

  Bu konuda binlerce kişinin muzdarip olduğu bir soruna bir açıklık & çözüm getirmeye çalışacağım. Konumuz Android telefonlarda unutulan ekran kilidi veya desenini açma ya da kırma. Evet bu durumdan binlerce kişinin muzdarip olduğunu söyledim çünkü insan hali hepimizin hayatında çeşitli sorunlarımız ve sorumluklarımız var. Hayatın yoğun koşuşturmaca temposu içerisinde zaman zaman her gün kullandığımız en iyi bildiğimiz şeyleri unutabiliyoruz ve bu gayet normal bir durumdur. Böyle bir durumla karşılaşmanız durumunda hiç çözüm yok diye ümitsizliğie kapılmayın, hayatta herşeiyn bir çözümü vardır. Tabiki bazı çözümler biraz fedakarlık gerektirir.

Bu konumuzda da Android kilit ekranını biraz fedakarlık ile nasıl kıracağımızı anlatacağım. Bu işlem için cihazımızı fabrika ayarlarına sıfırlamız gerek ve bu işlem de maalesef cihazdaki bütün uygulamalarınızı silecek bütün özelleştirmelerinizi sıfırlayacak. Resim ve müzik gibi dosyalarınız ise bu işlemden etkilenmeyecektir. Her ne kadar bu işlem istenmeyen tereddüt edilecek kötü bir işlem gibi gözükse de bu işlemin faydalı yanları da yok değil. Cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırladıuğınızda cihazınızdaki bütün gereksiz dosyalar silinecek, cihazınızdaki bütün yazılımsal sorunlar giderilecek ve varsa yavaşlamalar bunlar da fabrika ayarlarına döndüğünüzde ortadan kalkacaktır. Kısaca tertemiz ve hızlı bir cihaza kavuşacaksınız İşlem Detayları : 

 -  Cihazınızı Recovery moduna alın. Bunun için bir tuş kombinasyonu uygulamak gerekiyor benim kendi kullandığım Samsung Galaxy S4 cihazımda bu kombinasyonHome+Power+Ses Yükseltme tuşlarına aynı anda basılı tutmak. Siz de cihazınızın marka ve modelini Google'a yazıp arama yaparak hangi tuş kombinasyonu ile Recovery moduna geçeceğinizi bulabilirsiniz.

 - Recovery moduna geçmek için gerekli tuş kombinasyonunu uygulayıp cihazımız kapanıp yeniden açılana kadar tuşları bırakmıyoruz, cihazın başlangıç logosu geldiğinde ise tuşları bırakıyoruz.

 - Kurtarma yani recovery menüsü gelecektir oradan Wipe Data & Factory Reset seçeneğini ses kısma ve yükseltme tuşları ile seçiyoruz ve home ya da power tuşu ile onaylıyoruz.

 - Cihazımızı fabrika ayarlarına gerçekten almak isteyip istemediğimiz soracak sistem, Yes seçeneğinin üzerine gelerek yine home veya power tuşu ile onaylıyoruz ve bikaç saniye işleminin tamamlanmasını bekliyoruz.

 - İşlem tamamlandıktan sonra herhangi bir tuşa basıyoruz ve cihazımızı yeniden başlatıyoruz.

 - Cihazın ilk açılışı 5 dk gibi uzun bir zaman alacaktır o nedenle beklemeniz gerekiyor, ancak daha sonraki açılışlarda bu durum ortadan kalkacaktır. Cihazınız açıldığında ekran kilidiniz kalkmış olacaktır.

  Herkeze Geçmiş Olsun 
 
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...


Üst Alt